FAQ - Instalacja dodatków, problemy CD70/DVD90 Navi

co polecacie i jak obsługiwać
luciusz

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

cd70 navi..naprawa

#1

Nieprzeczytany post autor: luciusz »

witam szukam kogos kto bylby wstanie naprawic to radyjko...temat dobrze znany zle nagrana plyta zawiesila sie w napedzie podczas update softu.. dodam tyle ze wszystkie propozycje wyczytane na forum plus porady WOLKA nie podzialaly... nawet reczne wyciagniecie plyty nic nie dalo.. bo naped dalej mysli ze ona tam jest...

wiec jak ktos by dal rade bylbym wdzieczny...

pozdro

Awatar użytkownika
Miskovsky

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2008, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Miskovsky »

Witam!
U mnie plyta zawiesila sie podczas instalacji menu pl, lecz plyte wyciagnalem bezproblemowo. Teraz nie chodzi mi AUDIO i NAVI jedynie BC i klima. Caly czas swieci sie ekranik i nie wylacza sie radio. Prawdopodobnie posypal sie soft. Z tego co sie orientowalem to nikt w Polsce nie instaluje softa do tego panelu- mozna go zainstalowac w zakladach siemensa w Niemczech. Ale jesli taki ktos by sie znalazl(niezaleznie z ktorego regionu Polski) to prosze o kontakt
GG 2400601
E-mail: misiek0010@op.pl

Z gory dziekuje

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

luciusz pisze:witam szukam kogos kto bylby wstanie naprawic to radyjko...temat dobrze znany zle nagrana plyta zawiesila sie w napedzie podczas update softu.. dodam tyle ze wszystkie propozycje wyczytane na forum plus porady WOLKA nie podzialaly... nawet reczne wyciagniecie plyty nic nie dalo.. bo naped dalej mysli ze ona tam jest...

wiec jak ktos by dal rade bylbym wdzieczny...

pozdro
Miskovsky pisze:Witam!
U mnie plyta zawiesila sie podczas instalacji menu pl, lecz plyte wyciagnalem bezproblemowo. Teraz nie chodzi mi AUDIO i NAVI jedynie BC i klima. Caly czas swieci sie ekranik i nie wylacza sie radio. Prawdopodobnie posypal sie soft. Z tego co sie orientowalem to nikt w Polsce nie instaluje softa do tego panelu- mozna go zainstalowac w zakladach siemensa w Niemczech. Ale jesli taki ktos by sie znalazl(niezaleznie z ktorego regionu Polski) to prosze o kontakt
GG 2400601
E-mail: misiek0010@op.pl

Z gory dziekuje

Jesteście w wielkim błędzie. :) Wszystko działa i będzie działać ŻADNE NAPRAWY NIE WCHODZĄ W GRĘ - mniej paniki. :m Na PW wysłałem Wam moj numer kom. Proszę dzwonić.
Podczas mojego testowania menu pl zmarnowałem ponad 100płyt, ile płyt zostało mi w radiu i nie chciało wyjść już nie zlicze, objawy takie same. Radio się świeci, nic nie działa(radio i nawigacja) badz widnieje napis update software failed. Wszystko da się zrobić, jedyną rzeczą której nie wolno robić to wyciągać płyty samemu na tzw chama!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Miskovsky

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2008, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Miskovsky »

Dzieki Wolek jestes zajerzysty... Wszyscy z ASO mowili mi ze to trzeba jechac do Niemiec zeby to naprawic a Wolek wytlumaczym mi to przez telefon. Dzieki. Sprawdz swoj stan konta po dlugim weekendzie....

Przemo90

#5

Nieprzeczytany post autor: Przemo90 »

prosze o pomoc - mam podobny problem chyba zle wypalona plyta, w kazdym razie prosze Cie wołek o nr tel bo radio mam caput ! nie mowiac juz o nawigacji

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Przemo90, dzwonie i dzwonie i nie mogę się dodzwonić bi nikt nie odbiera telefonu który mi podałeś.. mój nr zaczyna się na 512.. oddzwoń.
Obrazek

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Witam,
ze względu na to, że pojawia się to coraz częściej, chodzi oczywiście problemy z dodatkami i ich instalacją postanowiłem napisać kilka rad, co zrobić.
Jak każdy już zdążył zauważyć walczę dalej ze spolszczeniem reszty, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, wszelkie dotacje i cieszę się, że mogłem i Wam w ten sposób pomóc.
Do rzeczy..

