FAQ - Instalacja dodatków, problemy CD70/DVD90 Navi

co polecacie i jak obsługiwać
Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Nie ten temat ;)

[ Dodano: 2009-07-06, 11:11 ]
Dwie najnowsze opinie o Najnowszej Mapie :)
corsa98 pisze:Witam.Przetestowałem dość dokładnie nową mapę 2009/2 na terenie Śląska i w stosunku do poprzedniej jest o wiele lepiej.Na niej jest już nawet nowy odcinek DTŚ w Rudzie Śląskiej i wiele nowych ulic i lepiej prowadzi po numerach domów.Ma też wadę jak wszystkie (z wyłączeniem 2009/1) bo w Zabrzu uparcie prowadzi w ulicę ślepą do dworca kolejowego z której nie ma wyjazdu.Tylko ta 2009/1 nie popełnia tego błędu ale to jest drobnostka.Za tydzień jadę nad morze w okolice Kołobrzegu i po powrocie napiszę jak poprowadziła.Pozdrawiam.
Lorkovsky pisze:Witam,
Wiec tak, zrobiłem test nowej mapy 2009-02 po Krakowie. Jestem bardzo zadowolony.
Poprawili bazę ulic jest ich więcej oraz listę restauracji (akurat głoda miałem wiec tego szukałem). Odnalazła bez błędnie Pizza Hut kiedyś w poprzednich mapach było z tym kilka problemów bo kilka restauracji które mi pokazywała że są już od jakiegoś czasu były przeniesione na inną ulicę Krakowa tym razem nie było takich wpadek, wiec zrobili aktualizację. Na skrzyżowaniach i ulicach wielopasmowych sprawdza się doskonale. W odpowiednim momencie mówi o skręcie czy zmianie pasa ruchu.
Po sobotnich testach mogę powiedzieć z czystym sumieniem ze to najlepsza mapa jaką do tej pory miałem. Dzięki Wołek za wkład pracy. <SZACUNEK>
Obrazek

Awatar użytkownika
jotson

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2009, 18:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: jotson »

Witam
Mam pytanie do użytkowników Astry H z CD70NAVI z kolorowym wyświetlaczem.

Czy w zakładce NAVI widoczne jest menu nawigacji ? U mnie nie ma tego, tylko jest komunikat "No disk". Po włożeniu orginalnego, oplowskiego CD z mapą BENELUX, pojawia się menu nawigacji wraz z mapą, oczywiście w jęz. niderlandzkim. Po wyjęciu CD, menu znika.

Czy jest to p r a w i d ł o w e ?

Próbuję spolszczyć menu oraz wgrać mapę i lektora PL plikami od kolegi Wołka, ale mi nie wychodzi.
O ile z tym menu jest prawidłowo, tzn. chyba źle nagrywam płytki do spolszczenia.
Proszę znawców o pomoc w tym temacie.
Poazdrawiam
Józef

Awatar użytkownika
kolo100

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zory
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: kolo100 »

Witam, ja drugi raz próbowałem wgrać lektora, tym razem tego nowego podobno, niestety efekt ten sam, nie widzi plików jak ustawię język duński. ten sam problem mieli niektórzy użytkownicy z tym pierwszym wydaniem lektora, ten miał być poprawiony ale u mnie dalej nie idzie zainstalować. dodam że menu mam zainstalowane te pierwsze, chodzi bez zarzutu mapy działają te starsze jak i te z Europą Wschodnią nowe. Jakaś porada co do mojego problemu, ktoś tam kiedyś zaminiał język duński na angielski ale jak to zrobić i co mi to da to nie wiem.
Pozdro

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Po pierwsze, jeśli sporo płyt zmarnowałeś, kup sobie cd-rw np. sony, pleomax badź tdk. Do 10 nagrań radio powinno spokojnie odczytać, później ma już problemy..

Zaopatrz się w nero 9, trial działa 15 dni więc spokojnie demo możesz ściągnąć.

1.krok
Po rozpakowaniu klikamy na plik, prawy przycisk myszki i wybieramy tak jak na obrazku poniżej..
[External Link Removed for Guests]

2. krok
Ustalamy prędkość na x10 i klikamy wypal.
[External Link Removed for Guests]


Po nagraniu sprawdzamy, czy płyta ma opcję autoodtwarzania, czyli czy po włożeniu cd do komputera sama startuje (wyskakuje okienko z zawartością dysku cd) zanim jeszcze pójdziemy do samochodu. Ta wskazówka tyczy się każdej płyty z pakietu.

Takie nagranie w tym przypadku lektora, gwarantuje 99,9% powodzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo100

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zory
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: kolo100 »

Witam właśnie tak zrobiłem. Nero 9 pełna wersja, płyta CD-R Verbatim, efekt- nie widzi plików na płycie. Może muszę wgrać inny soft, menu pl, nie wiem czego się chwycić. Tak jak pisałem menu pl wgrało się bez problemu, oczywiście to pierwsze nieuaktualnione. Tego nowego nie instalowałem bo pisałeś że to nie jest konieczne. O sofcie kiedyś było coś napisane, że niektóre nie widzą lektora ale ten chyba jest uaktualniony żeby każdemu dało się wgrać. Please o pomoc.
Pozdro

Awatar użytkownika
Ela

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2009, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: Ela »

Witam serdecznie.Mam podobny problem z wgraniem lektora pl.Zużyłam kilka płyt TDK cd-r i już któryś raz wymazuję cd-rw.Za kazdym razem pokazuje : niewłaściwy cd.Próbowałam różnych programów (zawsze z prędk.nie większą jak x 10)i nic . Ma ktoś jakiś pomysł ?Wszystkie kroki instalacji wg kolegi Wołka.Pomóżcie.

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Powiem tak, praktycznie wszyscy użytkownicy, którzy otrzymali ode mnie pakiet instalowali go bez żadnego problemu, co za tym idzie, pliki są sprawne. Z lektorem były drobne problemy, ale zostały rozwiązane kwestią nagrywania w 99%. To, że nie możecie wgrać lektora, zależy na pewno od waszej konfiguracji sprzętowej (komputer) i po części może i jest to wina nawigacji, chociaż bardziej kwestia nagrania. Jeśli dla przykładu, nagrywasz non-stop na TDK programem NERO9, i nie czyta, ściągnij ALCOHOL120% i kup płyty SONY. Chodzi o to, że trzeba z tym próbować, to nie jest zależne ode mnie, ani od plików tylko od Waszych systemów. I zazwyczaj jest tak, że normalnie da się to zainstalować
Obrazek

husia1

#48

Nieprzeczytany post autor: husia1 »

bardzo prosze o pomoc,mam właśnie problem z navigacjąw zafirze-brak polskiego lektora,co mam zrobić bo dla mnie to czarna magia:(((

Awatar użytkownika
kolo100

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zory
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: kolo100 »

Trochę dziwne to co napisałeś, tym bardziej że menu pl i mapy czyta na nawet gorszych płytkach. Problem jest jedynie z lektorem. Próbowałem kilkoma płytkami różnych firm, więc nie wydaje mi się żeby wina leżała po stronie Nero, tym bardziej że w systemie autoodtwarzanie działa i widać te pliki.
Pozdro

[ Dodano: 2009-07-15, 20:06 ]
Spróbowałem programem Alcohol120 i płytka innej firmy, niestety nic z tego. Nie wydaje mi się żeby to była wina systemu.

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

W takim razie trudno mi powiedzieć ,
mam jeszcze jedną opcję, info poszło na PW.
Obrazek

Zablokowany