Astra H (III) Kombi benzyna - pomoc w zakupie

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
dkendzior

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2013, 22:22
Imię: Darek
Województwo: mazowieckie

Astra H (III) Kombi benzyna - pomoc w zakupie

#1

Nieprzeczytany post autor: dkendzior »

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem Astry H Kombi z silnikiem benzynowym, najlepiej 1.8 122KM, by był dobry do LPG (albo od razu z sekwencją), ewentualnie inne silniki, też przystosowane do LPG.
Jako, że dostępnych jest wiele samochód diesla, a benzyniaków jest mniej stąd zwracam się do fachowców na tym forum:)

Rok nie ma znaczenia (im nowszy tym lepiej), byle by samochód był w bardzo dobrym stanie, z niekręconym licznikiem. Może być lekko uszkodzony - nie chce by był uszkodzony układ jezdny i silnik. Wyposażenie im wyżej tym lepsze, ale to nie jest wymóg. Jestem z woj. mazowieckiego, więc najlepiej by auto było z okolic Warszawy, ew. z woj. łódzkiego. Koszt jaki przewidziałem na auto to 20tyś zł. (jeśli auto do naprawy oraz do założenia LPG to koszt samego auta odpowiednio niższy, by mieć za co naprawić:) )

Czy posiada ktoś dobrą ofertę, ew. znalazł ktoś w internecie ogłoszenie?

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Też kiedyś szukałem w benzynie, ale niestety nędza była i wziąłem diesla. Jest to mój pierwszy diesel i na razie nie ma się czego uczepić. Oby tak dalej:)
Powodzenia kolego w poszukiwaniach.

Awatar użytkownika
dkendzior

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2013, 22:22
Imię: Darek
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: dkendzior »

Chyba też tak zrobię... Mało jest benzyniaków i na dodatek 1.6 i 1.8 biorą ponoć trochę oleju... Myślę, że wezmę 1.7ctdi 100km. Ciekawe czy jest możliwe jak w tym filmiku na youtubie, że spalanie w trasie może wynosić poniżej 3l na 100 km:) ?

Awatar użytkownika
Bear_

Astro-maniak
Posty: 1561
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:47
Imię: Arek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DTH
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SBL

#4

Nieprzeczytany post autor: Bear_ »

Poniżej 3 litrów na pewno nie na naszym paliwie i musiałbyś mieć optymalne warunki drogowe, wręcz idealne :)

Po za tym to jest Caravan a nie GTC :)

Powiem tak, szwagier z tym silniczkiem na trasie nad Polskie morze zszedł na 4,9-5,2 z 4 osobami na pokładzie i pełnym bagajem :)

Ogółem nie palą jakichś kosmicznych ilości dieselka :)

Awatar użytkownika
dkendzior

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2013, 22:22
Imię: Darek
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: dkendzior »

A odnośnie wymiany części typu: koło dwumasowe, pompa oleju, rozrząd, turbosprężarka, itp. co ile trzeba wymieniać i jakie są mniej więcej koszta?

Znalazłem coś takiego niedaleko mnie:
[External Link Removed for Guests]

Z tego co wiem to w Żyrardowie jest dużo handlarzyków i nie wiadomo, czy do końca można byłoby im zaufać...

Kadafi

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:48
Imię: Adam
Auto: AG
Silnik: X16XEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Kadafi »

Kurcze w benzyniaku martwisz się o spalanie oleju (spalają olej i co z tego) wszystko zależy od stanu silnika (jak kto dbał o auto) i przebiegu.
Natomiast w dizlu wypisałeś ewentualne usterki które tanie nie są a mogą się przytrafić "koło dwumasowe, pompa oleju, rozrząd, turbosprężarka" i teraz sobie odpowiedz na pytanie co lepiej kupić.
Koszty (spalanie) dizel i LPG są podobne nawet na korzyść LPG resztę dopowiedz sobie sam.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6262
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Handlarz z przebiegiem odleciał 2006 i 108000 :lol: A odniosnie pb czy dieselkolego zauwaz jedno kto ma pb bedzie doradzał pb natomiast kto ma diesla to diesla i tak naprawde nie mozna jednoznacznie okreslic co jest lepsze.Naprawy diesla nie sa tanie ale z lpg tez nie jest tak kolorowo.Przy zakupie brał bardziej pod uwage jak bedzie uzytkowanie auto(np jezeli krótkie odcinki to na pewno pb diesel długo sie grzeje i oszczednosci nie bedzie) i przede wszytkim stan auta.
Ja mam diesla i lpg i nie potrafie odpowiedziec co lepsze jedno i drugie ma swoje wady i zalety

ODPOWIEDZ