FAQ - Instalacja dodatków, problemy CD70/DVD90 Navi

co polecacie i jak obsługiwać
wazel

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 lis 2008, 16:01
Auto: Astra j
Silnik: A20DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: wazel »

A u mnie niestety coś poszło nie tak i radio zupełnie umarło. Czekam już trzeci miesiąc na radio, które jest w naprawie. Ludzie, którzy próbują je usprawnić mają problem z dolnym napędem i generalnie częścią odpowiedzialną za navi. Góra, czyli radio i cd już chodzi, dół niestety gubi soft więc i napęd nie działa i cały czas dziwnie cyka.
Życzę wszystkim powodzenia w wgrywaniu softa, oby nie mieli kłopotów jak ja.
Pozdrawiam

psyq

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: psyq »

Panowie mam problem z polskim lektorem, a mianowicie po wgraniu wszystko działa super-pięknie, ale....no właśnie ale do czasu, po wyłączeniu zapłonu tzn. jak wyjdę z auta na ok 20min, polski lektor znika. Może ktoś z was miał podobny problem :-/
Pojechał bym na techa2 ale u nas w łodzi mamy tylko 2 ASO i z panami się nie pogada, wszystko wiedzą lepiej... :-/

Pozdrawiam i proszę o jakieś porady....
ps. Wcześniej wgrałem UPDATE ver. 10.2007, może to coś namieszało?!

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Jesli masz czysty soft to wgraj go i potem wgraj ten od Wołka, moze to pomoze. A jesli masz tylko plyty od Wołka to wgrywaj jeszcze raz ten upadte. Ostatecznie dopiero jedz na techa, a stacje radiowe radia trzyma??
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

psyq

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: psyq »

Stacje radiowe i inne ustawienia trzyma, czysty soft też był wgrywany, potem znowu pakiet od Wołka i znowu to samo... po 20 min wszystko wraca do jęz ang. Dziwne że nie odrazu tylko po 20 min.

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

A jak wgrywasz oryginalny to wybierz inny jezyk niz angielski i zobacz co sie stanie. Wedlug mnie to wina radia jesli nawet reinstalacja nic nie dala.
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

psyq

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: psyq »

A jeszcze jedno czym różni się wersja lektora 530 od 520?

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

Sa dwie wersje softu ze wzgledu na radia, takze mozesz sprobowac wgrac ten drugi soft. Ja dokladnych szczegolow na temat softu Wołka nie znam bo nie sprawdzalem jego softu, moze sie wreszcie przekonam :), ale wiem ze byly problemy z tym 520 np w Vectrach bo cos tam nie pasowalo. Tyle z mojej strony moze Wołek doda cos od siebie :)
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

psyq

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 24 kwie 2009, 14:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: psyq »

Próbowałem soft 520, ale w nim język duński to duński ;-)
Kurcze nie wiem co zrobić z Tym lektorem, do ASO w Łodzi to nie ma co jechać, szkoda tylko kasy. Oni używają techa tylko do diagnostyki silnika ;-/ więc raczej mi nie pomogą.
Pozostaje mi tylko czekać aż Wołek przerobi najnowszy soft. Może to coś pomoże.

Pozdrawiam

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Co do ASO i obsługi przez nich techa2 - banda debili, naciągaczy, zero pojęcia, jeśli chodzi o temat nawigacji czy komputera pokładowego no i innych funkcji, które można nim aktywować. np samostart świateł itp, Po prostu nie wiedzą jak mają się do tego zabrać, więc z góry odmawiają.

Ja byłem z ojca Vectrą w niejednym aso, ale dopiero w którymś z kolei w ogóle się podjęli, i w ogóle nie zwracali uwagi (Panowie, ale to się da zrobić; co pan tam wiesz będziesz mnie uczyć tu) w każdym aso spotykając się z odmową ta sama gadka.. Dopiero jak zacząłem mówić daj mi pan do ręki tego techa, to wam udowodnię jakimi jesteście idiotami, i że jesteście tutaj raczej nie potrzebni. Tym bardziej, że wiedziałem na 100%jak to zrobić i znam się w miarę na obsłudze techa2.

Do rzeczy..

Kwestia nowego softu (10.2007) , kilka osób ma dokładnie takie same problemy jak Ty, z tym, że jesteś jedynym przypadkiem w którym lektor się wgrał, a znika po 20minutach, innym w ogóle nie daje się wgrać. Pokazuje że płyta niewłaściwa(w ogóle jej nie rozpoznaje) Problem z katalogami, w nowym sofcie troszeczkę inaczej wygląda ścieżka do katalogu, lektor Ci ładuje go do zdeklarowanego w update 04/2007, bo w zamyśle robione było tak, że nic się nie zmieni, a jednak nowy update trochę zmienia. Dlatego trzeba coś z tym będzie zrobić, na razie nie mam na to czasu, ani głowy do tego :( Tyle co zauważyłem, porównałem na szybko z softami no i z 'głosami' które do mnie dochodzą, a najlepsze jest to, że po instalacji nowego softu (10.2007) nie ma możliwości praktycznie zmiany(powrotu) do starszego, precyzując niby Ci się stary (04.2007) wgra, ale nie usunie instalacji z 10.2007. to w najlepszym wypadku, w najgorszym, w ogóle nie rozpozna płyty z update.
Także mam temat na uwadze.
Obrazek

jacek_1

Astro-maniak
Posty: 599
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:12
Auto: ASTRA TT
Silnik: Z19DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: jacek_1 »

No to Wołek mamy zupelnie inne spostrzezenia dotyczace pracownikow ASO, ja tam na nich nie narzekam i zawsze sie z nimi dogadam:) I wszystko co chcialem to aktywowalem Techem. Pracownicy tak naprawde sa kreatywni tylko trzeba sie z nimi zapoznac.
Pozdrawiam Jacek

"W tym roku jestem gwiazdą, ale kim będę w następnym ? Czarną dziurą ?" W.Allen

Mobil: 2xPresident Wilson+ Sirio ml145
Uniden 68XL + cos :)

Zablokowany