Co wybrać - Z16??? Z18???

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

Re: Co wybrać - Z16??? Z18???

#11

Nieprzeczytany post autor: przemty »

szpenio pisze:
6. Pytanie do osób co ściągały Astrę z18xe z Niemiec - czy pojawiła się u Was korozja pod lusterkami, pod listwą tylną czy tez na rantach dolnych drzwi? Dość mocno jest rozwinięty ten temat na powyższym forum i nie napawa on optymizmem...
nie będę się wypowiadał czy się pojawiła rdza czy nie bo sam dopiero szukam Astry H i najprawdopodobniej będzie ono ściągane z Niemiec

ale jak sam wiesz każdy model , marka ma miejsca które korodują i poprostu tak już jest
i nie ma co się tym przejmować bo np. felicja miała klapy korodujące itd. a w astrze f to były np nadkola tylne
auto ma cieszyć a nie być powodem kłopotów ze snem w nocy
jak się pojawi rdza to ją usuniesz i już
[External Link Removed for Guests]

maspex

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 31 maja 2009, 19:29
Imię: Wojciech
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Bemowo
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: maspex »

Na gazie co 10 tys km za 150 zł jedziesz na przegląd gwarancyjny (albo po gwarancji), sprawdzają, regulują, wymieniają filtr...to wsio...do 100 000 km gazownik powiedział, że nie powinno być problemów, potem wymiana wtrysków HANA, reduktora - razem z 800zł.

Ja jeżdzę Warszawa - Mazury ( głownie siódemka ), Pali mi średnio 8l LPG.

Sciągałem z Niemiec - była rdza, ale też wbity przegląd karoseri wiec za darmo w Polsce mi naprawili w ASO.

Umiejscowienie chlodnicy klimy to feler, facet od klimy powiedział, ze nie spotkał się z gorzej umiejscowiona chlodnica - wiekszy kamien wpada za zderzak - dziurka , wylatuje całe chłodziwo i 500 zl nie Twoje...ew. zalutuje jak jest mala dziurka i 120zl nabicie.

TEN TY TAK MA :D Oj sporo tego, ale na polskich, brytyjskich i niemieckich forach znajdziesz pelno manuali, w wiekszosci pasuja od Zafiry B i Vectry C.

Awatar użytkownika
szpenio

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2013, 21:20
Imię: Paweł
Auto: ASTRA H Caravan 45kkm
Silnik: Z18XE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#13

Nieprzeczytany post autor: szpenio »

maspex pisze:
Sciągałem z Niemiec - była rdza, ale też wbity przegląd karoseri wiec za darmo w Polsce mi naprawili w ASO.
Z jakim przebiegiem przyjechałeś nim do Polski?

Gdzie miałeś rdzę?

maspex

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 31 maja 2009, 19:29
Imię: Wojciech
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Bemowo
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: maspex »

W listopadzie sciagalem z bawari, rocznik 2005. Mial nalatane kolo 135 tys, ale byla ksiazka i w ASO potwierdzili przebieg ( w 2011 mial ostatni przeglad chyba 120 tys).

Rdza byla na krawedziach dolnych drzwi oraz dol przedniego blotnika na laczeniu z progiem. Pomalowali, ze nie widac - nie cale elementy,ale idealnie same uszkodzone miejsca.

Awatar użytkownika
szpenio

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2013, 21:20
Imię: Paweł
Auto: ASTRA H Caravan 45kkm
Silnik: Z18XE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#15

Nieprzeczytany post autor: szpenio »

Witam ponownie,

Jak napisałem tak i zrobiłem...

Auto kupione, właśnie kończę formalności w dziadowskich polskich urzędach i będziemy jeździć.
Na wstępie dziękuję za pomoc Kolegom: Prezo, binges, Astroman i 51cent za bezinteresowną pomoc i wskazówki.

Autko wygląda tak (nie myte i nie sprzątane od zakupu - niemiec też go nawet nie odkurzył)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Autko ma delikatnie rymśnięty przedni zderzak i nadkole a po za tym blacharsko jest bez zarzutu (godzinę szukałem ewentualnej rdzy).

Co do jazdy (wracałem z Niemiec na kołach) to jedynie mogę się przyczepić do:
- sprzęgła, nie mogę go jeszcze wyczuć - jest cholernie czułe i czasami zrobi mi się kangurek ale to już nie epoka linkowa,
- automatyczny czujnik deszczu to jest tak potrzebne jak d.... zęby.

Z niewątpliwych zalet to tempomat na trasie, podłokietnik i automatyczna klimatyzacja.

Co do samego zakupu to w przeciągu 1,5h jaj jako obcokrajowiec załatwiałem w urzędzie niemieckim ubezpieczenie, dowód tymczasowy i tablice tymczasowe. W Polsce trwa to już ponad 10 dni...

