Navi w telefonach

co polecacie i jak obsługiwać
stahoow

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 lut 2009, 0:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: stahoow »

Kiedyś używałem SE k750 z NaviExpertem, nie pamiętam już którą wersją. Program w Java, śmiga na ogromniej ilości telefonów za transfer płaciło się jakieś groszowe sprawy, ogólnie nawigacja była bardzo w porządku.
Jedyne mankamenty które pamiętam to że po zjechaniu z trasy program uporczywie prowadził na trasę poprzednią, mimo przejechania sporego kawałka drogi poza wyznaczoną trasą i nie widzi skrótów które znam ja i prowadzi drogą "okrężną". A z drugiej strony to nawet pamiętam jak NaviExpert prowadząc na skróty gdzieś pod Krakowiem prowadził mnie drogą, która robiła się coraz gorsza i gorsza a ja miałem nadzieję, że zaraz wyjadę na asfalt- przecież prowadzi mnie nawigacja :) Końca drogi nie było a ja urwałem osłonę silnika :D Ale używało się go za darmo nie licząc kosztów transmisji danych no i mam sentyment do tego programiku :). Parę dni temu zainstalowałem NaviExperta na innym telefonie i już nie da się nawigować za free- trzeba było pobrać mapę- czarny ekran :(.

Teraz przesiadłem się na Automapę 5.1.1. na Samsungu Omnia. Pomimo kilkudniowego koszmaru instalacji programu teraz wszystko jest ok. Mapa dokładna, jak dotąd ani razu nie wyprowadziła mnie "na manowce" choć ostatnio z AM mniej jeżdżę po nieznanych drogach niż na NaviExpercie. Błędy oczywiście są (testując po mieście okazuję się ze najkrótsza trasa wcale nie jest najkrótsza itp, zresztą podobnie jak NaviExpert) ale ogólnie również na plus. Poza tym duży ekran w navi to jest to, a nie ślipienie z daleka na ekranik telefonu. Chociaż ostatnio NaviExpert chwali się, że są najszybsi w nawigacji po mieście dzięki CommunityTraffic... Jeśli ktoś chce przetestować NaviExperta raczej warto- koszty malutkie, najdroższy jest moduł GPS do telefonu- polecam Motorolę T805 czy jakoś tak, bardzo szybko łapie fixa, nawet szybciej niż wbudowany moduł w Omni .. Jeśli ktoś chce mieć navi w telefonie z Java żeby nie kupować urządenia w sumie polecam NaviExperta tylko trzeba się dowiedzieć jak to teraz jest z tym pobieraniem map.

Acha, jeszcze jedno- przyciski na klawiaturze telefonu rzeczywiście za kółkiem są wygodniejsze niż ekran dotykowy a telefon z NaviExpertem najlepiej podłączyć kabelkiem pod radio- Pani głosząca komunikaty mówi zdecydowanie za cicho nawet na maksymalnej głośności :).

yogi

Astro-maniak
Posty: 347
Rejestracja: 13 mar 2008, 20:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: yogi »

ja używam nokie N95 8G na oryginalnej nawigacji nokia jestem zadowolony wgrane mapy na całą Europe ale jeden minus to że długo szuka sygnału ale potem już śmiga
piwo wóda polibuda
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Here we come boy Real dog shoot to kill betta run boy and tell me how you feel

Drohan

Astro-maniak
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2009, 9:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Drohan »

ja korzystam podobnie jak kolega wyżej z nokii n95 ale classic i 32 gb pamięci;p na nim mam garmina XT + automape oraz gp mape, co tydzień aktualizuje POI i polecam ten zestaw bo mnie jeszcze nie zawiódł ani razu zawsze docieram do celu oraz całkiem szybko mi się uruchamia na wolnej przestrzeni koło 20 sekund, jak na nawigacje w telefonie to jest dość szybko :) co do org map nokii to załadowanie i połączenie graniczy z cudem, kiedyś dla testów po 15 minutach szukania satelit myślałem że zwariuje...

ODPOWIEDZ