1.9CDTI 120KM 2006 Szarpanie przy dodawaniu gazu

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.9CDTI 120KM 2006 Szarpanie przy dodawaniu gazu

#31

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Nie zauwazyłem żadnego posykiwania. Może jestem głuchy :lol: albo za głośno radia słucham :D Spadku mocy również nie ma. Powiem wiecej. Wydaje mi sie że dzięki temu, że nie szarpie odczucie elastyczności jest lepsze. Auto musi sie ułożyć do nowych warunków bo przecież idzie mniej spalin z powrotem a wiecej świeżego powietrza. Przepływka to mierzy i podaje do kompa i komp musi sie dostroić do tego, że przy danej prędkości obrotowej są ciut inne warunki pracy.
pzdr
zbigor

termin

#32

Nieprzeczytany post autor: termin »

A ja potwierdzę posykiwanie przy bardzo delikatnym przekraczaniu 2000 obr i troszkę powyżej słychać takie pszyyy... pszyyy...pszyyyy w miarę równych odstępach i wtedy właśnie poszarpywało. Przy bardziej zdecydowanym operowaniu gazem problem nie występuje. U mnie poszarpywanie występowało tylko w określonych temperaturach zewn 18-22 stopni.. Blaszka z fiata zniwelowała szarpanie i posykiwanie przynajmniej w 80 %. Czasami jeszcze szarpnie ale bardzo bardzo rzadko.


O ile się nie mylę Kolega zbigor pisał też o jakiejś poprawce softu w ASO na tę okoliczność.

poprostu tttm

Co do odpuszczaniu powietrza przy zmianie biegu to mam dokładnie to samo. Dzieje się to w przypadku jak wdusisz gaz i odpuścisz go gwałtownie na stosunkowo niskich obrotach np 2300/2500 obr wtedy gdzieś to powietrze jest odpuszczane. U mnie słychać to niemalże jak w szybkich i wściekłych. Takie zachowanie jest nawet opisane w instrukcji użytkownika.

Awatar użytkownika
FaLaGTC

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2011, 17:08
Imię: Karina
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: mazowieckie

#33

Nieprzeczytany post autor: FaLaGTC »

może mi ktoś odpowiedzieć czy każdy mechanik się tego podejmie? u mnie już non stop świeci się check :/

zbigor

Astro-maniak
Posty: 1996
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:14
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Warszawa

#34

Nieprzeczytany post autor: zbigor »

Założyć blaszkę potrafi nawet ktoś kto ma 2 lewe ręce. Nie tylko mechanik. ZTCP wystarczy tylko klucz ampulowy bodajże 6 i zwykła 10 .
pzdr
zbigor

Awatar użytkownika
biesu87

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 paź 2012, 15:18
Imię: Pawel
Auto: ASTRA H
Silnik: 1.9 cDTI
Województwo: mazowieckie

#35

Nieprzeczytany post autor: biesu87 »

Karina Ty jesteś z wawy czy skąd i co konkretnie Cie interesuje ja mogę polecić dobrego i uczciwego gościa z 4 letni doświadczeniem w ASO opel przy marsa, u mnie za czyszczenie przepustnicy EGR i boot sensora wział 100zł załatwił przy mnie w 2h. A samą blaszkę to 5 minut się przykręca ja robiłem to pod blokiem

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#36

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

U mnie teraz istna dyskoteka na desce. Raz świeci wskaźnik wymaganego przeglądu (autko z kluczem) a innym razem "kontrola silnika" na pomarańczowo. Samochód wpada w jakiś tryb awaryjny, zamulony jakby bez turbo. Jestem za granicą i chcę tak wrócić do Polski. Czy można na checku pojeździć trochę?

pozdro
Wojtek

Jupiter

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2013, 22:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra H
Województwo: małopolskie

#37

Nieprzeczytany post autor: Jupiter »

Po kilku wizytach u różnych mechaników za każdym razem słyszałem, że EGR jest po to żeby działał i nie podejmą się zaślepienia. Miałem problem z przepustnicą, a mianowicie samochód wpadał w tryb awaryjny i tracił moc. Okazało się, że to przepustnica wyrzucała błędy a winna była elektronika. Wymienione i już nie wyrzuca błędów jednak jak szarpało tak szarpie. Zwłaszcza na 4 biegu i przy wyższych temperaturach zewnętrznych. EGR jest jak nowy i w dodatku czysty. Turbina ma około 20tys km i też jak nowa. Czy to ten EGR może tak szarpać sam w sobie? Czy może coś jeszcze?


ps.
Już zamówiłem komplet do zaślepienia (blaszka + uszczelki) z allegro i sam go zaślepię. Zobaczymy co to zdziała.

pozdrawiam forumowiczów

Awatar użytkownika
kezy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:29
Imię: pawel
Auto: astra H
Województwo: mazowieckie

#38

Nieprzeczytany post autor: kezy »

czy "zaslepki" fiatowskie sa rowniez do 1.7 cdti 110km? bo przeszukalem allegro i nie moge znalesc zadnej liczylbym na pomoc, moze to pomoze usunac szarpanie ;)

ODPOWIEDZ