Testy nawigacji.

co polecacie i jak obsługiwać
maciejbrot

Testy nawigacji.

#1

Nieprzeczytany post autor: maciejbrot »

W związku z tym, iż bardzo często pojawiają się jeszcze pytania o wybór nawigacji samochodowej, pomyślałem, żę przydałby się temacik o nawigacjach, które już przetestowaliśmy, z oceną w jaki sposób się sprawowały itd.

[ Dodano: 2007-10-14, 22:22 ]
Niedawno pojawiła się nowa propozycja na rynku mobilnych systemów do nawigacji satelitarnej. Mowa o Fujitsu-Siemens Pocket Loox N100 GPS Navigator 6 (PL).

Podstawowe atuty sprzętu to cena 777zł, parametry technicznej oraz preinstalowana aplikacja do obsługi nawigacji GPS.

A więc, parametry:

Szybkość procesora: 300 Mhz
Pamięć RAM: 64 MB
Gniazda pamięci: mini SD
Rodzaj baterii litowo-jonowa: 1150 mAh
Wielkość wyświetlacza: 2,8"
Oprogramowanie: Navigon Mobile Navigator 6
GPS na układzie SiRF Star III

Więc jak widać, parametry ne ustępują dużo sprawdzonemu i cenionemu MIO P350, które na wyposażeniu nie posiada oprogramowania do nawigowania.
Producent zadbał też o to abyśmy mogli od razu używać sprzętu wrzucając do kartona: uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową, słuchawki oraz zasilacz .

N100 jak na razie testowałem w Gorzowie Wlkp. i nawet nieźle sobie radził z ustaleniem mojej aktualnej pozycji. Producent chwali się, że mapy w N100 pokrywają w 100% Polskę. Sprawdzę i dopiszę.

Fujitsu-Siemens Pocket Loox N100 GPS Navigator 6 (PL) - POLECAM.

[ Dodano: 2007-10-14, 22:23 ]
Niedawno pojawiła się nowa propozycja na rynku mobilnych systemów do nawigacji satelitarnej. Mowa o Fujitsu-Siemens Pocket Loox N100 GPS Navigator 6 (PL).

Podstawowe atuty sprzętu to cena 777zł, parametry technicznej oraz preinstalowana aplikacja do obsługi nawigacji GPS.

A więc, parametry:

Szybkość procesora: 300 Mhz
Pamięć RAM: 64 MB
Gniazda pamięci: mini SD
Rodzaj baterii litowo-jonowa: 1150 mAh
Wielkość wyświetlacza: 2,8"
Oprogramowanie: Navigon Mobile Navigator 6
GPS na układzie SiRF Star III

Więc jak widać, parametry ne ustępują dużo sprawdzonemu i cenionemu MIO P350, które na wyposażeniu nie posiada oprogramowania do nawigowania.
Producent zadbał też o to abyśmy mogli od razu używać sprzętu wrzucając do kartona: uchwyt samochodowy, ładowarkę samochodową, słuchawki oraz zasilacz .

N100 jak na razie testowałem w Gorzowie Wlkp. i nawet nieźle sobie radził z ustaleniem mojej aktualnej pozycji. Producent chwali się, że mapy w N100 pokrywają w 100% Polskę. Sprawdzę i dopiszę.

Fujitsu-Siemens Pocket Loox N100 GPS Navigator 6 (PL) - POLECAM.

marcolomeo

#2

Nieprzeczytany post autor: marcolomeo »

:mrgreen: Osobiście używam Fujitsu Siemens T830 wraz z Automapą 4.1
pomimo dość niewielkiego ekranu (240x240) i różnych opini na temat tego smartphone'a
muszę przyznać że jestem zadowolony z zakupu.
Nawigacja sprawuje się bez zarzutu ale do fabrycznego zestawu musiałem dokupić
uchwyt na szybę i ładowarkę samochodową.
Ponieważ używam w/w sprzętu głównie jako telefonu na codzień jest to także świetne rozwiązanie podczas jazdy - wbudowany zestaw głośnomówiący sprawuje się bardzo dobrze.
Wadą takiego "kombajnu" jest to że podczas odbierania połączenia automapa przechodzi "na drugi plan" natomiast po zakończeniu rozmowy wraca do stanu poprzedniego.

Parametry:

Procesor 400 Mhz
GPS na układzie SiRF Star III
Karta SD 2 GB (zakupiona osobno)

Osobiście bardzo sobie chwalę ten sprzęt ale przed ewentualnym zakupem radzę sprawdzić czy komuś nie przeszkadza mały ekran (mi nie :mrgreen: )

ODPOWIEDZ