Rdza na tylnych nadkolach

Awatar użytkownika
węgorz

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2013, 7:54
Imię: Kamil
Auto: Astra II
Silnik: 1,4 16 v
Województwo: małopolskie

Rdza na tylnych nadkolach

#1

Nieprzeczytany post autor: węgorz »

Czy rdzewieją wam tylne nadkola?? Byłem u lakiernika i powiedział mi, że jest możliwość wsadzenia reparaturków, jednak nie wiem jak to wygląda, czy jeśli zdecydowałbym się na zrobienie tego, będzie to ładnie wyglądać?

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Podstawowe pytanie to w jakim stanie masz te nadkola ? Są tylko małe "bąble" z korozją, czy dziury na wylot ? ;) Jeśli to niewielkie ogniska korozji to tzw. zaprawka lakiernicza moim zdaniem wystarczy. Wstawienie reperaturek na pewno zwiększy koszty, a efekt będzie nie wiele lepszy. Tak czy owak problem rdzy i tak powróci. Jak lakiernik jest dobry w swoim fachu, to trudno będzie poznać, że cokolwiek było robione.

Awatar użytkownika
węgorz

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2013, 7:54
Imię: Kamil
Auto: Astra II
Silnik: 1,4 16 v
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: węgorz »

No bąble są już dość widoczne i troszkę zaczyna szpecić samochód, bardziej widoczne są na lewej stronie, prawa dopiero zaczyna korodować. Rdzę widać, ale nie ma jeszcze dziur na wylot, muszę to zrobić, kiedy jeszcze ta rdza nie jest aż tak duża. Póki co rozglądam się za lakiernikiem w miarę tanim i dobrym. Sam jak powiedziałeś zaprawki nie zrobię, bo jednak trzeba to umieć

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

kol .to zależy jak duże masz te powierrzchnie . ja tez nie umiałem ale . w mieszalni lakierow dalem dorobić lakier i nabic go w pojemnik . kupiłem tez podkład . usunalem ogniska korozji które u mnie były zlokalizowane na samym dole .większe (głębsze )ubytki wyrównałem niewielka il szpachli .papierem wodnym wyrównałem do gladzi .siknalem podkład po ponownym delikatnym przeszlifowaniu poszly dwie warstwy dorobionego lakieru . widoczny był niewielki rancik który przy pomocy pasty polerskiej zniknal . nic trudnego . trochę checi jeszcze więcej cierpliwości i dasz rade .
za dorobienie i nabicie lakieru do pojemnika zaplacilem 35 pln . ponieważ wyszlo to elegancko to skusiłem się na samodzielna polerke calosci . wsie potrzebne klamoty kupiłem za niecala 100 . wiertarka -dużo wody (najlepiej z weza )
efekt zarabisty . jak maja minister finasow zobaczyla auto to od razu padlo pytanie skad miałem pieniądze na lakiernika . ;)
tu masz manual jak możesz podejść do sprawy -[External Link Removed for Guests]
marpas 1954

Awatar użytkownika
węgorz

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2013, 7:54
Imię: Kamil
Auto: Astra II
Silnik: 1,4 16 v
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: węgorz »

Dzięki może się za to zabiorę, jednak czy to będzie długotrwały efekt? Nie chciałbym też, aby ta rdza wyskoczyła po jakimś czasie.

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

bedzie wylazila po jakis 3latach jak bedzie dobrze zrobiona. Na to nie ma rady, to jest blacha a blacha lubi rdze. Gdzies wyczytalem ze AG byly w ocynku... Dawno tak sie nie usmialem ;)
kupie podłokietnik przód astra g

Awatar użytkownika
węgorz

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2013, 7:54
Imię: Kamil
Auto: Astra II
Silnik: 1,4 16 v
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: węgorz »

Panowie w każdym bądź razie dzięki za rady. :D

ickien

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 13 maja 2013, 8:05
Imię: Jacek
Auto: Astra J
Silnik: B16DTL
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: ickien »

A spotkaliście się z tymi reperaturkami w ocynku? Ma to w ogóle sens??

maniek 2408

Astro-maniak
Posty: 302
Rejestracja: 05 paź 2011, 20:03
Imię: maniek
Auto: astra g
Silnik: 1.6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: ok.płock

#9

Nieprzeczytany post autor: maniek 2408 »

w ocynku nie ma ,bynajmniej ja nie słyszałem.

Usunięty użytkownik 3235

#10

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

grzechu86tonie pisze:bedzie wylazila po jakis 3latach jak bedzie dobrze zrobiona. Na to nie ma rady, to jest blacha a blacha lubi rdze. Gdzies wyczytalem ze AG byly w ocynku... Dawno tak sie nie usmialem ;)
Owszem, były. Tylko co to za ocynk :lol:

ODPOWIEDZ