eFka Caravan belka tył

Robak

Astro-maniak
Posty: 639
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:32
Imię: Adrian
Auto: Vauxhall Insignia
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Płock/UK
Kontakt:

eFka Caravan belka tył

#1

Nieprzeczytany post autor: Robak »

Cześć mam taką sprawę a dokładnie pytanie bo nie znam na nie odpowiedzi bo ciężko jest to sprawdzić wyczaić. Chodzi mi dokładnie o to mam eFkę Caravan i mam zawias 60/40 i na tyle mam mts amorki i sprężyny weitec -40 z tym że springi nie są nowe i jest taki problem że na np dołkach nierównościach drogi są takie uderzenia stuki puki pierwsze moje spostrzeżenia i słuchy że mogą być do wymiany te tuleje w belce i że mają luz i biją. Ale też nasuwa mi się druga myśl że może mam przy długi amorek do tych sprężyn a wiadomo że górna część sprężyny jest tak jak by wciśnięta w ten cycek i przy podskoku auto się unosi ze sprężyną a jak opada uderza w belkę no ale mamy od tego gumę co powinna zamortyzować mi te uderzenie i hałas.. sprężyny nachodzą się jedna na drugą i teraz właśnie nie wiem od czego zaczynać bo zobaczyć tego nie zobaczę a jeżeli sprawdzić to w jaki sposób. Nie wydaję mi się żeby to tak miało być.. Czy może wadliwe springi ? Mam stare seryjne może zacznę od ich założenia i wtedy się dowiem czego jest przyczyna czy sprężyn czy szukać dalej..

Jeżeli wiecie coś na ten temat to piszcie bo muszę to zrobić bo w końcu belka w tyle zostanie :mrgreen: :D

Robak

Astro-maniak
Posty: 639
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:32
Imię: Adrian
Auto: Vauxhall Insignia
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Płock/UK
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Robak »

Nikt nie wie nie zna odpowiedzi.. ? ? ?

BananQQQ

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 01 sty 2013, 20:28
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.7td
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Trzebinia

#3

Nieprzeczytany post autor: BananQQQ »

Ja miałem do roboty tuleje w belce to mi dziwnie tył na dziurach uciekał. Nie masz czegoś takiego? Jakby pływał.
Moja Asia ;D [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sevi

ex-Staff
Posty: 2459
Rejestracja: 31 maja 2008, 13:49
Imię: Severyn
Auto: Volvo V40
Silnik: 2.0 T
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: sevi »

no u mnie czasami jak wjadę w dziurę to jest niezły łomot ale tylko czasami. na szarpakach nic nie wykazało

Awatar użytkownika
Zebredee1

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 15 gru 2011, 11:08
Imię: Łukasz
Auto: Astra F kombi 1993r.
Silnik: C14NZ
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

#5

Nieprzeczytany post autor: Zebredee1 »

u mnie już z obu stron były spawane mocowania amorów od dołu bo rdzewieją. Nie stawiałbym na to że amortyzator za długi, raczej tuleje. A swoją drogą są dostępne jakieś sportowe amorki do wersji caravan na tył? Oczywiście za jakieś rozsądne pieniądze

Robak

Astro-maniak
Posty: 639
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:32
Imię: Adrian
Auto: Vauxhall Insignia
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Płock/UK
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Robak »

Problem rozwiązałem lżejsze alu założyłem springi inne -40 i odboje dłuższe sportowe i jest zajebiście nic nie tłucze ani dobija itd.. Są Ta-technix mts z tych tańszych.

ODPOWIEDZ