warkocze przy ruszaniu

Paweł78

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2013, 18:49
Imię: Paweł
Auto: Astra H 1.4
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie

warkocze przy ruszaniu

#1

Nieprzeczytany post autor: Paweł78 »

Witam, mam problem z warkoczeniem czegoś przy ruszaniu. Odgłos jest podobny jakby jakaś blacha była luźna i dostawała wibracji. Szczególnie to występuje na jedynce przy ruszaniu lub jak już się tocze a obroty są około 1000 i dodając gazu występuje to warkotanie przez moment. Co to może być??

Awatar użytkownika
slaby

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 lut 2012, 22:40
Imię: Konrad
Auto: Astra III Hatchback 2004
Silnik: 1.4XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: slaby »

Dziś rano zauważyłem to samo silnik warczy na niskich obrotach nie wiem czym to jest spowodowane dołączam się do pytania.

Paweł78

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2013, 18:49
Imię: Paweł
Auto: Astra H 1.4
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Paweł78 »

slaby pisze:Dziś rano zauważyłem to samo silnik warczy na niskich obrotach nie wiem czym to jest spowodowane dołączam się do pytania.
Czyli nie jestem sam :( Zdemontowałem metalową osłonę silnika bo myślałem że to jest jej wina ale niestety nie dalej to samo. W związku z powyższym proszę o sprawdzenie jak to jest w waszych samochodach, ja mam 1.4 benzyna bo może to dotyczy tylko tego silnika.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
slaby

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 lut 2012, 22:40
Imię: Konrad
Auto: Astra III Hatchback 2004
Silnik: 1.4XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: slaby »

Wczoraj zostawiłem samochód u mechanika, wymienił mi łącznik elastyczny rury wydechowej tzw.(plecionka) dodam jeszcze że paliła się kontrolka od silnika, po sprawdzeniu i podłączeniu do komputera okazało się że dotyczy to sondy lambda przed katalizatorem, jednak sonda nie uległa zniszczeniu tylko wariowała przez niesprawny układ wydechowy ( uszkodzony łącznik elastyczny rury wydechowej). Po wymianie sonda zachowuje się ok została sprawdzona. Koszt łącznika elastycznego rury wydechowej (plecionka) to 200 zł z robocizną, dodam jeszcze że robiłem to w Warszawie
(Wola) w PM Serwis ul. Sowińskiego 28. Pozdrawiam.

Paweł78

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2013, 18:49
Imię: Paweł
Auto: Astra H 1.4
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Paweł78 »

slaby pisze:Wczoraj zostawiłem samochód u mechanika, wymienił mi łącznik elastyczny rury wydechowej tzw.(plecionka) dodam jeszcze że paliła się kontrolka od silnika, po sprawdzeniu i podłączeniu do komputera okazało się że dotyczy to sondy lambda przed katalizatorem, jednak sonda nie uległa zniszczeniu tylko wariowała przez niesprawny układ wydechowy ( uszkodzony łącznik elastyczny rury wydechowej). Po wymianie sonda zachowuje się ok została sprawdzona. Koszt łącznika elastycznego rury wydechowej (plecionka) to 200 zł z robocizną, dodam jeszcze że robiłem to w Warszawie
(Wola) w PM Serwis ul. Sowińskiego 28. Pozdrawiam.

i to pomogło na warczenie przy niskich obrotach??

Awatar użytkownika
slaby

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 21 lut 2012, 22:40
Imię: Konrad
Auto: Astra III Hatchback 2004
Silnik: 1.4XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: slaby »

Paweł78 pisze:
slaby pisze:Wczoraj zostawiłem samochód u mechanika, wymienił mi łącznik elastyczny rury wydechowej tzw.(plecionka) dodam jeszcze że paliła się kontrolka od silnika, po sprawdzeniu i podłączeniu do komputera okazało się że dotyczy to sondy lambda przed katalizatorem, jednak sonda nie uległa zniszczeniu tylko wariowała przez niesprawny układ wydechowy ( uszkodzony łącznik elastyczny rury wydechowej). Po wymianie sonda zachowuje się ok została sprawdzona. Koszt łącznika elastycznego rury wydechowej (plecionka) to 200 zł z robocizną, dodam jeszcze że robiłem to w Warszawie
(Wola) w PM Serwis ul. Sowińskiego 28. Pozdrawiam.

i to pomogło na warczenie przy niskich obrotach??
Tak ustąpiło.

Paweł78

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2013, 18:49
Imię: Paweł
Auto: Astra H 1.4
Silnik: Z14XEP
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Paweł78 »

problem rozwiązany po ciężkich walkach, okazało się że hałas pochodził z napinacza paska klinowego :) 380 zł pasek + napinacz z robocizną i spokój :)

ernyl

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Imię: Piotrek
Auto: Astra j
Województwo: łódzkie

#8

Nieprzeczytany post autor: ernyl »

mam to samo... bieg 1 i 2 i chyba inne jak chce przyspieszyc na niższych obrotach to słychać dziwne warczenie, trekotanie...
Ktoś jeszcze testował pasek klinowy - napinacz?

bbmw

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 02 maja 2016, 16:46
Imię: Bartek
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: bbmw »

Mam taki objaw przy włączonej klimie. Jak ruszam z miejsca to jest hałas. Jak wyłącze klime to jest cisza. Im cieplej na dworze tym głośniej. Co to może być? Astra 1.8 automat 86tkm przebiegu

ODPOWIEDZ