Opór na dźwigni biegów

mauri

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:17
Imię: Mauri
Auto: ASTRA IV
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

Opór na dźwigni biegów

#1

Nieprzeczytany post autor: mauri »

Astra IV; od kilku tygodni przekładanie biegów napotyka na opór, jakby gdzieś coś trzymało dźwignię, wrażenie jakby coś zatarte przez brak smaru co raczej nie jest możliwe, samochód 30 tys. km, 2,5 roku. Co to może być?

andstef

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 06 mar 2013, 15:30
Imię: andrzej
Auto: astra j
Silnik: 1.6 xer
Województwo: dolnośląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: andstef »

Witam! dziwna przypadłość, u mnie biegi wchodzą dosłownie "paluszkiem"bez żadnych oporów,zacięć,jak w masło,spróbuj wrzucać biegi oczywiście po wyciśnięciu sprzęgła bez włączania silnika /czy są opory,zgrzyta/,a potem po włączeniu silnika? są to mogą być synchronizatory skrzyni biegów,mogą by również inne przyczyny domowym sposobem trudne do zdiagnozowania,podjedź do aso lub dobrego mechanika powinni coś zaradzić.

mauri

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:17
Imię: Mauri
Auto: ASTRA IV
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: mauri »

Zamówiłem się do ASO, wygląda, że to dla nich znana sprawa...

macczes

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:14
Imię: czes
Auto: astra
Silnik: 1,6 132 kw
Województwo: łódzkie

#4

Nieprzeczytany post autor: macczes »

moze byc zapowietrzony uklad wspomagania

tomekdm

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 31 sie 2013, 20:16
Imię: Tomek
Auto: Opel Astra ST 1.7 EcoFlex 110
Silnik: 1.7
Województwo: lubelskie

#5

Nieprzeczytany post autor: tomekdm »

Ten Typ tak ma ja kupiłem auto z przebiegiem 11 tys. i biegi chodziły i chodzą nadal delikatnie ciężkawo tzn. masło to nie jest jak np w VW czy Audi czuć delikatny opór lub i trzeba wrzucać dość dokładnie . mam wrażenie tzw "dwuetapowego wrzucania " ciężko mi to określić :)

mauri

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:17
Imię: Mauri
Auto: ASTRA IV
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: mauri »

A ja zrezygnowałem z mechanika bo mam wrażenie, że ten delikatny opór jest gdzieś tuż pod tą gumą ochraniającą: jak ją odchylić aby spróbować coś nasmarować lub psiknąć np. WD40?

ekb

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 18 cze 2013, 13:24
Imię: Remigiusz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 2.0 CDTI 165KM
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: ekb »

Witam
Mam ten sam problem, na zimno dźwignia zmiany biegów pracuje leciutko, jak troche popracuje to mam problem ze zmianą biegów, dokładnie tak jakby gdzieś brakowało smaru, a konkretnie w mechaniźmie zmiany biegów. Podniosłem osłonę drążka, psiknąłem smarem silikonowym w sprayu i dalej to samo. W najblizszym czasie mam zamiar powalić się pod auto i szukać przyczyny, jeśli ktoś znalazł rozwiązanie problemu to chętnie bym się dowiedział, bo walka z lewarkiem w czasie jazdy zaczyna mnie irytować. Pzdr

Awatar użytkownika
Darian

V.I.P.
Posty: 3156
Rejestracja: 28 wrz 2008, 18:37
Imię: Darek
Auto: Astra J ST OPC Line`11
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GWE - Rumia
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Darian »

Proponuje zajrzeć od góry do komory silnika i spojrzeć pomiędzy silnikiem a grodzią i szukać linek od zmiany biegów łączących lewarek ze skrzynią biegów i nasmarować je w miejscach zaznaczonych czerwonym kółkiem na poniższej grafice:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moje autko => Szara Eminencja

ODPOWIEDZ