Astra F Brak awaryjnych oraz kierunkowskazów

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

Astra F Brak awaryjnych oraz kierunkowskazów

#1

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Witam. Auto przez weekend dostało nową, bogatszą wiązkę kabinową. Po podłączeniu "na sucho" kierunki i awaryjne działały. Po złożeniu kokpitu, foteli itp itd poprostu auta do kupy zauwazyłem brak kierunkowskazów jak i awaryjnych. Przycisk awaryjnych nie reaguje. Gdy chce włączyc kierunkowskaz ZAPALA się ( nie mruga, lecz świeci cały czas) kontrolka kierunkowskazów w zegarach. Posprawdzane bezpieczniki oraz przekaźnik kierunków. Ma ktoś jakąś koncepcję na te kierunki? Gadajcie, jeśli ktoś miał podobny problem :)

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Ja miałem dokładnie taki sam problem, za czasów Astry F, jak wyciągnąłem włącznik awaryjnych do naprawy bo się zacinał (standard). W międzyczasie wyskoczyłem do sklepu i zauważyłem że kierunki właśnie świecą ciągłym światłem.
Może to będzie przydatna wskazówka.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#3

Nieprzeczytany post autor: masaman »

sęk w tym, iż TYLKO KONTROLKA SIE ŚWIECI. Same światła się nie świeca(kierunki). Tak jak wcześniej napisałem, gdy wszystko było "na wierzchu" to działało idealnie. Tylko kokpit złożyłem do kupy wszystko sie zjebało. Nie wiem co zrobić, jeśli nie pomozecie mi drodzy forumowicze, auto pójdzie do mechanika, a ten pewnie zainkasuje pare stówek :(

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Wydaje mi się, że same żarówki kierunków też nie świeciły, tylko kontrolka. W szoku byłem jak tu dojechać z powrotem do domu by czegoś nie zmajstrować - bez kierunków to proszenie się o kłopoty ;)

Sprawdź jeszcze raz tą wiązkę, wszystkie łączenia, może coś wypadło - ciężko wchodząca wtyczka mogła zahaczyć jakiś pin i wypchnąć go z drugiej strony lub go skrzywić.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#5

Nieprzeczytany post autor: masaman »

sęk w tym ze jak dla mnie ciezko sciagnac tą deske rozdzielcza :D dobiore sie do złącz tego awaryjnego. moze akurat tam nie laczy... kto wie

Dobra, problem praktycznie naprawiony, lecz pojawił się kolejny. Otóż awaryjne działają normalnie, a gdy wlacze kierunkowskaz, kierunek swieci 2-3x szybciej niz normalnie( niz awaryjne) kto wie co moze byc? Przekaźnik sprawdzany, mam 2 i na obu tak samo działa.

masaman

Astro-maniak
Posty: 1182
Rejestracja: 11 lut 2012, 12:09
Ostrzeżenia: 2
Imię: Piotr
Auto: Vectra B
Silnik: X20DTH
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Rejowiec Fabryczny

#6

Nieprzeczytany post autor: masaman »

Dobra, problem praktycznie naprawiony, lecz pojawił się kolejny. Otóż awaryjne działają normalnie, a gdy wlacze kierunkowskaz, kierunek swieci 2-3x szybciej niz normalnie( niz awaryjne) kto wie co moze byc? Przekaźnik sprawdzany, mam 2 i na obu tak samo działa.

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#7

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

pewnie nie miga przedni albo tylny kierunek....

Awatar użytkownika
arektsk

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2014, 20:55
Imię: Arek
Auto: Astra
Województwo: świętokrzyskie

#8

Nieprzeczytany post autor: arektsk »

Witam mam taki sam problem. Po włączeniu kierunków lub awaryjnych świeci się kontrolka i nie gaśnie , kierunki się nie świecą. Jak włączę kierunek to się świeci tez taka zielona kontrolka po prawej stronie (jakby od haka). Dzięki za pomoc gdyż jestem tu nowy.

wiśnia88

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:24
Imię: Mariusz
Auto: Opel Astra F
Silnik: X14NZ
Rocznik: 1997
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wiśnia88 »

Jakiś czas temu miałem podobny problem przy włączaniu kierunków, kontrolka cały czas świeciła a kierunków brak. Wyciągnąłem włącznik awaryjnych bo tam była przyczyna usterki i lekko podoginałem styki, od tego czasu póki co mam spokój a kierunki działają bez problemu. ;)

grzegrz

ex-Staff
Posty: 1422
Rejestracja: 07 wrz 2011, 23:40
Imię: Grzesiek
Auto: Inne
Silnik: Inny
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Ziębice

#10

Nieprzeczytany post autor: grzegrz »

ewentualnie wina może leżeć w samym przerywaczu migacza

ODPOWIEDZ