Elektryczne Szyby Tylnie

Awatar użytkownika
malpe1234

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2013, 17:25
Imię: Lukasz
Województwo: pomorskie

Elektryczne Szyby Tylnie

#1

Nieprzeczytany post autor: malpe1234 »

ok trochę szukałem na forum ale nic nie znalazłem więc założyłem nowy temat

a mianowicie mam problem z tylnymi elektrycznymi szybami.. Problem polega na tym iż kiedy przy kierowcy chce opuścić szyby słyszę jak silniczek chodzi ale nie ma reakcji (prawe jak i lewe drzwi ) lecz gdy klikam na drzwiach z tyłu to nie ma reakcji złączka nie jest nawet podświetlona myślałem na początku że to przez kable ale żeby był ten sam problem przy 2 drzwiach ?

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Pomiędzy górnymi (od przednich szyb) i dolnymi (od tyłu) klawiszami na drzwiach kierowcy jest taki wąski przełącznik, którym wyłącza się sterowanie tylnych szyb (klawisze na tylnych drzwiach), musisz prawdopodobnie go przełączyć i sterowanie z tylnych drzwi powinno działać. Tylne elektryczne podnośniki to niestety dość awaryjne urządzenie, często rozpadają się plastikowe elementy prowadnicy. Musisz zajrzeć pod tapicerkę i sprawdzić czy nie masz "podpartych" szyb. W sprzedaży są już dostępne same te plastiki.

Awatar użytkownika
malpe1234

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2013, 17:25
Imię: Lukasz
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: malpe1234 »

Golmist70 pisze:Pomiędzy górnymi (od przednich szyb) i dolnymi (od tyłu) klawiszami na drzwiach kierowcy jest taki wąski przełącznik, którym wyłącza się sterowanie tylnych szyb (klawisze na tylnych drzwiach), musisz prawdopodobnie go przełączyć i sterowanie z tylnych drzwi powinno działać. .
to na pewno nie bo już to sprawdzałem
Golmist70 pisze:Tylne elektryczne podnośniki to niestety dość awaryjne urządzenie, często rozpadają się plastikowe elementy prowadnicy. Musisz zajrzeć pod tapicerkę i sprawdzić czy nie masz "podpartych" szyb. W sprzedaży są już dostępne same te plastiki.


a jaki jest koszt tych pasków ?

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Teraz nie mogę znaleźć samych elementów do prowadnicy, ale nie były drogie. Sporym problemem jest ich wymiana (musisz ocenić co jest konkretnie uszkodzone w podnośniku), więc jeśli nie masz cierpliwości to proponuję wymianę całej prowadnicy (bez elektryki), będzie o wiele prościej :) To numery katalogowe podnośników (90521878-prawy tył i 90521877-lewy tył) po tych numerach znajdziesz i same prowadnice, a koszt jest zależny od producenta ( od 60 zł do 350 zł)

Awatar użytkownika
malpe1234

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2013, 17:25
Imię: Lukasz
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: malpe1234 »

czyli lepiej wymienić całe prowadnice ?

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Lepiej wymienić całe prowadnice, jeśli nie wiesz co konkretnie jest uszkodzone w podnośniku. Jest nawet gdzieś manual na forum jak "wyrwać" podnośnik z drzwi, pan google zapewne go znajdzie ;)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

no i nie ma tm paskow tylko linki,rolki plastikowe itd. Uklad linkowy bywa zawodny dosc ale to tez zalezy od konstrukcji bo sa prostsze i bardziej skomplikowane. Najlepsze sa nozycowe na listwie zebatej- to dziala latami bez zagladania tam.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