Problem z szarpanie silnika Twinport

Kuba8484

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 09 kwie 2015, 22:15
Imię: Jakub
Auto: Astra J
Silnik: Astra J ST 1.4 T LPG
Województwo: mazowieckie

Problem z szarpanie silnika Twinport

#1

Nieprzeczytany post autor: Kuba8484 »

Siema
Posiadam od niedawna Astre G 1.4 Twinport,no i wszystko ok auto bardzo dynamiczne jak na ta pojemnosc i moc,ale do rzeczy.
Przy wjezdzaniu w zakret na drugim biegu lub na trzecim po dodaniu gazu silnik szarpie kilka razy jakby przerywal na ulamek sekundy i po chwili przyspiesza normalnie.Sytuacja dziwna bo nie wyskakuje zaden check,brak wycieku plynu,pobierania oleju,itp..przeczytalem kilkanascie watkow ale do mojego problemu nie pasuja..
Wiec moze ktos mial taki problem albo spotkal sie z nim u kogos i zna przyczyne..
Ps;do kompa jeszcze nie podlaczalem bo nie swieci "check",z gory dzieki za pomysly i podpowiedzi.
Pozdrawiam

pisiek

Astro-maniak
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2008, 9:16
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1/LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pisiek »

Sprawdź cewkę zapłonowa czy co ty tam masz w tym silniku, świece, egr, u mnie problem był podobny winna była cewka zespolona czy jak to się tam nazywa, chcecka też nie wywalało ani błędów nie było, dobrze jak byś miał od kogoś na podmiankę cewkę bo koszt w moim wypadku był 450 zł za valeo , w tańsze i nieznanych firm się nie baw. Te objawy to na zimnym silniku czy na ciepłym czy bez różnicy ? u mnie na zimnym spoko było ale jak się rozgrzał to masakra była. Wymienić możesz samemu wystarczą torxy i jakiej 10-15 minut.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Miałem identyczne objawy w zafirze. Winna była cewka zapłonowa. Dla pewności sprawdź błędy. Obstawiam "wypadanie zapłonu' na którymś cylindrze.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Kuba8484

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 09 kwie 2015, 22:15
Imię: Jakub
Auto: Astra J
Silnik: Astra J ST 1.4 T LPG
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: Kuba8484 »

Zarowno na zimnym i na cieplym,zaczyna sie to coraz bardziej uciazliwe,tak cos obstawialem ale dla pewnosci podjade na komp bo widze ze tanio nie bedzie..

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Nie kupuj najtańszych zamienników. Na części elektryczne, mało który sklep chce dać gwarancję.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Kuba8484

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 09 kwie 2015, 22:15
Imię: Jakub
Auto: Astra J
Silnik: Astra J ST 1.4 T LPG
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: Kuba8484 »

Nie no jasne,ale co proponujesz no bo marek jest kilka,i cen tez..

pisiek

Astro-maniak
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2008, 9:16
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1/LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pisiek »

Valeo, Beru, Magnetti Marelli, Delphi, Bosh, cena raczej od 400 odpuść sobie coś co kosztuje 200-300 zł... gówno to polata z pół roku i następna. Ja wybrałem Valeo.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Ja do XELa za oryginał Delphi płaciłem 380zł. Miałem wcześniej DISa od NGK, tańszego o 30zł i wyłożył się po 18 000km, nie polecam. Kupiłbym Delphi na Twoim miejscu.
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Kuba8484

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 09 kwie 2015, 22:15
Imię: Jakub
Auto: Astra J
Silnik: Astra J ST 1.4 T LPG
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: Kuba8484 »

Ok,w poniedzialek jade pod komp podlaczyc,jak sie potwierdzi to zakupie oryginal z ASO bo mam znajomego wiec moze bedzie troche taniej,napewno opowiem co sie dzieje..dzieki za podpowiedzi.
Ps;a pod kompem bedzie blad cewki jak nie wyskakuje "check"?

pisiek

Astro-maniak
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2008, 9:16
Imię: Michał
Auto: Astra G
Silnik: X18xe1/LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: pisiek »

Może Ci błąd nie wyskoczyć, mi nie wyskakiwał. A wszędzie diagnozują po błędzie... tak to każdy może diagnozować, sprawdziłem co się dało i zaryzykowałem, i jest ok. Bierz Delphi jak pisał Vector lub valeo albo Beru. Na Valeo dostałem rok gwarancji. Ostatecznie to Twoja decyzja, tylko w sklepie zwrotu za elektryczną część już nie przyjmą jeżeli założysz chyba że masz układy.

Za oryginał w aso chcieli prawie 1500 więc jak dostaniesz nawet 500 zl rabatu... to i tak dużo... a osobiście bym wolał coś z markowych zamienników.

ODPOWIEDZ