Pompa wody

SenzU

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2015, 20:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.7DTS
Województwo: podkarpackie

Pompa wody

#1

Nieprzeczytany post autor: SenzU »

Witam !

Panowie, mam pytanie teoretyczne. Przymierzam się do wymiany rozrządu i wyczytałem gdzieś na forum że pompa wody nie jest napędzana rozrządem ( poprawcie mnie jeżeli źle mówię ), a co za tym idzie nie ma potrzeby jej wymiany razem z rozrządem. Natomiast usłyszałem od znajomego, że przy samej wymianie pompy i tak trzeba demontować rozrząd a co za tym idzie teoretycznie zapłacimy dwa razy za tą samą robotę. I tutaj moje pytanie, czy znajomy miał rację i czy lepiej wymienić od razu rozrząd z pompą wody czy też nie i czy ktoś wymieniał samą pompę wody i jaki był koszt tej wymiany ?

Mikus

Astro-maniak
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2014, 21:27
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: A17DTR 110kM
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Mikus »

[External Link Removed for Guests]

Jak widać na tej wizualizacji, jest dojście do śrub mocujących pompę wodną.

Obrazek

SenzU

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2015, 20:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.7DTS
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: SenzU »

Czyli rozumiem, że rozrządu nie ruszamy wtedy. Dzięki za odpowiedź.

Arekop

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 04 lut 2015, 14:11
Imię: Arek
Auto: Astra J
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#4

Nieprzeczytany post autor: Arekop »

SenzU pisze:Witam !

Panowie, mam pytanie teoretyczne. Przymierzam się do wymiany rozrządu i wyczytałem gdzieś na forum że pompa wody nie jest napędzana rozrządem ( poprawcie mnie jeżeli źle mówię ), a co za tym idzie nie ma potrzeby jej wymiany razem z rozrządem. Natomiast usłyszałem od znajomego, że przy samej wymianie pompy i tak trzeba demontować rozrząd a co za tym idzie teoretycznie zapłacimy dwa razy za tą samą robotę. I tutaj moje pytanie, czy znajomy miał rację i czy lepiej wymienić od razu rozrząd z pompą wody czy też nie i czy ktoś wymieniał samą pompę wody i jaki był koszt tej wymiany ?
ja wymienaiałem pompe w styczniu tego roku w serwisie opla hmm chyba jakieś 450 zł nie pamiętam dokładnie a za zregenerowaną chcieli 350 więc zdecydowałem się na nową, pozdrawiam

redjan

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2014, 17:37
Imię: Grzesiek
Auto: Astra J ST
Silnik: A20DTH
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: redjan »

A przy okazji sprawdź dokładnie tzw. błyskawiczne usługi w Oplu
ja w promocji "myopel" miałem rozrząd za 899 a w usługach błyskawicznych rozrząd z pompą wody coś około 1100 zł z tym ze silnik 2.0 cdti - wiec zrobiłem z pompą wody
Pozdrawiam
Grzesiek

ODPOWIEDZ