Czujnik wału korbowego

Awatar użytkownika
malarz550

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:00
Imię: ROBERT
Auto: Opel Astra G 1.4 twinport 90KM
Silnik: 1364
Województwo: małopolskie

Czujnik wału korbowego

#1

Nieprzeczytany post autor: malarz550 »

Witam serdecznie jestem aktualnie 2 dni po wymianie rozrządu w moim autku. Posiadam silnik z14xep. Przebiego to około 97543km. Po rozebraniu rozrządu byłem zaszokowany łańcuch leżał na kołach nie był prawie wogóle napiety. Silnik został zrobiony przez serwisanta Opel . Dzisiaj jadąc autkiem nagle silnik mi zgasł i zaświeciła sie kontrolka samochodzik z kluczykiem po chcwili zgasła i zaswieciła sie kontrolka engine . Podjechałem na komputer i wystąpił bład czujnik wału korbowego. Doradźcie mi co zrobic i dlaczego tak się stało. Dodam jeszcze że przed wymianą rozrządu takie cuda się nie działy .

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

zapewne poprostu padl czujnik lub kabel sie odczepił. Zlosliwosc rzeczy martwych
kupie podłokietnik przód astra g

Awatar użytkownika
malarz550

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:00
Imię: ROBERT
Auto: Opel Astra G 1.4 twinport 90KM
Silnik: 1364
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: malarz550 »

Czujnik już zamówiłem w Swarzedziu i czekam ma byc w poniedziałek oryginalny GM . Mam nadzieje że to tylko ta złośliwość . W poniedziałek napisze co dalej w sprawie

Awatar użytkownika
malarz550

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2013, 19:00
Imię: ROBERT
Auto: Opel Astra G 1.4 twinport 90KM
Silnik: 1364
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: malarz550 »

Sprawa się wyjaśniła . Dzisiaj właśnie wymieniłem czujnik wału korbowego na nowy i objawy ustąpiły . Silnik działa prawidłowo żadna kontrolka sie nie zaświeca. Oczywiście czujnik założyłem oryginalny GM. Jeszcze jedno bardzo trzeba uważać przy montażu tego czujnika gdyż wchodzi on bardzo ciężko , trzeba umiejetnie go wciskac aby nie zaklinował się .

ODPOWIEDZ