Problem z GPS w NAVI CD70 - CiD

co polecacie i jak obsługiwać
Awatar użytkownika
kamilek77

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2009, 20:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Problem z GPS w NAVI CD70 - CiD

#1

Nieprzeczytany post autor: kamilek77 »

Witam, posiadam Opla Astrę H z radiem CD 70 Navi (CiD), w którym mam problem z nawigacją. Problem polega na tym, iż na wyświetlaczu ikona GPS jest przekreślona, a satelita nie lokalizuje nawigacji w samochodzie. Wytyczenie różnych tras o różnej odległości, sprowadza sie do tego ze zawsze początek trasy jest w belgi (samochod sprowadzony z belgi) mimo iz w Slocie mam włożoną płyte z mapą polski. Menu polskie i lektora zainstalowałem bez problemu.
Co moze byc przyczyną tego?

Dzięki za pomoc.

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Tutaj jest podobny temat.. [External Link Removed for Guests]

Problemem jest pewnie (jak i w tym drugim temacie) nie oryginalna bądź uszkodzona antena gps.. Tam kolega jacek_1 dokładnie odpowiedział na pytanie, ale to raczej na 100% jest wina anteny..
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamciek

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 02 lip 2009, 0:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kamciek »

Mialem podobny problem ale u mnie miejsce startu bylo w odleglosci kilku kilometrow od faktycznego polozenia, myslalem ze to antena tak jak podpowiadali koledzy na forum ale wyjalem swoje urzadzenie, wypialem i po kilku min wpialem wszystkie kable i pojezdzilem troche po miescie, przez jakis czas nadal wystepowal blad i jadac w jedna strone na mapce poruszalem sie w zupelnie odwrotnym kierunku. Jednak po kilku godzinach kiedy znalazlem sie na wolnej przestrzeni a w samochodzie wlaczone bylo radio udalo mi sie zlapac sygnal gps i ikonka przekreslonego gps zniknela a navigacja wskazala prawidlowa pozycje, teraz mimo tego ze ikonka przekreslony gps sie pali prawie ciagle, zadko kiedy znika, nawigacja dziala prawidlowo i wskazuje odpowiednio trase. Odepnij wszystko a potem posiedz troche w miejscu gdzie moze byc dobry sygnal gps, moze pomoze a jesli nie to moze faktycznie ta antena.

ODPOWIEDZ