Problem z CD70 Navi - calculate route

co polecacie i jak obsługiwać
jaceksz82

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:59
Imię: Jacek
Auto: Astra H Z17DTJ
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: lubelskie

Problem z CD70 Navi - calculate route

#1

Nieprzeczytany post autor: jaceksz82 »

Witam wszystkich serdecznie. W związku z faktem, iż jestem tu nowy to chciałbym wszystkich serdecznie powitać i przekazać, że mam na imię Jacek. Sprowadziłem z Niemiec Astrę H i pojawił mi się pewien problem z nawigacją. Otóż w Berlinie ustawiałem i chodziła, natomiast wczoraj po przyjechaniu do domu spróbowałem wpisać jakiś adres. Owszem został wyszukany i gdy biorę start wyskakuje calculate route (komunikat jest po angielsku, gdyż zmieniłem język w opcjach) i tak wisi. Ciągle przelicza trasę. GPS jest aktywny, gdyż nie wyskakuje przekreślona ikonka GPS. Bardzo proszę o pomoc. Jacek.

zdenek2007

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2011, 9:37
Imię: Zdzisław
Auto: Zafira B
Silnik: A17DTR
Lokalizacja: Gierałtowice

#2

Nieprzeczytany post autor: zdenek2007 »

jaceksz82 pisze:Witam wszystkich serdecznie. W związku z faktem, iż jestem tu nowy to chciałbym wszystkich serdecznie powitać i przekazać, że mam na imię Jacek. Sprowadziłem z Niemiec Astrę H i pojawił mi się pewien problem z nawigacją. Otóż w Berlinie ustawiałem i chodziła, natomiast wczoraj po przyjechaniu do domu spróbowałem wpisać jakiś adres. Owszem został wyszukany i gdy biorę start wyskakuje calculate route (komunikat jest po angielsku, gdyż zmieniłem język w opcjach) i tak wisi. Ciągle przelicza trasę. GPS jest aktywny, gdyż nie wyskakuje przekreślona ikonka GPS. Bardzo proszę o pomoc. Jacek.

Nie napisałeś jaką masz mapę. Być może jest to mapa europy zachodniej i z powodu braku naszych dróg nie może skalkulować trasy.

jaceksz82

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2011, 21:59
Imię: Jacek
Auto: Astra H Z17DTJ
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: jaceksz82 »

zdenek2007 pisze:
jaceksz82 pisze:Witam wszystkich serdecznie. W związku z faktem, iż jestem tu nowy to chciałbym wszystkich serdecznie powitać i przekazać, że mam na imię Jacek. Sprowadziłem z Niemiec Astrę H i pojawił mi się pewien problem z nawigacją. Otóż w Berlinie ustawiałem i chodziła, natomiast wczoraj po przyjechaniu do domu spróbowałem wpisać jakiś adres. Owszem został wyszukany i gdy biorę start wyskakuje calculate route (komunikat jest po angielsku, gdyż zmieniłem język w opcjach) i tak wisi. Ciągle przelicza trasę. GPS jest aktywny, gdyż nie wyskakuje przekreślona ikonka GPS. Bardzo proszę o pomoc. Jacek.

Nie napisałeś jaką masz mapę. Być może jest to mapa europy zachodniej i z powodu braku naszych dróg nie może skalkulować trasy.
Dokładnie teraz nie wiem, gdyż jestem w pracy. W jaki sposób mogę to sprawdzić? Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Otóż jak wcześniej pisałem nawigacja ma w bazie jakieś polskie adresy, gdyż po wpisaniu jakiegoś miasta mam możliwość wybierania ulic. Czyli może być tak, że są adresy a nie ma tras??

zdenek2007

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2011, 9:37
Imię: Zdzisław
Auto: Zafira B
Silnik: A17DTR
Lokalizacja: Gierałtowice

#4

Nieprzeczytany post autor: zdenek2007 »

Ja w oryginale miałem mapę europy zachodniej z 2008 roku, przez Polskę zaznaczone były tylko trasy przelotowe i miasta wojewódzkie z małą bazą adresową a reszta to wielkie zielone plamy na wyświetlaczu :oops: Moze u Ciebie też tak jest.

ps. widziałem twój post na projektnavi, to dobry adres 8) tam Ci pomożemy.

Awatar użytkownika
kaiyara

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2013, 7:24
Imię: kaiyara jackson
Auto: lamburgoni
Silnik: 37 SS
Województwo: Zagranica - UK

#5

Nieprzeczytany post autor: kaiyara »

Doceniam wszystkie posty na tym forum ... Dzięki wszystkim ... Miłego dnia.
Kaiyara.......

Awatar użytkownika
bzykuflashi

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 11 lut 2014, 11:05
Imię: Marcin
Auto: ASTRA H GTC
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: bzykuflashi »

Na pewno chodzi o mapę wsadzoną w czytnik. Jest albo Europa Środkowa z Polską, albo zachodnia. Jeśli w DE wpisałeś adres polski, to mogło widzieć go z pamięci, ale trasy już nie wyznaczy. Dopiero po przekroczeniu granicy, wkładasz płytkę z PL i wyznaczy trasę, przerabiałem to niedawno.

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Właśnie tak.. czekał te 3 lata w Niemczech bo mu trasy nie chciało obliczyć i czekał aż potwierdzisz.. w końcu może jechać do domu..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

Awatar użytkownika
bzykuflashi

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 11 lut 2014, 11:05
Imię: Marcin
Auto: ASTRA H GTC
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: bzykuflashi »

Może ktoś w przyszłości będzie miał to samo pytanie :)

ODPOWIEDZ