Najczęściej zadawane pytania:
Czy pakiet bedzie pasować do mojego dvd90navi?
- Będzie (pasuje do cd70 jak i dvd 90)
Czy pakiet pasuje na radia z kolorowymi wyświetlaczami?
- Tak, warunkiem jest to, że posiadasz radio cd70 lub dvd90 navi, które występowały różnie, raz monochromatycznymi, a raz z kolorowymi (zależne od wersji)


Na początek w ramach wyjaśnienia:

1. Do nagrywania plików (obrazów) polecam programy - Nero 9, Alcohol 120%, MagicISO, UltraISO.

2. Prędkość nagrywania - BARDZO WAŻNE! zalecana x10. Tyczy się każdej płyty.

3. Z plików które udostępniam (lektor,menu,mapy) nagrywamy odpowiednio po jednym obrazie na płytę, cały pakiet to 3 płyty CD.

4. Menu pl - po rozpakowaniu archiwum i wpisaniu hasła, powstaje 5plików. W programie (w zależności jaki to program) powinno pokazać jeden z nich jak obraz i to właśnie ten trzeba nagrać. Dla mniej wtajemniczonych i obeznanych > po rozpakowaniu nagrywamy tylko jeden plik, który waży z nich najwięcej > sprawdzamy wagę każdego z 5plików klikając jego własciwości.

5. Lektor - Po ściągnięciu i wpisaniu hasła rozpakowujemy plik, nawet jeśli pokaże, że dalej po rozpakowaniu jest on spakowany - (nie posiadacie programu, który rozpoznałby go jako obraz) proszę się nie przejmować, to właśnie trzeba nagrać.

6. Mapa - Podzielona jest na 4party - ściągamy wszystke 4. Kiedy mamy je już na dysku klikamy archiwum PART1, wpisujemy hasło i zawartość przeciągamy na pulpit, reszta part2,part3,part4 wypakują się samoczynnie. Z nimi nic już nie robimy.
Nagrywanie - identycznie >patrz punkt 4.

7. Kolejność - Menu (jako update do wersji 04.2007),
Lektor,
Mapy.

8. Instrukcja wgrania menu w samochodzie 1 mój post - [External Link Removed for Guests]

9. Instrukcja wgrania lektora w odpowiedzi mailowej z linkami wysyłanymi przeze mnie.

Oczywiście w każdej kwestii związanej z tą nawigacją, pytania itp postaram się pomóc, proszę o kontakt PW lub mailowy.

Niezastosowanie się do w/w rad może skutkować:
Tyczy się to wgrywania menu PL

Przerwaniem procesu instalacji.
- Widnieje napis "software update failed",
- Radio się nie wyłącza,
- Nie chce oddać płyty,
- Nie ma nic na wyświetlaczu prócz zakładki klimy i bc.

W razie takiej sytuacji podstawa to zimna krew, mniej paniki.
Wyjaśniam - NIE POSYPAŁ SIE SOFT, RADIO NIE JEST ZEPSUTE - NIC Z TYCH RZECZY.
Proszę o zastosowanie się do tych rad:

1. Nagrywamy ponownie na nową płytę plik Menu PL.
2. Odłączamy akumulator (ok.10minut)
3. Po ponownym włączeniu biegiem do samochodu i wciskać przycisk Eject, płytę musi oddać.
4. Jeżli nie dziala sposób nr 3, i płyta dalej siedzi, klikamy settings, i próbujemy zmienić język - kiedy poprosi o cd jezykowe powinien wysunąć cd która była w środku.
5. Jeżeli radio nie chce oddać płyty ostatecznie wyjmujemy na chwilę bezpiecznik od Radionawigacji (żółty 20) - oddaje bez problemu, ale traktujmy to jako ostateczność.

Zazwyczaj oddaje płytę w sposób opisany w pkt3, potrzebna jest cierpliwość. Próbować do skutku, nie wyciągać płyty samemu.

5.Kiedy wyjdzie płyta, wkładamy nowo nagraną (menu pl)
Powinno ruszyć po chwili i dokończyć instalację.

6. W przypadku kiedy nie ruszy, proszę o kontakt, w celu przesłania pliku umożliwiającego naprawę instalacji.
Każdy przypadek będziemy rozwiązywać indywidulanie, służę pomocą
W PW do mnie proszę o nr kontaktowy do Was, oddzownie w chwili wolnego czasu.
Procedura jest zbyt złożona, wolę to wytłumaczyć przez tel krok po kroku, unikniemy tym samym dalszych powikłań czy komplikacji.

Nagrywanie plików na podstawie pliku-obrazu lektora PL
Można używać do operacji nagrywania płyt CD-RW, które spokojnie odczytuje auto. Jednak nie powinniśmy z niej korzystać jeżeli wymazaliśmy z niej dane ponad 10 razy.
Z każdym plikiem - obrazem - czy to menu pl czy mapy robimy identycznie.

