Przydławienie, spadek mocy przy ruszaniu na zimnym silniku

Awatar użytkownika
damianedward

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2013, 9:19
Imię: Damian
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1,4
Województwo: śląskie

Przydławienie, spadek mocy przy ruszaniu na zimnym silniku

#1

Nieprzeczytany post autor: damianedward »

Witam jestem na forum po raz pierwszy. Powodem mojej wizyty, jest problem jaki pojawił sie około dwóch tygodni temu w mojej astrze H rok 2004 silnik benzyna 1,4, przebieg 60000( oryginalny), w sirpniu 2012 miał 45000 i wtedy zalozyłem instalacje LPG. Jako laik, aby niczego nie pominąc: samochód zakupiłem w sierpniu ubiegłego roku, od tamtego momentu nie miałem zadnych problemów, te pojawiły się dwa tygodnie temu i zdają się nasilac, a mianowicie po odpaleniu i ruszeniu z miejsca na zimnym silniku ( odpala na benzynie i po osiagnięciu 30 stopni przełącza się na LPG, a wiec po kilku minutach) nastepuje spadek mocy, takie przydławinie, trwa to kilka sekund i wtedy znowu odzyskuje swój "szwung"- (odpowiedni do mocy silnika), dzieje sie tak tylko na zimnym silniku, gdy gaszę już rozgrzany i po chwili odpalam ponownie( znowu na benzynie) nie ma tego problemu. Dzisiaj przy tym spadku próbowałme mocniej pogazowa ale jedyny efekt to jakieś "odgłosy strzałów" z komory silnika.
Po zakupie wymieniłem filtry i rozrząd ( problem z napinaczem łańcucha). Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2013, 14:00 przez masterMUNGO, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edycja tytułu

Awatar użytkownika
radek_n1

Astro-maniak
Posty: 760
Rejestracja: 19 maja 2012, 17:58
Imię: Radek
Auto: Astra h kombi
Silnik: 1.6 105KM + LPG
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Czyżew

#2

Nieprzeczytany post autor: radek_n1 »

To by wyglądało jakby było coś z gazem. Napisz jakie masz komponenty do gazu w tym dziale.

czester77

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 14 lis 2011, 23:24
Imię: mariusz
Auto: astra k
Silnik: 1.4
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: czester77 »

Jedz ustawić instalację gazową,najprawdopodobniej masz żle ustawioną.Zrób to jak najszybciej bo potem skutki mogą być poważne dla silnika.

RafałTDI

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2011, 17:29
Imię: Rafał
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 110KM
Województwo: łódzkie

#4

Nieprzeczytany post autor: RafałTDI »

Podłącze się pod ten temat :) mam podobny efekt lecz silnik strzela kicha dusi się przy temp. do ok 34 stopni po wyżej juz zaczyna pracować ładnie i równo ale problem ten występuje tylko na benzynie, po awaryjnym odpaleniu z gazu wszytsko chodzi pięknie, równo. silnik 1.6 turbo 180KM Z16LET

Awatar użytkownika
teddy

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:15
Imię: teddy
Silnik: 1.8 XE
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: teddy »

RafałTDI pisze:Podłącze się pod ten temat :) mam podobny efekt lecz silnik strzela kicha dusi się przy temp. do ok 34 stopni po wyżej juz zaczyna pracować ładnie i równo ale problem ten występuje tylko na benzynie, po awaryjnym odpaleniu z gazu wszytsko chodzi pięknie, równo. silnik 1.6 turbo 180KM Z16LET
nie mam gazu ale mam takie same objawy na benzynie co Ty....

ODPOWIEDZ