Air Bag jak wyłączyć???

Aleksandra

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 30 gru 2011, 22:45
Imię: aleksander
Auto: Astra
Silnik: 2.0 di
Województwo: śląskie

Air Bag jak wyłączyć???

#1

Nieprzeczytany post autor: Aleksandra »

Witam urodziło mi sie drugie bobo, i mam problem bo trzeba z małą z tyłu jezdzić , a z przodu chciałem posadzić starszą córke jednak brak wyłącznika air bag mnie dobił ,co z tym zrobić macie jakieś pomysły???? Astra g 2.0 DTL 99r

tasior88m

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 15 sty 2011, 17:07
Imię: Marcin
Auto: Astra F
Silnik: 1400 cm+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec

#2

Nieprzeczytany post autor: tasior88m »

Wypowiedz z jakiegoś forum:

Re: fotelik samochodowy na przednim siedzeniu
mialam ten sam dylemat - przed dluga droga - wyjazdem nad morze - zadzwonilam na policje i zapytalam - otrzymalam odpowiedz ze moge wozic dziecko z przodu pod warunkiem ze w wyposazeniu samochodu nie ma poduszki powietrznej dla pasazera - z podkresleniem ze nie kwalifikują sie samochody w ktorych mozna wyłączyc poduszke. Nie mozna wozic samochodem przodem do kierunku jazdy dziecko w foteliku gdy jest poduszka powietrzna w wypozazeniu samochodu dla pasazera. Nawet gdy jest wyłączona.

Jak dla mnie bez sensu jak dziecko siedzi w foteliku przodem do kierunku jazdy i jest zapięte to nawet gdy wystrzeli poducha to nic się nie powinno stać, ale moze i sie myle.
Nie jest sztuką kupic autko, sztuką jest go utrzymac
Moja asia
viewtopic.php?f=100&t=30078&p=528802#p528802

Aleksandra

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 30 gru 2011, 22:45
Imię: aleksander
Auto: Astra
Silnik: 2.0 di
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Aleksandra »

To w jakim celu stosuje sie te wyłączniki,bo czegoś tu nie rozumie ,pewnie jak zwykle głupie nasze prawo porypane

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Aleksandra pisze:To w jakim celu stosuje sie te wyłączniki,bo czegoś tu nie rozumie ,pewnie jak zwykle głupie nasze prawo porypane
Wyłączniki są po to aby móc na przednim siedzeniu przewozić dzieci w foteliku tyłem do kierunku jazdy.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

aras2 pisze:Wyłączniki są po to aby móc na przednim siedzeniu przewozić dzieci w foteliku tyłem do kierunku jazdy.
tasior88m pisze:zadzwonilam na policje i zapytalam - otrzymalam odpowiedz ze moge wozic dziecko z przodu pod warunkiem ze w wyposazeniu samochodu nie ma poduszki powietrznej dla pasazera - z podkresleniem ze nie kwalifikują sie samochody w ktorych mozna wyłączyc poduszke. Nie mozna wozic samochodem przodem do kierunku jazdy dziecko w foteliku gdy jest poduszka powietrzna w wypozazeniu samochodu dla pasazera. Nawet gdy jest wyłączona.
!
To tyle jeśli chodzi o "czytaj temat zanim odpiszesz de facto nie w temacie" :roll:
// FalconTech
Dziwi mnie trochę odpowiedź policjanta, wiadomo zdarzają się przypadki "samoczynnej detonacji" poduszki ale to jeden na xxx. Idąc jego tokiem myślenia - najlepiej zaraz po zakupie auta wywalić z niego poduszki i to najlepiej w [External Link Removed for Guests] :lol:
Systemy poduszek powietrznych SRS pisze:Ostatnim elementem czujnikowym jest wyłącznik poduszki pasażera. Spotkać go można w pojazdach grupy Fiat i Peugeot/Citroen. Wyłącznik taki można ustawić w pozycję aktywnej lub wyłączonej poduszki pasażera przy pomocy kluczyka zapłonu. Konieczne jest to np. przy montażu na przednim siedzeniu fotelika dla dziecka. Wyłącznik taki zawiera w sobie dzielnik rezystorowy, stąd jego pozycjom odpowiadają pewne poziomy napięć, a sterownik diagnozuje obwody wyłącznika i jest w stanie stwierdzić np. zwarcie do masy przetartego przewodu.

Jeśli umieszczenie tego fotelika jest koniecznością to można (z zachowaniem szczególnej ostrożności, jak to mawiają instrukcje) odpiąć taką poduszkę od instalacji. Samo wyciągnięcie "zawleczki" z wtyczki powoduje zwarcie w poduszce powietrznej czyniąc ją rozbrojoną, więc wypięcie wtyczki to już formalność.
Oczywiście wiąże się to z komunikacją błędu na desce rozdzielczej, zostanie wyłączona tylko ta jedna poduszka, reszta działa normalnie.
Aby zgasić kontrolkę niestety nie wystarczy podpiąć z powrotem poduszkę, trzeba z pamięci wykasować błąd komputerem. To jest dla bezpieczeństwa, by kierowca nie przegapił błędu co często ma miejsce z "check engine" który często świeci się tylko gdy błąd występuje.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Pamiętam kiedyś taką dyskusję w tym temacie - konkluzja była taka: admin zamknął temat, z uwagi na zbyt daleko idące modyfikacje wpływające na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów astrowozu. W tym przypadku przyjmijmy po prostu, że Astra G nie ma możliwości wyłączenia poduszki i koniec - dziecka z przodu w foteliku nie przewieziesz, a bez fotelika też o ile nie ma skończone 13 lat i już. Próba jakichkolwiek modyfikacji wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo dziecka, a chyba w ogóle w takim przypadku nie warto podejmować żadnych działań, bo ryzyko w przypadku wypadku (a o taki zazwyczaj nietrudno) jest po prostu zbyt wielkie. Jeśli nie możesz wozić dwójki z tyłu, to po prostu trzeba zmienić auto, niestety...

Co do tego co mówi FalconTech - jak pamiętam, to błąd poduszki automatycznie wyłączał cały układ, tak więc deaktywował pozostałe 3 do 10 sztuk (zależy co w Twoim aucie siedzi) airbagów, ale o to kruszyć kopii nie będę, może AG ma inaczej, a może takie gadanie tylko po to, żeby ASO miało na czym zarabiać...
Od 20.01.2009r. nie wdaję się w polemiki z idiotami. Dlaczego?
Bo sprowadzają do swojego poziomu i pokonują doświadczeniem...

ODPOWIEDZ