Podpowiedzcie mi proszę, co to jest niby za alarm - druga fotografia - jest to zainstalowane na szybie bocznej bagażnika po obu stronach)?

Temat który mnie zastanowił w ostatnim czasie to przy włączonym zapłonie pojawia się napis INSP 0 czyli do wymiany mam olej który był wymieniany 2 lata temu - wizualnie wygląda jak nowy(auto zrobiło od tego czasu 15 tyś. km) ale i niegasnący symbol autka z kluczykiem na włączonym zapłonie. Check engine gaśnie pod około 3-4sek po odpaleniu auta. Czy świecenie się check engine przy włączonym zapłonie ma związek z INSP 0 czy też jest inny tego powód? Przy sprawdzeniu błędów metoda gaz-hamulec nic mi się nie pojawia na wyświetlaczu. A może tak to po prostu jest???

Paweł

maspex

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 31 maja 2009, 19:29
Imię: Wojciech
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Bemowo
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: maspex »

No ladne autko - pochwal sie, ile dales niemcowi ? Z ogloszenia prywatnie, z ogloszenia z placu, z placu ?
Ma ksiazki serwisowe ?

Kluczyk powinien gasnąć na włączonym zapłonie. Jak nie gasnie ale po uruchomieniu silnika gasnie, tzn. ze blad byl ale juz go nie ma. To moze byc pierdolka jakas, u mnie tak byla, to pojawil sie blad " problem z transponderem kluczyka" i cos z obwodem tempomatu, skasowalem opcomem i nic nie ma. Odlacz akumulator, skasujesz bledy i potem obserwuj. Pozdrowki

Aha- znaczek silnika to emisja spalin i on sie swieci przy wlaczonym zaplonie i powinien gasnac po odpaleniu

Alarm wyglada na czujnik zbitych szyb, dziwne, ze tylko boczne tylne.

rob_plk

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 03 cze 2012, 11:46
Imię: rob
Województwo: mazowieckie

#17

Nieprzeczytany post autor: rob_plk »

Nie zbitych szyb tylko coś w rodzaju "radaru", chroni przestrzeń ładunkową w kombi, norma w fabrycznych alarmach wielu marek.

ZUBERTO

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 02 wrz 2012, 13:27
Imię: Tomek
Auto: 2x Astra H
Silnik: A16XER+LPG,Z14XEP+LP
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#18

Nieprzeczytany post autor: ZUBERTO »

szpenio pisze: Jak napisałem tak i zrobiłem...
Gratulowalem na AK, gratujuje i tutaj, jeszcze mam gdzies pogratulowac? ;)

Awatar użytkownika
szpenio

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2013, 21:20
Imię: Paweł
Auto: ASTRA H Caravan 45kkm
Silnik: Z18XE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#19

Nieprzeczytany post autor: szpenio »

maspex pisze:No ladne autko - pochwal sie, ile dales niemcowi ? Z ogloszenia prywatnie, z ogloszenia z placu, z placu ?
Ma ksiazki serwisowe ?
Co do ceny to tylko priv, auto stało na placu (2 dni po odkupieniu go przez zrzeszenie kupców) - auto było sprzedawane przez kupca/handlarza który oprócz aut zajmuje się nieruchomościami i ich wycenami, dobrami luksusowymi itp. Takie trochę dziwne jak na polskie warunki...
Plusem była nieduża odległość bo zaledwie 670km - Lipsk (czyli dawne NRD). A jednak można trafić w NRD jeszcze na coś normalnego... :lol:
Auto ma pełną historie serwisową i zapisy w książce pokrywają się z danymi jakie otrzymałem dzięki kolegom z Autokącika z centrali GM ( po numerze VIN) co do historii.

Ja auto kupowałem z pomocą andrebara i pomoc ta była nieodzowna począwszy od wyboru auta jeszcze w Polsce po sam już zakup.

Z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu, że był to dobry wybór (jedynie zmartwił mnie ten błąd o którym pisałem - okazała się, że był to błąd włączenia tempomatu - faktycznie w czasie powrotu raz nie chciał mi sią załączyć, ale była to moja wina). Błąd wykasowany i temat zamknięty.

Teraz czeka mnie udoskonalanie, czyli światła dzienne, na pewno instalacja gazowa itp. ale musze się odkuć finansowo wpierw...

Pozdrawiam,

Paweł

mikH

Astro-maniak
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2011, 9:39
Imię: michal
Auto: astra H
Silnik: z18xe
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Lodz-Pabianice

#20

Nieprzeczytany post autor: mikH »

Z tymi światłami to nie jest wcale tak prosto. Napisz do mnie albo zadzwoń, przypomniałem sobie jakie mam.

Poza tym auta z tego roku w tak dobrym stanie jeszcz nie widziałem.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