Jak czyścić laser w CD70 NAVI

co polecacie i jak obsługiwać
Awatar użytkownika
witek78

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 24 sie 2008, 0:22
Imię: Arek
Auto: Astra H Kombi
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Jak czyścić laser w CD70 NAVI

#1

Nieprzeczytany post autor: witek78 »

Witam. Mam problem z moją nawigacją. Otóż od jakiegoś czasu zaczęła grymasić przy odczytywaniu płyty z mapą. Najpierw sporadycznie a teraz bardzo często. Po włożeniu płyty długo ją sczytuje (komunikat "BRAK PŁYTY W NAPĘDZIE"), później INICJALIZACJA NAWIGACJI, a potem NIEPRAWIDŁOWY CD. Czasami się udaje i zaczyna normalnie działać, ale już wpisanie adresu wymaga dłuższego czasu. Przeważnie po odpaleniu auta płyta z nawigacji wysuwa się z napędu, a po chwili wsuwa z powrotem i od nowa loteria odczyta czy nie. Dodam jeszcze że po włożeniu oryginalnej płyty wczytała ją od razu. Myślę, a raczej mam nadzieje że to tylko zabrudzenie soczewki. Czym można ją wyczyścić, kupiłem płytę czyszczącą ale z tyłu pisze żeby nie stosować jej do nawigacji samochodowej. Pozdrawiam.

daniel002d

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:59
Imię: Daniel
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.3 tdci 90 km
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: LKR

#2

Nieprzeczytany post autor: daniel002d »

ty ja mam ten sam problem.. Poradzcie coś ! ;)
Kurde raz czyta raz nie. Cholera jak jest potrzebna to nie czyta, tylko jak prosta droga to dopierow wtedy się uruchamia. ;/

Awatar użytkownika
eroronin

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2011, 21:30
Imię: Piotras
Auto: Astra H 05r
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#3

Nieprzeczytany post autor: eroronin »

Witam. Również mam ten sam problem z nawigacją. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

dnc

Astro-maniak
Posty: 176
Rejestracja: 11 sie 2011, 8:34
Imię: Radarek
Auto: OPEL ASTRA KOMBI OPCLINE
Silnik: 1.9CDTI 150KM SPORT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#4

Nieprzeczytany post autor: dnc »

Generalnie można oczyścić soczewki, ale to wymaga dostania się do środka. Jest to też utrudnione, kiedy trzeba rozebrać mechanzim, a zapewne on jest tam mocno wciśnięty do środka.. Można spróbować płyt czyszczących.
Ale warto sobie zadać z jednej rzeczy sprawy. Kazdy mechanzim laserowy po pewnym czasie traci swoje właściwości świetlen. To jest trochę jak z palyereami w kompach. Po 3-4 latach użytkowania siada laser i nie da się nic zrobić. Tylko wymiana na nowy całego mechanzimu ma sens, ale chyba będzie zbyt kosztowna. Po prostu ten sposób dostepu jaki wybrano w Oplach jest do kitu. Moim zdaniem pownni odejśc od tego sposobu na rzecz kart pamięcui, gdzie tego efektu nie ma, a jak się karta zniszczy zawsze można zapisać na nową. Tak jak teraz jest w nawigacjach.
[External Link Removed for Guests]

Memo

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:39
Imię: Memo
Auto: astra h hatchback
Silnik: 1.9 Z19DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Memo »

Mam dokładnie ten sam problem. Jak potrzebuje navi nie dziala , "nieprawidłowy format" a jak nie potrzebuje od razu sie pojawia . I też wysuwa sie płyta jak odpalam auto.

blotek

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2008, 19:07
Imię: Sławek
Auto: Astra H
Silnik: Z17 DTL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: blotek »

Miałem taki sam problem jak Wy i wystarczyło jak na 2 minuty odłączyłem klemy od akumulatora. Po ponownym podłączeniu akumulatora CD 70 płytę z nawigacją rozpoznaje i czyta bez problemu. Spróbujcie zrobić w ten sposób i być może będzie lepiej.

KoszY

#7

Nieprzeczytany post autor: KoszY »

ja mam taki problem tylko że w czytniku do płyt CD jeśli chodzi o music, raz czyta raz wywala błąd nawet na oryginalnej płycie :shock:

Nuniek

Astro-maniak
Posty: 185
Rejestracja: 25 mar 2012, 18:19
Imię: Łukasz
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Nuniek »

sa plyty do czyszczenia laseka, koszt okolo 7-15zl do kupienia np w Auchan

Awatar użytkownika
witek78

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 24 sie 2008, 0:22
Imię: Arek
Auto: Astra H Kombi
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: witek78 »

Tylko że te płyty czyszczące działają tylko na odtwarzaczu CD a na NAVI już nie.

Awatar użytkownika
Quakow

V.I.P.
Posty: 877
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:30
Imię: Tomek
Auto: Astra J ST OPC Line 160+++
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3City
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Quakow »

Czyszczenie nic nie daje --polecam wymianę -robocizna 30 minut dla średnio-zaawansowanego ludka mającego trochę zdolności
manualnych --typ lasera do CD70 to----- SF-C20 --- koszt ok 40 zł --u mnie zaczęły wszystkie nawet z ryskami płytki działać . ;)
----Diagnozy OP-COM-programowanie także ASTRA J---

ODPOWIEDZ