Nie chodzi LPG na ciepłym silniku

porady i pomoce
opeael2

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:49
Imię: Krzysiek
Silnik: C16NZ
Województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Nie chodzi LPG na ciepłym silniku

#11

Nieprzeczytany post autor: opeael2 »

wyczyscilem dwa z pod maski, jeden na parowniku, drugi przed parownikiem...budowa podobna oba schodza do góry

gdzieś wyczytałem ze w pierwszym elektrozaworze przed parownikiem jest jakas uszczelka w środku która może puchnąc od ciepła i nie puszczac gazu....fakt czy mit ??
! Edytuj posty a nie wstawiaj jeden pod drugim.
// Wiadomość z:Dido2@

opeael2

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:49
Imię: Krzysiek
Silnik: C16NZ
Województwo: warmińsko-mazurskie

#12

Nieprzeczytany post autor: opeael2 »

gdzieś wyczytałem ze w pierwszym elektrozaworze przed parownikiem jest jakas uszczelka w środku która może puchnąc od ciepła i nie puszczac gazu....fakt czy mit ??

Awatar użytkownika
KamilsonFCB

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2014, 18:40
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: mazowieckie

#13

Nieprzeczytany post autor: KamilsonFCB »

Witam. Problem tyczy sie Astry f 1994r. 1.4 8v. Poki silnik sie nie rozgrzeje, wszystko jest w porzadku. Na cieplym przy dojezdzaniu np. do skrzyzowania obroty spadaja i auto gasnie. Czasem uda sie ..wywalczyc.. prawidlowe obroty. Czyzby lewe powietrze? Sprawdzalem juz wiele konfiguracji dolotu powietrza przegladajac forum. Obecnie gumowy waz zdjety jest z kolektora i powedrowal za chlodnice. Wlot zimnego powietrza do filtra jest otwarty. Zakleilem tylko otwor wienczacy lapacz powietrza za atrapa. Na benzynie zauwazylem ze mimo iz obroty sa prawidlowe to zdarza sie ze samochod ..przykuleje.. lekko, niemal nieodczuwalnie i mignie kontrolka oleju, lecz nie gasnie. Moze wina lezy po stronie krokowca? Coz poczac w tej sytuacji?

yezozwierz

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2008, 9:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bukowno
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: yezozwierz »

Piszesz w dziale lpg ale nie piszesz czy u Ciebie problem występuje na PB czy LPG. Jeśli LPG to najlepiej podjechać do gazownika w celu regulacji, choć ja bym zaczął od wymiany świec i kabli jeśli nie robiłeś tego w ostatnim roku. Natomiast jeśli problem jest na PB to właśnie albo silnik krokowy albo, choć nie wiem czy jest w astrze - czujnik VSS (czujnik prędkości pojazdu). Odpowiada za lekkie podwyższenie obrotów kiedy auto jest na biegu jałowym a porusza się.

Awatar użytkownika
KamilsonFCB

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2014, 18:40
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: mazowieckie

#15

Nieprzeczytany post autor: KamilsonFCB »

Tylko na LPG występuje taki problem. Wyczyścilem krokowy i póki co problem ten ustąpił. Niestety nie trafiłem na na tyle ogarniętego gazownika żeby po regulacji było ok. A co do kabli i świec to nie wymieniałem jeszcze bo wygladają na naprawdę świeże.

ODPOWIEDZ