Problem z CD 70 NAVI

co polecacie i jak obsługiwać
Awatar użytkownika
Eustachy

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 22:55
Imię: Eustachy

Problem z CD 70 NAVI

#1

Nieprzeczytany post autor: Eustachy »

Mam problem z CD 70 Navi. Po nieudanej próbie wgrania języka Polskiego, radio się zawiesiło i kompletnie nie działa, nawigacja i radio. Jak jest włożone to wyświetlacz cały czas świeci i nie gaśnie nawet po wyjęciu kluczyka. Dałem je do elektronika który stwierdził że został usunięty cały program z radia i nie może znaleźć programu do tego typu żeby wgrać. Moje pytanie czy ktoś już miał taki przypadek? Może ktoś ma taki program żeby wgrać?. Sorki jeśli coś było w tym temacie ale szukałem i nie znalazłem.

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: andkan »

Spoko, też tak miałem przy wgrywaniu polskiego lektora do navi. Na noc żeby mi nie rozwaliło aku nawet musiałem wyjąć bezpiecznik. Musisz proces wgrywania uruchomić jeszcze raz. Ważne jest - tak było u mnie - na jakim nośniku jest nagrany upgrade. Powinien być cd-rw na prędkości nie więcej niż x10 i u mnie poszło na esperanza, próbowałem na verbatimie i na sony, czy tdk i dopiero na esperanza się udało.
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Eustachy

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 22:55
Imię: Eustachy

#3

Nieprzeczytany post autor: Eustachy »

Co trzeba zrobić dalej jak go uruchomić? Wyjęcie bezpiecznika nie pomaga po włożeniu nadal niema radia i nawigacji i wyświetlacz cały czas świeci. Jak przywrócić żeby radio grało i była nawigacja, tak jak było przed wgrywaniem? Dziś rano byłem w serwisie Opla i umówiłem się na poniedziałek. Powiedzieli że muszą najpierw podłączyć i zdiagnozować czy tylko sie zawiesiło czy trzeba wgrać cały program od nowa. Za diagnozę nic nie biorą a jeśli jest tylko zawieszone to chcą 150 zł. Jeśli trzeba będzie wgrać cały program to muszą sprawdzić typ i dopiero wtedy mi wycenią. Może wie ktoś jak to zrobić samemu? może trzeba jakoś zresetować lub przywrócić ustawienia fabryczne?Sory jak coś źle myślę ale nie za bardzo się na tym znam.

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: andkan »

Musisz wgrać polski język od nowa, jak się wgra to wszystko wróci do normy i będzie dobrze - ja tak też miałem
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Eustachy

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 22:55
Imię: Eustachy

#5

Nieprzeczytany post autor: Eustachy »

Problem w tym że radio nie chce wciągnąć płyty do środka i na nic nie reaguje.

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: andkan »

ooo, tak nie miałem. U mnie się zablokowało w ten sposób, że wyświetlacz świecił się nawet po wyłączeniu stacyjki i dlatego musiałem wyjąć bezpiecznik na noc. Ale następnego dnia po zakupie i wypaleniu innego nośnika rw proces instalacji mogłem uruchomić wkładając płytkę do czytnika i postępując zgodnie z instrukcją. Wszystko zakończyło się sukcesem. Oczywiście robi się to w czytniku od nawigacji. Ewentualnie w razie problemów polecam kontakt z Wołkiem z projektnavi.pl ( od niego masz to spolszczenie?)
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Eustachy

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 22:55
Imię: Eustachy

#7

Nieprzeczytany post autor: Eustachy »

Spolszczenie mam od kumpla który robił to w swoim aucie i u niego działało. U mnie nie pomaga wyjęcie bezpiecznika, odłączałem nawet aku,radio było wyciągnięte kilka dni i nic nie pomaga.

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: andkan »

Ja wyciągałem bezpiecznik tylko dlatego żeby w nocy wyświetlacz akumulatora mi nie rozładował, a nie w celu jakiegoś resetu radia. U mnie pierwsza aktualizacja softu nie udała się z powodu złego lub raczej niewłaściwego nośnika rw. W trakcie wgrywania zatrzymało się w jakimś miejscu i nie chciało dalej się wczytywać i to spowodowało zablokowanie się całego układu co zaowocowało ciągłym świeceniem się wyświetlacza. Radio też wtedy nie działało, a że było dość późno to musiałem odciąć zasilanie. Tak to było. A ten kolega skąd wziął ten program, nie czasami od Wołka z projektnavi?
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Eustachy

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2011, 22:55
Imię: Eustachy

#9

Nieprzeczytany post autor: Eustachy »

Nie wiem skąd go wziął ten program, ale u niego działa bez problemu. Razem z tą płytą była instrukcja w której było napisane że jak coś pójdzie nie tak to wyciągnąć bezpiecznik i radio się zresetuje, no i niestety nie zresetowało się.

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: andkan »

U mnie po wyjęciu bezpiecznika też się nie zresetowało, ale po włożeniu płytki proces instalacji ruszył od nowa. Może zgłoś się na projektnavi po link do programu, może kolegi się uszkodził.
pozdrawiam
Andrzej

ODPOWIEDZ