1.9CDTI 120KM 2006 Szarpanie przy dodawaniu gazu

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

1.9CDTI 120KM 2006 Szarpanie przy dodawaniu gazu

#1

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

Witam forumowiczów,

Zaniepokoił mnie fakt, że podczas jazdy np na 4 (na innych też) biegu kiedy popuszczam delikatnie gaz (schodzi do niższych obrotów) i dalej trzymając nogę na gazie, ponownie go wciskam i towarzyszy temu jakieś szarpanie (dławienie) jakby coś się miało ukręcić przez krótką chwilę a po chwili samochód zaczyna normalnie przyspieszać dosyć płynnie. Nie zawsze to się dzieje trzeba wyczuć ten moment. No i jeszcze sprawa drgającego pedału sprzęgła od chwili zakupu nie daje mi spokoju, nieznacznie ale czuć wyraźne łaskotanie. Czy ktoś miał podobny przypadek?
To chyba mój ostatni Opel, bo gorszego szajsu nie widziałem. Karoseria gnije (co chwilę na gwarancji), już mam drugi silnik i turbinę a samochód zrobił dopiero 169tys. Szajs, szajs, szajs!!!!!!!!!!!!!

pozdro
Wojtek

daniel911

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 21 lut 2013, 22:46
Imię: Daniel
Auto: Astra H kombi
Silnik: 1.9 DTH
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: daniel911 »

Pulsujący pedał sprzęgła - prawdopodobnie koło dwumasowe
Szarpnięcie- jak wyżej + dodatkowo sprawdzić poduszki, pod skrzynią , silnikiem, a także mocowanie wózka.
Tak się nie denerwuj, to nie Mercedes 124 który robi 1000000km bez remontu :D .
Nowe samochody robione są głównie z myślą o zysku producenta, co byś nie kupił będą podobne problemy i przypadłości 8-)

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

daniel911 pisze:Pulsujący pedał sprzęgła - prawdopodobnie koło dwumasowe
Szarpnięcie- jak wyżej + dodatkowo sprawdzić poduszki, pod skrzynią , silnikiem, a także mocowanie wózka.
Tak się nie denerwuj, to nie Mercedes 124 który robi 1000000km bez remontu :D .
Nowe samochody robione są głównie z myślą o zysku producenta, co byś nie kupił będą podobne problemy i przypadłości 8-)
No tak racja, nikt nie robi samochodu żeby jeździł i nie psuł się bo żaden w tym interes :) Ale ja się pytam gdzie ten postęp jak moja astra z 93 roku 1.7D paliła dużo mniej jak obecna? hehe to tak na marginesie. Dzięki za poradę. Można jakoś sprawdzić dwumasę nie wyjmując skrzyni?

rostex

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 25 lut 2008, 21:46
Imię: Mateusz
Auto: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: rostex »

Drżący pedał sprzęgła to norma, tak ma być. Koło dwumasowe zostaw w spokoju. Zacznij się martwić jak zaczniesz słyszeć stuki, postukiwania, brzęczenie, szczególnie przy wyłączaniu silnika.

A szarpanie może być spowodowane zawieszającym się zaworem EGR. Warto go wymontować, rozebrać cewkę na części pierwsze i dokładnie oczyścić. Część mechaniczna również powinna pracować bez zacięć.
Zafira Z18XER

davidtentyp

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 18 sty 2011, 22:08
Imię: Dawid
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.9 DT
Lokalizacja: Wrocław

#5

Nieprzeczytany post autor: davidtentyp »

Wyczyść EGR i przepustnice przy okazji ;) Mam to samo i musze się za to zabrać kolejny raz... ostatnio pomogło i dwa lata jeździło normalnie.

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

A ile taka przyjemność z EGR może kosztować?

Rafał10

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 21 mar 2007, 10:56
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra J Kombi
Silnik: 2.0, 165 KM
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Rafał10 »

davidtentyp pisze:Wyczyść EGR i przepustnice przy okazji ;) Mam to samo i musze się za to zabrać kolejny raz... ostatnio pomogło i dwa lata jeździło normalnie.
Podepnę się pod temat. Kiedyś widziałem tu na forum dokładną instrukcję rozbiórki i czyszczenia EGR-a. Nie mogę jej teraz nigdzie znaleść czy ktoś może nie ma na nią namiaru.

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: andkan »

EGR można samemu opanować.
pozdrawiam
Andrzej

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#9

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Rafał10 pisze:Podepnę się pod temat. Kiedyś widziałem tu na forum dokładną instrukcję rozbiórki i czyszczenia EGR-a. Nie mogę jej teraz nigdzie znaleść czy ktoś może nie ma na nią namiaru.
Poszukaj na forum Vectra KLub Polska. Jest chyba nawet podwieszona. Ale zanim sie za to zabierzesz , zainwestuj w fiatowską blaszkę bo EGRa. U mnie dopiero ona pomogła a samo sczyszczenie niewiele dało
Jupiter pisze:No i jeszcze sprawa drgającego pedału sprzęgła od chwili zakupu nie daje mi spokoju, nieznacznie ale czuć wyraźne łaskotanie. Czy ktoś miał podobny przypadek?
Jesłi lekko drga to norma. Jeśli mocno to siada 2masa. Różnica jest bardzo istotna. Mi tuż przed końcem 2masy pedał sprzęgła robił prawie masaż stopy :lol: A potem sie wysypał wysprzęglik i auto stanęło na środku drogi :evil: Co do rdzy to masz rację . Mam auto z 2006 roku i prawie dziury w progu. Pod gumową listwą tak że nawet nie było widać do chwili kiedy w tym miejscu listwa przestała trzymać. lewy błotnik z przodu też puchnie przy progu. Auto bezwypadkowe, oryginalny lakier . Coś ktoś spierxxxx w fabryce bo to punktowe wżery a farba odchodzi od blachy po lekkim dotknięciu. To prawdopodobnie również mój ostatni Opel. Audi a4 mojego ojca mimo że 10 lat starsze i poobijane z każdej strony ma blachę w lepszym stanie.
pzdr
zbigor

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

zbigor pisze:Ale zanim sie za to zabierzesz , zainwestuj w fiatowską blaszkę bo EGRa. U mnie dopiero ona pomogła a samo sczyszczenie niewiele dało
O jakiej blaszce mówisz??

ODPOWIEDZ