Usterka klimatyzacji

andrzej300

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 29 maja 2011, 13:10
Imię: Andrzej
Auto: Astra G 1.8 16V 115KM '00
Silnik: X18XE1
Województwo: małopolskie

Usterka klimatyzacji

#1

Nieprzeczytany post autor: andrzej300 »

Witam mam usterkę w klimatyzacji tzn. przestała chłodzić.
Dodam że klima na bierząco serwisowana, nabijana, odgrzybiana i sprawdzana na szczelność w poprzednim sezonie, w tym sezonie też chłodziła ale nagle przestała po wymianie żarówki podświetlenia panelu nawiewów. nie wiem czy to tylko zbieg okoliczności no ale nie działa.
Na panelu włącza się tzn. zapala się przycisk i obroty lekko wzrastają ale nic pozatym się nie dzieje.
Z tego co wyczaiłem to nie załancza się kompresor.
Gdzie może być problem? gsZieś wyczytałem że jakiś może bezpiecznik w kompresorze.
Astra G '00, X18XE1

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Sprawdź, czy w ogóle dochodzi napięcie do sprężarki. Jak napięcie w kostce jest, to sprawdź, czy cewka w sprężarce ma "przejście" tzn. ciągłość połączenia między pinami. Jak cewka dobra, to być może nie ma czynnika w układzie i sterownik uniemożliwia włączenie sprężarki. Tu jest temat o tym bezpieczniku w cewce sprężarki :[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
grzechu86tonie

Astro-maniak
Posty: 1284
Rejestracja: 09 cze 2009, 19:17
Imię: Grzegorz
Auto: byla Astra F jest Astra G
Silnik: 1,4 8v / 1,6 8v
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Okolice Ostroleki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: grzechu86tonie »

A sprawdzales bezpiecznik pod kierownica? Jak kupilem auto tez klima nie dzialala, byla wydmuchana do zera po nabiciu tez mic nie chodzilo. Wymiana bezpiecznika zalatwila sprawe.
kupie podłokietnik przód astra g

luki6262

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 26 paź 2014, 14:12
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: X18XEQ
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: luki6262 »

Witam, podpinam się pod temat. U mnie sprężarka się włącza, klima chłodzi ale wentylator się nie włącza. Tak jest w oplu, że jak na zewnątrz jest poniżej 10 stopni to wentylator się nie włącza czy to jakiś inny problem?
Pomoc w odczycie i kasowaniu usterek

andrzej300

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 29 maja 2011, 13:10
Imię: Andrzej
Auto: Astra G 1.8 16V 115KM '00
Silnik: X18XE1
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: andrzej300 »

grzechu86tonie pisze:A sprawdzales bezpiecznik pod kierownica? Jak kupilem auto tez klima nie dzialala, byla wydmuchana do zera po nabiciu tez mic nie chodzilo. Wymiana bezpiecznika zalatwila sprawe.
Tak bezpiecznik jest OK.

Awatar użytkownika
andrzej m

Klubowicz AKP
Posty: 808
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:47
Imię: Dziadzia Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: andrzej m »

luki6262 pisze: U mnie sprężarka się włącza, klima chłodzi ale wentylator się nie włącza. Tak jest w oplu, że jak na zewnątrz jest poniżej 10 stopni to wentylator się nie włącza czy to jakiś inny problem?
Też czekam na tą odpowiedz.
I jeszcze jedno wszędzie tylko piszą na warsztat i dobić gazu do klimy. Mam możliwość samemu dobić klimę Tylko pytanie. Jakie powinno być ciśnienie tak na prawdę.

PS. Jeszcze jedno dla pewności. Dobija się gazu na wysokim ciśnieniu ? Czy tak ?
Dziadzia Andrzej mówi. Jestem jaki jestem.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Podstawowa sprawa. Czynnika nie dobija się.
Prawidłowo to odsysa się czynnik i olej z układu, maszyna je oddziela. Stary olej idzie do utylizacji, maszyna wazy ile odessala czynnika i nabija konkretna ilość dla danego modelu starego z nowym(gdy starego było za malo) oraz nowy olej !!!

I w każdym zakładzie płaci się tylko za ta ilość czynnika, która została dodatkowo wprowadzona.
[External Link Removed for Guests]

leszek1970

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:49
Imię: Leszek
Auto: Astra G Sport 2,0DTi
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie

#8

Nieprzeczytany post autor: leszek1970 »

Podepnę się pod temat.
Jako świeży użytkownik Astry G (od niedzieli) jeszcze nie wszystko ogarnąłem, ale już wiem, że mam problem z klimą.
Na wyświetlaczu sterowania (klima automatyczna) nie pokazuję się zadana temperatura tylko dwie litery (PR). Jak przekręcę gałką od temperatury delikatnie w prawo to wyskakuje napis auto i klima się załącza, wieje chłodnym ale nie działa wiatrak od klimy (wymieniłem na sprawny - w poprzednim był spalony rezystor) tylko wiatrak od chłodnicy płynu i strasznie drga silnik. Jakieś sugestie?
15.06.2015
Poszukuję osoby z podlaskiego z kompem do ponownego zaprogramowania klimy (wyczytałem na necie, że jak pokazują się te litery PR to trzeba ponownie zaprogramować sterownik). Od razu bym zczytał błędy. :D ;)

leszek1970

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:49
Imię: Leszek
Auto: Astra G Sport 2,0DTi
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie

#9

Nieprzeczytany post autor: leszek1970 »

Mam uszkodzony sterownik wentylatorów chłodnic (24462347 WJ). Czy sterownik o symbolu CJ jest zamienny z moim?

leszek1970

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:49
Imię: Leszek
Auto: Astra G Sport 2,0DTi
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie

#10

Nieprzeczytany post autor: leszek1970 »

Odpowiadam na swoje pytanie - sterownik o numerach 24462346 CJ można śmiało zastosować w zamian za 24462347 WJ. Wczoraj wstawiłem CJ i ikonka chłodnicy z gwiazdką zniknęła.

ODPOWIEDZ