Podsufitka - oświetlenie

lukaszSBE

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:27
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

Podsufitka - oświetlenie

#1

Nieprzeczytany post autor: lukaszSBE »

Siemka,

ma ktoś może jakieś doświadczenie z rozbieraniem podsufitki w Astrach ?
W swoim samochodzie nie posiadam oświetlenia w podsufitce z tyłu.. na dodatek przyciemniłem szyby i teraz już jest mega kiepsko i tak co raz częściej myślę o "dołożeniu" takiego oświetlenia.
Pytanie czy będzie konieczna wymiana całej podsufitki ?? (ta z podwójnym oświetleniem ma z tyłu lekko profilowane miejsce na lampke) oraz jak wygląda instalacja

Chętnie bym to jakoś tam wcisnął bez zmiany podsufitki, pytanie ile tam jest miejsca, czy to się tam zmieści ... z połączeniem nie byłoby chyba tak źle..

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Podłączenie to najmniejszy problem bo możeśz sobie przeciągnąć kabelki pomiedzy dachem, a podsufitką.

Obawiam się jednak, że na głebokość lampka nie wejdzie. Po coś to wyprofilowanie w miejscu na lampke jest.

Może jak by Ci się udało ustalić w których miejscach idą wzmocnienia poprzeczne dachu i zrobic otwór obok... Ale to trochę rzeźba i będzie widać, że to jakaś samoróbka.

Już prędzej dołóż uchwyty z lampkami :

Obrazek
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

@Łukasz - jak ci nie będzie przeszkadzać nieoryginalna lampka to sugeruję użyć lampkę np. ze Skody Fabii (coś takiego [External Link Removed for Guests]) - ja kiedyś w Focusie Mk I miałem założoną taką z tyłu. Jest "płaska", łatwa w montażu, nie potrzebuje żadnych przetłoczeń w podsufitce. Koszt ok.20-30zł za używkę. Jak będziesz kupować to pamiętaj aby była w komplecie z metalową ramką - ta ramka służy najpierw jako wzorzec do wycinania a potem mocujesz ją w wycięciu i wkładasz do niej lampkę. Zasilanie ciągniesz z lampki przedniej.

lukaszSBE

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:27
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: lukaszSBE »

dzięki za pomysł.. pomyślę nad tym..

mecenas

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 05 wrz 2014, 21:46
Imię: Sławek
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: mecenas »

marwisn pisze:Obawiam się jednak, że na głebokość lampka nie wejdzie. Po coś to wyprofilowanie w miejscu na lampke jest.
Jest odwrotnie. W podsufitce z wyprofilowaniem pozostaje mniej miejsca niż w gładkiej. Ja zamontowałem u siebie używaną oplowską i brak wyprofilowania mi nie doskwiera. Nie widać żadnej szpary pomiędzy plastikiem a materiałem. Tniesz nożem tapicerskim. Trzeba natomiast uważać na profile wzmacniające dach. Jeden ogranicza pole na umieszczenie lampki a drugi przeszkadza w przeprowadzeniu przewodu. Trzeba odkręcić uchwyty przy drzwiach i prowadzić przewód bokiem podsufitki.

lukaszSBE

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:27
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lukaszSBE »

możesz wrzucić zdjęcie Twojej podsufitki?

ODPOWIEDZ