Programy najbardziej do tego polecane:
Nero 9 oraz Alcohol 120%

1.krok
Po rozpakowaniu klikamy na plik, prawy przycisk myszki i wybieramy "otwórz za pomocą.." tak jak na obrazku poniżej..
[External Link Removed for Guests]

2. krok
Ustalamy prędkość na x10 i klikamy wypal.
[External Link Removed for Guests]


Po nagraniu sprawdzamy, czy płyta ma opcję autoodtwarzania, czyli czy po włożeniu cd do komputera sama startuje (wyskakuje okienko z zawartością dysku cd) zanim jeszcze pójdziemy do samochodu. Ta wskazówka tyczy się każdej płyty z pakietu.

Takie nagranie w tym przypadku lektora, gwarantuje 99,9% powodzenia.


Instalacja Update/Menu PL - FOTOMANUAL wg. jacek_1


Zaczynamy od wypalenia obrazu jaki dostajecie od Wołka.
Po wypaleniu z wielką radością idziemy do samochodu :P
Wsiadamy do swego wehikułu i zaczynamy zabawę:

1. Płytę z obrazem wkładamy do dolnego slotu(w przypadku cd70) lub do górnego slotu(w przypadku DVD90).

Po włożeniu powinno sie pojawić na ekranie SW-CD czyli dokładnie coś takiego:

[External Link Removed for Guests]



2. Płytka zostanie zaraz wczytana i wyskoczy taki oto komunikat. Ten akurat dotyczył update 10/2007 Wy możecie być pytani o wersje 04/2007. Oczywiście zawsze zatwierdzacie, że chcecie zrobić update do nowej wersji oprogramowania:

[External Link Removed for Guests]



3. Potem następuje oczekiwany przez wszystkich proces ładowania nowego oprogramowania, możne to zająć nawet do 20-25 minut:
Na ekranie widać po prawej stronie pasek postępu ładowania nowego softu(dla mnie to pasek nadziei :P):

[External Link Removed for Guests]

Na samym końcu wyskoczy komunikat o zakończeniu ładowania nowego softu radio wypluje płytę i się zrestartuje potem cieszymy się nowym softem oraz menu w języku ojczystym.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 12:45 przez Wołek, łącznie zmieniany 10 razy.
Obrazek

szakana

#8

Nieprzeczytany post autor: szakana »

Cześć
dzięki serdeczne za bardzo szybką reakcję na moją prośbę
mapę i lektora pl nagrałem bez problemu
natomiast nie radzę sobie z menu pl, nagrałem kilka cd we wszystkich możliwych programach i ciągle "invalid cd"
co może być powodem
lektor jest iso, a menu img
jesli można to nr tel to przedzwonił by
pozdrowienia Szakana

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Płyty TDK bądź Verbatim. Spróbuj inną prędkością, np x8 lub x10.

[ Dodano: 2009-01-23, 12:01 ]
Witam wszystkich,
chciałem poinformować, że na notorycznie powtarzające się pytania, nie będę udzielać już odpowiedzi, od tego jest FAQ, który sam napisałem, żeby ciągle nie odpowiadać na te same pytania, jednak większość z Was nawet nie raczy tego przeczytać! Koniec tego dobrego.. Przykład:

*"Niewłaściwe CD!" co zrobić nie widzi płyty, nagrywałem na takich płytach ... bo takie miałem pod ręką..

Przecież wyraźnie jest napisane TDK bądź VERBATIM! To że ktoś nagrywa na innych płytach i mu nie działa, przestaje mnie to interesować..

*Prędkości też są ściśle określone, (4-10x max!) więc pisanie "ale u mnie nie da rady wolniej niż 10x"

wybaczcie, ale to nie mój problem. 10x zdarza się, że działa, ale nie zawsze w 100%. Poszukajcie kogoś znajomego u kogo będzie to można nagrać wolniej.

Rozumiem, że niektórzy mogą być laikami. Ok, ale 5minut na przeczytanie FAQ chyba możecie poświęcić prawda?
Będę udzielać odpowiedzi tylko na te nietypowe pytania, lub te, których kwestie nie zostały opisane w FAQ.

Obrazek
RESZTA WIADOMOŚCI Z PYTANIAMI (OCZYWISTYMI) BĘDZIE IGNOROWANA!
Obrazek

Awatar użytkownika
piterek15

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2008, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: piterek15 »

Czy ktoś ma jakieś namiary na firmy które potrafią wgrać oprogramowanie do CD 70 NAVI.
Podczas naprawy u mechanika w trakcie odłączania akumulatora wykasowała się nawigacja (brak jakichkolwiek znaków w panelu nawigacji).

Zablokowany