Montaż klimatyzacji Z14XE - podłączenie z sterownikiem

wojtekgrzybek

Astro-maniak
Posty: 1531
Rejestracja: 07 wrz 2011, 22:32
Imię: Wojtek
Auto: Opel Vectra B
Silnik: x30xe
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Montaż klimatyzacji Z14XE - podłączenie z sterownikiem

#11

Nieprzeczytany post autor: wojtekgrzybek »

Najprawdopodobniej jutro auto bedzie kompletne zlozone i pojedzie na nabicie gazu. Co do problemow to napewno zamocowanie chlodnicy klimy moze sprawdic problem jesli nie jest przystosowana pod to chlodnica silnika. Osuszacz zdecydowanie trzeba zalozyc nowy. Tunel srodkowy najlepiej kompletny z auta z klima bo sie rozni. Panel nawiewow to samo. W moim przypadku wiazka wewnatrz jest przystosowana. W komorze silnika jednak brak kabli wiec sa dolozone. Nie wiem jeszcze co do kompa ale najprawdopodobniej jutro wszystko sie wyjasni. :)
Kontakt:
gg: 9060325
Moja astra:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

No i jak udało sie?Klima chłodzi?

wojtekgrzybek

Astro-maniak
Posty: 1531
Rejestracja: 07 wrz 2011, 22:32
Imię: Wojtek
Auto: Opel Vectra B
Silnik: x30xe
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Leżajsk

#13

Nieprzeczytany post autor: wojtekgrzybek »

Niestety czekam jeszcze na rurki. Nastepne info to to ze z 2.0 OPC nie pasuja do Z14XE bo ten silnik ma na wydechu od razu przy silniku puche i rurki musza byc inaczej wyprofilowane. Autko stoi i spokojnie sobie czeka na czesci ktore powinny jutro byc. Pozniej nabicie gazem, zalanie olejem z czyszczeniem i dopiero zabawa ze sprawdzeniem kompa i elektryka. Jestem dobrej mysli chcoiaz patrzac po wyposazeniu 50/50 szans ze komp jest pod nia przygotowany. Kawalek wiazki idacy od niego do wiazki przy zbiorniku chlodziwa byla przygotowana jesli chodzi o kolory. Co do jednego nie jestem tylko pewny poniewaz istnieje kilka takich samych.
Kontakt:
gg: 9060325
Moja astra:
[External Link Removed for Guests]

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#14

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

mój komp w c16se w ogóle nie miał wyprowadzonych pinów na wiązce, piny w kostce podokładałem, odpowiednie kabelki popodłączałem i śmiga jakby zawsze klimę miał ;) tu jest trochę więcej elektryki, więc moim zdaniem tym bardziej komp będzie wiedział co to klima i jak to ugryźć

wojtekgrzybek

Astro-maniak
Posty: 1531
Rejestracja: 07 wrz 2011, 22:32
Imię: Wojtek
Auto: Opel Vectra B
Silnik: x30xe
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Leżajsk

#15

Nieprzeczytany post autor: wojtekgrzybek »

Wlasnie na to licze :)

Piny podokladalem do grodzi bo tam ich brakowalo, w srodku auta wszystko bylo przygotowane, a na zewnatrz tylko na jednym odcinku ich brak. Powiedz mi tak przy okazji jak dokladales klime to wyczysciles dokldnie wszystkie rureczki? Jak wiadomo jest to bardzo wazne, interesuje mnie czy po czasie nic sie z tym nie dzieje?:)
Kontakt:
gg: 9060325
Moja astra:
[External Link Removed for Guests]

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#16

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

Specjalnie ich nie czyściłem tylko przedmuchałem sprężonym powietrzem przed montażem... wyczyściłem za to dość dokładnie cały zespół nagrzewnicy żeby nie mieć problemów z wilgocią. Problemów żadnych póki co nie mam, zapobiegawczo jednak założyłem wszystkie nowe o'ringi (kupione w aso), zregenerowałem sprężarkę, kupiłem nową chłodnicę i osuszacz. Prawie rok minął i wsio szczelne i sprawne, tfu tfu ;)

wojtekgrzybek

Astro-maniak
Posty: 1531
Rejestracja: 07 wrz 2011, 22:32
Imię: Wojtek
Auto: Opel Vectra B
Silnik: x30xe
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Leżajsk

#17

Nieprzeczytany post autor: wojtekgrzybek »

Ja tez oczywiscie wszystko na nowych oringach. Przedmuchane gazem. Niestety nastepna niespodzianka, inne przylacze do sprezarki, inna srednica rurek. Jutro pogon za inna sprezarka. ech... ;/ Mam nadzieje ze to ostatni element ukladanki.
Kontakt:
gg: 9060325
Moja astra:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

No i jak?Udało sie?Klima działa?

wojtekgrzybek

Astro-maniak
Posty: 1531
Rejestracja: 07 wrz 2011, 22:32
Imię: Wojtek
Auto: Opel Vectra B
Silnik: x30xe
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Leżajsk

#19

Nieprzeczytany post autor: wojtekgrzybek »

a wiec tak:

Klima po wielu mekach odpalona, mechanicznie wszystko szczelne i dziala. Problem jedynie w sterowaniu. Komp przeprogramowany ale niestety po podaniu odpowiednich sygnalow na wejscia nie widzi ani cisnienia ani zalaczenia i w zwiazku z tym nie podnosi obrotow. Zostalo dorobione osobne sterowanie zeby mimo wszystko klima dzialala. W tej chwili sie testuje i wyglada jakby bylo ok. :)
Kontakt:
gg: 9060325
Moja astra:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

No super ze sie udało.Moze ja zamontuje do golfa ale wszysckie zaklady mi odradzaja.....

ODPOWIEDZ