GPS

co polecacie i jak obsługiwać
chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

GPS

#1

Nieprzeczytany post autor: chiken »

Witam Szanownych klubowiczów i użytkowników Astry.

Mam pytanie do osób które posiadają (jeżdzą) z GPS lub specjalistów którzy handlują GPS. Jaką firme byście polecili aby zakupić do granic 1000-1500zł. Przydałyby się jakieś zalety i wady tych urządzonek. Interesuje mnie głównie mapa Polski. Konkretny przekaz głosowy który nie wprowadzał by człowieka w błąd, uwzględnienie korków i co najważaniejsze bardzo szybkie dostanie się do celu.

Wczoraj oglądałem na TVN turbo program "Gadżet" gdzie łysy facet :) testował Tomtoma i Mio o ile się nie myle i ten drugi wypadł dużo lepiej.
Więc koleżanki i koledzy czekam na opinie i przemyślenia.

Pozdrawiam
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Ja czasami pozyczam od ojca palmtopa z wgrana "mapamap 2007" i jestem z niej bardzo zadowolony, tam gdzie chce trafic bez problemu mnie nakieruje, szybko i bez wiekszych pomylek. Co wiecej palmtop to nie tylko GPS, ale rowniez telefon komórkowy z wbudowanym aparatem i windowsem. Wiec to moze byc wybor idealny, jak nie chcesz sie zasypywac gadzetami ;)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Kostek pisze:Co wiecej palmtop to nie tylko GPS, ale rowniez telefon komórkowy z wbudowanym aparatem i windowsem.
Tylko że te z funkcją GSM mają z reguły wyświetlacz 2.7-2.8" żeby zabawka za duża nie była, ale wtedy przy funkcji nawigacji to pomyłka. Do nawigacji zdecydowanie lepiej sprawuje się palmtop z ekranem 3.5". Jeździłem na takim i na takim i różnica jest zdecydowana. Jeśli głównym celem ma być nawigacja to lepiej odpuścić sobie funkcje GSM.

Twardy

#4

Nieprzeczytany post autor: Twardy »

wiec kolego sytuacja jest taka , wszystko zależy od tego jak chcesz kozystac z takiej zabawki, jesli potrzebna ci jest tylko nawigacja to polecam wszelkie nawigacje mio ja urzywam modelu c250 i jest naprawde bardzo o.k. zawsze prowadzi do celu i jest w miare dokładna oraz prosta w obsłudze... jesli chcesz czegos wiecej niz nawigacji to kup sobie palmtopa i wgraj do niego automape i tez bedziesz zadowolony a dodatkowo bedziesz miał mnustwo innych opcji...

p.s. widze że jestes z Warszawy więc jak chcesz to zadzwon do mnie -0 604-773-837 zaprowadze cie do sklepu gdzie kupisz nawigacje oraz wszystko co do niej potrzebne za ok 100 -150 zł taniej niz w sklepach typu saturn ... nie pamietam dokładnie adresu ale wiem jak tam trafic... pozdrawiam

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: chiken »

a już myślałem że sam prowadzisz ten sklepik :) osobiście nie kupuje lecz pytam w sprawie kolegi który się zastanawia nad tym gadżetem. Samteż jestem zaciekawiony który GPS jest naprawde b dobry. Interesuje mnie sama nawigacja żadnych bajerów bo po co :) Jak coś kolego zadzwonie, ale najpierw co na to mój przyjaciel. Dzięki za pomoc i czekam na dalsze opinie :)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2007, 23:17 przez chiken, łącznie zmieniany 2 razy.
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Tez ogladalem teo "gadzeta" i zdecydowanie lepiej wypadal mio...tomtom czesto sie mylil..
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Przede wszystkim ważna jest jakość odbiornika GPS SiRF Star III, a druga rzecz to sama mapa. I tu zwolenników będzie tylu co przeciwników. Najpopularniejsze są TomTom Mapamap i Automapa. I tak naprawdę każdy powinien wybrać pod siebie, np. w zależności od tego po jakich trasach się jeździ.

Grifter

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 lip 2007, 14:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Grifter »

Mio 168 PocketPC - wbudowany GPS, automapa smiga, igo smiga, uzywalem w polsce i poza bez problemu :) Jak poszukasz to na allegro za 600zl kupisz. Demonem predkosc to ten pocket niestety nie jest, ale daje rade :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

powiem tak :D tom tom ma lipne mapy :/ jak narazie najnowsza ma 51% pokrycia polski.

z tego cowiem to szukaj czegoś z mapami automapa czy coś bo one chyba narazie najdokładniejsze są na polskę

Klapek

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Klapek »

ja mam MIO A201 z MapąMap v4.0 i jest super :) grafika poprawiona w stosunku do v3.x i dobrze się ją odczytuje :-)

W sumie każdy PDA - jest oki bo głównie do nawigacji się przyda bo raczej neta ani pograć się nie da na tym sprzęcie (nie mówię tu o tym co mam bo kumpel jeden ma A550 czy jakoś tak i Asusa więc co kupisz to będzie dobre) A wydawać ponad tysiaka bo jakiś jest nowy to totalne nieporozumienie.
enzo 0-100km/h 9,3s i 159m bez trakcji do 3-go biegu :)

ODPOWIEDZ