[J] Pomoc w doborze silnika

Awatar użytkownika
Szlifiera

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2015, 0:07
Imię: Andrzej
Auto: lanos
Silnik: 1.6
Województwo: podkarpackie

Re: [J] Pomoc w doborze silnika

#11

Nieprzeczytany post autor: Szlifiera »

jeszcze popatrzę i przemyślę wszystko zależy też od oferty jaką zaproponują i tu i tu.
Astra podoba mi się z wyglądu, ma fajną deskę rozdzielczą tylko ta masa jest okropna.
Mazda też mi się nawet bardziej podoba z wyglądu, też ładna deska i środek tylko droższa, ale z tego co patrzę wyprzedażowe są w zasięgu budżetu i duży + za skyactive.
Jest jeszcze Giulietta, bardzo ładna z zewnątrz tylko w tych tańszych wersjach ten środek przypomina mi bardzo bravo 2, ale też jest w obrębie moich zainteresowań.

Choć na chwilę obecną skłaniam się ku Mazda 3 > Astra > Giulietta ale wszystko rozwiąże oferta poszczególnych dealerów.

Phobos

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 04 lis 2014, 15:16
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: dolnośląskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Phobos »

W listopadzie z salonu odebrałem Astrę J 1.4T 140KM. Na tą chwilę, to mój pierwszy i ostatni Opel. Pięć poprzednich aut to Japończyki i żałuję, że zerwałem z tradycją i nie wybrałem Mazdy 3. Jeśli jednak zdecydujesz się na Astrę, nie bierz nic poniżej 140KM, ponieważ przy tej masie i słabszym motorze, auto nie ma się czym odepchnąć. Nie chcę tu wywoływać burzy i niech nikt z posiadaczy jotek ze słabszymi silnikami, nie bierze tego do siebie. Po prostu takie są moje subiektywne odczucia. Najlepiej przejedź się Astrami 115KM, 140KM, Mazdą i Julką, przyciśnij sprzedawców w sprawie rabatów, gratisów i ostatecznych cen i wówczas będziesz wiedział na czym stoisz.

Aphi

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:12
Imię: Piotr
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: 1.4 NET LPG
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Aphi »

No to żeś mi "poprawił humor" :(
Końcem maja mamy odebrać z salonu Astrę ST Cosmo z 1.4LPG.
Na razie jeżdżę starą Toyotą Corolla, o której ciężko by mi było cokolwiek złego powiedzieć.

piter1600

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2014, 18:02
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Prudnik

#14

Nieprzeczytany post autor: piter1600 »

Tu się nie ma co zastanawiać,brałbym ....Mazdę...

Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#15

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

Szczerze mówiąc...popieram poprzedników. Gdybym miał możliwość wyboru teraz to pewnie wybrałbym Mazdę. Ludzie pracujący w salonie skutecznie zniechęcili mnie do marki Opel. Jak dla mnie Astra wizualnie prezentuje się nieco lepiej od Mazdy 3 aczkolwiek masa aktualnie mnie przeraża. 140 koni wystarcza gdy jedzie się samemu bądź dwie osoby. Jeśli w samochodzie są cztery osoby to ciężko mówić o jakimkolwiek zrywie w przyspieszeniu... No cóż, również po opiniach innych użytkowników którzy mówią,że jest sporo usterek po dwóch-trzech latach użytkowania Astry to już tylko czekam na komunikat "Awaria pojazdu-zgłoś się do serwisu". Teraz to jest wyliczone, myśle,ze świadomie kiedy co ma się zepsuć. Można w ciemno przypuszczać kiedy zepsuje się np Termostat. Znajomy mial do wymiany tarcze i klocki przy 33tys a jeździ bardzo spokojnie, nie hamuje agresywnie.
Co by nie mówić, samochód śliczny i to w zasadzie tyle.

Awatar użytkownika
Szlifiera

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2015, 0:07
Imię: Andrzej
Auto: lanos
Silnik: 1.6
Województwo: podkarpackie

#16

Nieprzeczytany post autor: Szlifiera »

Panowie, byłem dzisiaj w Mazdzie i w Alfie (generalnie po tym dniu Astra minimum 140 KM) i ... masakra, Mazda fajna super wnętrze, zrywna 2.0 165 koni, przyzwoite autko ale następnie jechałem Giuliettą 1.4 170 KM i jestem w szoku, autko przyspiesza jeszcze lepiej od Mazdy, ale do tego prowadzi się genialnie, środek w jednej kolorystyce mi nie przypadł do gustu poza tym sensowne, fajnie działa system DNA.

i po dzisiejszym dniu, podsumowywując po jeździe testowej Astry, 3 i Giulietty, składniam się ku AR. Jutro mają wysłać mi konkretne propozycje i po przeglądnięciu najprawdopodobniej wystąpię o kredyt.
Co prawda nie stać mnie ani na Mazdę ze 165 komi ani na AR 170, ale nawet patrząc po danych katalogowych to AR 1.4 120KM którą bym wziął i tak jest żwawsza niż Mazda 1.5 100 KM.

Jestem po prostu w wielkim szoku jak to auto się dobrze prowadziło, co prawda 120 to nie 170 ale zawieszenie jest to samo, więc w zakrętach będzie równie przyjemne w prowadzeniu. Dam znać jeszcze co i jak, ale po dzisiejszym dniu z ostatniego miejsca wyszła na prowadzenie.

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

Zastanawiałem się nad alfą,ale nie starczyło mi odwagi i kupiłem astrę.Znam jedną ,która od nowości co raz miała jakieś problemy i człowiek po dwóch latach nie wytrzymał i ją sprzedał

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

tomekdm pisze:zastanów się dwa razy zanim kupisz J ;) nawet 3 razy
Dlaczego 3 razy?

Ja kupilem 1.4 100KM wczesniej mialem Astre H 115KM i nie ma duzej roznicy.
W piec lat zrobilem 80 tys k, i jestem zadowolony.. srednie spalanie 6,5 (producent podaje litr mniej).

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

A ja powiem krótko świadomie kupiłem Astrę J, minęły dwa lata i nadal jestem zakochany w sedanie :D Jak czytam o usterkach AJ to się zastanawiam czy ja mam inny egzemplarz ? Pewnie wiąże się to z tym że ja mam polifta i wszystkie bolączki pewnie zostały pousuwane z początków lat produkcji. Jedynie co to na gwarancji lakierowali mi czujniki parkowania tylne (nie wiadomo czemu z czarnych zrobiły się popielate- przebijał podkład ). A co do Mazdy 3 to proponuję usiąść na tylnej kanapie i zobaczyć jak się unosi siedzisko z gąbką na wierzchu :lol: Wykonanie jak w trabancie. Nie zmienia faktu że mazda wygląda zewnątrz wg mnie ładniej niż Astra , natomiast środek na plus dla Astry. Śmieszy mnie jak niektórzy redaktorzy narzekają na gąszcz przycisków jak dla mnie to również na plus - są intuicyjne i nie muszę grzebać w menu żeby coś włączyć.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Fuks pisze:mieszy mnie jak niektórzy redaktorzy narzekają na gąszcz przycisków jak dla mnie to również na plus - są intuicyjne i nie muszę grzebać w menu żeby coś włączyć.
redaktorzy = drukarze Autobilda gdzie zawsze wygrywa ViesWagen.

nie liczylem ale tu chyba wiecej
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