wpada w TRYB AWARYJNY przy DUŻYCH PRĘDKOŚCIACH

Awatar użytkownika
rossi991

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2014, 1:15
Imię: błażej
Auto: astra h gtc
Silnik: Z19DTH ???
Województwo: śląskie

wpada w TRYB AWARYJNY przy DUŻYCH PRĘDKOŚCIACH

#1

Nieprzeczytany post autor: rossi991 »

Witam , zakładam nowy temat bo przeszukałem forum ale nie uzyskałem jasnej informacji a mam spory problem a mianowicie , posiadam od roku astre h gtc 1.9 cdti 150. Autko śmigało jak złoto wgrałem jej chipa i teraz legitymuje sie moca 198 koni wszystko było super autko fajnie przyspieszało i zamykało licznik czyli jechało ponad 240 bylem szczęśliwy .Ale powstał problem , ostnio jadać nocą A1 mowie pogonie ja trochę zaczem przyśpieszać i przy 210 km/h włączył mi sie TRYP AWARYJNY totalny spadek mocy zatrzymałem się zgasiłem silnik , odpaliłem auto zaczęło pracować normalnie mowie co jest i znowu wcisnąłem gaz do dechy , kiedyś jechała 240 bez problemu teraz rozpędziłem ja ledwo do 220 i znów bach tryp awaryjny brak mocy znów zgasiłem odpaliłem auto jedzie normalnie dodam ze autko fajnie przyspiesza do 150 potem czuje jak by słabło nie jechało tak jak kiedyś. Na drogi dzin pojechałem do serwisu opla podpięli kompa , na kompie kompletnie nic nie wyszlo zadnych blendów. Wróciłem więc do domu i od tygodnia czytam forum i szukam podobnej przypadłości . w jednym wątku przeczytałem ze winny możne byc EGR wienc go wykręciłem przeczyściłem (nie byl wcale jakos brudny) włożyłem go jazda próbna to samo znow tryp awaryjny , jeszcze gdzieś przeczytałem ze moze byc sensor bosst zabrudzony więc wyjąłem go przeczyściłem (tez nie byl mocno brudny) włożyłem znów to samo przy duzej prędkości wywala tryp awaryjny.... WIENC JUZ ROZKLADAM RECE komp nic nie widzi zadnych blendów , niewiem co mam robic... prosze o jakies dobre rady bo po prostu nie mam juz sił ... POZDRAWIAM wszystkich DUŻYCH PRĘDKOŚCIACH
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015, 2:19 przez rossi991, łącznie zmieniany 4 razy.

mrseeba

#2

Nieprzeczytany post autor: mrseeba »

Kolego, napisz raz jeszcze post w naszym języku ojczystym, bo aż oczy bolą kiedy to się czyta.

Awatar użytkownika
rossi991

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2014, 1:15
Imię: błażej
Auto: astra h gtc
Silnik: Z19DTH ???
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: rossi991 »

kolego zamiast czepiać mojej ortografii może podsunął byś jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu , naprawdę nie mam już siły na głupie docinki

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#4

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Rossi991 Po pierwsze posty z dużą ilością błędów oraz pisane WIELKIMI LITERAMI są trudniejsze do zrozumienia i czytania.
A teraz na temat:
Próbowałeś "wypedałować" błędy zaraz po ich wystąpieniu?
Czy przed odpaleniem gaśnie Ci kontrolka auta z kluczem?
Podepnij kompa i wywołaj błąd podczas jazdy może wtedy zobaczysz co się dzieje.
Myślę, że Ci może nie wyrabiać pompa paliwa lub wtryski, ale to chyba powinno wyjść na kompie.

Awatar użytkownika
rossi991

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2014, 1:15
Imię: błażej
Auto: astra h gtc
Silnik: Z19DTH ???
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: rossi991 »

Kontrolka auta z kluczykiem gaśnie dopiero po odpaleniu silnika , dzis podepnę kompa i przegonie auto zobaczymy czy cos wyskoczy . A co do pompy albo wtrysków co myślisz ze się kończą?

mrseeba

#6

Nieprzeczytany post autor: mrseeba »

rossi991 pisze:Kontrolka auta z kluczykiem gaśnie dopiero po odpaleniu silnika
Czyli komputer zapisał błędy. Tak jak zostało wcześniej napisane - podepnij kompa i wszystko będzie jasne.

Awatar użytkownika
rossi991

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2014, 1:15
Imię: błażej
Auto: astra h gtc
Silnik: Z19DTH ???
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: rossi991 »

bylem w Aso podpinali kompa i kompletnie nic nie wyskoczyło dlatego nic z tego nie rozumiem

mrseeba

#8

Nieprzeczytany post autor: mrseeba »

Spróbuj odczytać błędy w ten sposób:
[External Link Removed for Guests]

I podeślij ich kody na forum. Będziemy wtedy myśleć co się dzieje.

Norged

Astro-maniak
Posty: 269
Rejestracja: 06 paź 2013, 13:10
Imię: Jacek
Auto: Astra H, htb, 2006. Kia Ceed JD.
Silnik: Z16XEP
Rocznik: 2006
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Norwegia
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Norged »

rossi991 pisze:bylem w Aso podpinali kompa i kompletnie nic nie wyskoczyło dlatego nic z tego nie rozumiem
A ja rozumiem - auto jest mądrzejsze od ciebie.
W Polsce max prędkość to 140 km/h a tobie 200 km/h to za mało.
Jeżdząc z taką prędkoscią popełnasz przestępstwo i jestes zagrozeniem na drodze :(

Awatar użytkownika
rossi991

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2014, 1:15
Imię: błażej
Auto: astra h gtc
Silnik: Z19DTH ???
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: rossi991 »

własnie odczytałem błędy tą metoda i wyskoczyły mi 2 błędy ECN 038008 I ECN 02345A

ODPOWIEDZ