Problem z klimą-Astra f 1,6 8v

Awatar użytkownika
bleks

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:33
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F 1997r
Silnik: 1,6
Województwo: wielkopolskie

Problem z klimą-Astra f 1,6 8v

#1

Nieprzeczytany post autor: bleks »

Witam.Postaram się szczegółowo opisać swój problem.Otóż klima przestała działać w lutym tego roku,myślałem że to brak gazu.Lampka klimy po włączeniu się świeci.Dzis postanowiłem ja dobić i rzeczywiście brakowało prawie połowy gazu,instalacja jest szczelna bo przed dobiciem instalacja została sprawdzona było 7 barów.Po całym procesie czyszczenia,dobicia niestety klima dalej nie działa.Wydaje mi się że gdy jeszcze działała było słychać takie ,,klik,, przy włączeniu i rosły obroty.Teraz tylko po włączeniu cały czas chodzi wentylator i nie słychac tego,,klik,,Co może być przyczyną?czujnik ciśnienia,kompresor?Pozdrawiam i czekam na info.

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#2

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

Nie załącza się sprężarka. Powodów może być kilka. Powiem Ci dokładnie krok po kroku co i jak. Zadzwoń jak będziesz przy aucie i gotowy do działania (najlepiej z drugą osobą i miernikiem w ręce), tel do mnie 503072314.

Awatar użytkownika
bleks

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:33
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F 1997r
Silnik: 1,6
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: bleks »

Witam.Na wstępie chce bardzo podziękować Grzeskowi,który zaproponował pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z klimą.Grzesiu jak będziesz w ok.Poznania daj znać stawiam dobra kawe :D Problem okazał się błachy.Poprzedni właściciel już coś majstrował przy kablach w kostce która to wchodzi do sprężarki.Jeden przewód przegił i przez to sprężarka się nie włanczała.Kable zlutowane,czynnik uzupełniony KLIMA CHŁODZI !!! Jeszcze raz Grzesiu wielkie dzięki. ;)

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#4

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

cieszę się że mogłem pomóc, oby więcej takich użytkowników na forum którzy samemu starają się coś naprawić i co najważniejsze działają a nie rozkładają ręce :)

pozdrowienia

ODPOWIEDZ