gaśnie na zimnym silniku

Grzesioland

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 11 lis 2014, 16:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z16 XER
Województwo: śląskie

gaśnie na zimnym silniku

#1

Nieprzeczytany post autor: Grzesioland »

Koledzy mam problem bylem u dwoch mechanikow na kopie zero bledow czujniki sa ok samochod przy pierwszym km na zimnym jade powiedzmy okolo 70km/h w pewnym momencie dodaje gazu zero reakcj sprzeglo obroty szybko spadaja i gasnie niekiedy tylko migną kontrolki i nie gasnie nikt niewie co jest mam zalozony gaz jest to silnik xer 2008r czy jest to mozliwe zeby luz na zaworach byl przyczyna mysle nad zdieciem glowicy nabiciu nowych gniazd i zrobic do porzadku glowice ale niewiem czy to przyczyna ogolnie samochod jest slaby nawet jak sie troche nagrzeje prosze ppmozcie jestem ze slaska moze mial ktos podobny problem i doradzi jakiegos dobrego mechnika aktualnie jestem umowiony za 2 tyg do warsztatu w sosnowu co zajmuja sie tylko oplami.

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Kolego, tego nie daje się czytać!.
Używaj kropek i przecinków bo nie wiadomo nawet gdzie początek a gdzie koniec zdania!.
[External Link Removed for Guests]

Grzesioland

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 11 lis 2014, 16:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z16 XER
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Grzesioland »

Koledzy mam problem bylem u dwoch mechanikow auto zostalo podpięte pod komputer - zero bledow czujniki sa ok, samochod przy pierwszym km jak jade na zimnym silniku powiedzmy okolo 70km/h w pewnym momencie dodaje gazu zero reakcji wciskam sprzeglo obroty szybko spadaja i gasnie, niekiedy tylko migną kontrolki i nie gasnie, nikt niewie co to jest, mam zalozony gaz jest to silnik xer 2008r. czy jest to mozliwe zeby luz na zaworach byl przyczyna? mysle nad zdieciem glowicy nabiciu nowych gniazd i zrobic do porzadku glowice ale niewiem czy to jest przyczyna? ogolnie samochod jest slaby nawet jak sie troche nagrzeje prosze pomozcie jestem ze slaska moze mial ktos podobny problem i doradzi jakiegos dobrego mechnika aktualnie jestem umowiony za 2 tyg do warsztatu w sosnowu co zajmuja sie tylko oplami.

Grzesioland

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 11 lis 2014, 16:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z16 XER
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Grzesioland »

Koledzy nikt nie mial problemu gasniecia na zimnym przy dojezdzaniu do swiatel za 2 tyg oddaje samochod do rudy slaskiej co specjalizuja sie w oplach mam zamiar zdiac glowice ale niewiem czy to glowna przyczyna

Grzesioland

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 11 lis 2014, 16:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H
Silnik: Z16 XER
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Grzesioland »

Nikt nie mial takiego problemu ? Samochod odebralem czujnik temperatury wymieniony i bez rewelacji tosamo sie dzieje zauwazylem ze jak rzucam luz przy 1200-1400 obrotowto zabuja ale nie zgasnie a jak zrobie to samo przy okolo 70km/h 3500tys obrotow i wiecej tk auto gasnie obroty spadaja o wiele szybciej przy redukcji na zimnym niz na cieplym.... obecnie auto oddanedo katowic -specjalizacja opel

Awatar użytkownika
ciemiega603

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2014, 15:34
Imię: moniczka
Auto: astra h
Silnik: 16xp
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: ciemiega603 »

Co za problem zlecić sprawdzenie luzów na zaworach, koszt nie wielki a ma sie pewność. Sporo szukałem dawni niej na ten temat i luzy to była głowna przyczyna gaśnięcia na zimnym silniku, szczególnie na lpg który szybciej wypala gniazda. Tak było też w moim przypadku.

ODPOWIEDZ