co myslicie o tych szkodach

Vegetka

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 lut 2014, 0:03
Imię: Damian
Auto: ASTRA H 1.9 CDTi
Silnik: Z19DTL
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Golkrath/Roermond

co myslicie o tych szkodach

#1

Nieprzeczytany post autor: Vegetka »

Hej klubowicze,
Mam pytanie dzis wracalismy od kolezanki ktora urodzila dziecko i na autostradzie oberwalismy kamieniami w przod auta. Mamy kilka wgniotek i rys do golego. I teraz pytanie, mamy AC w Hesti czy warto z czyms takim isc do nich i tracic znizki czy robic to samemu? Druga sprawa to jak to wyglada u nich bo to nasze 1wsze AC.
Pozdro

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Ja osobiscie bym tego nie robił,ograniczyłbym sie do zrobienia zaprawek.
Jesli juz z ubezpieczenia to zapytaj sie tego u kogo podpisywałes umowe,niech przekalkuje ile stracisz znizek.Moze sie bedzie opłacało zrobic z ubezpieczenia,jezeli nie, to bym jedynie zabezpieczył przed korozja zaprawką.

Vegetka

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 lut 2014, 0:03
Imię: Damian
Auto: ASTRA H 1.9 CDTi
Silnik: Z19DTL
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Golkrath/Roermond

#3

Nieprzeczytany post autor: Vegetka »

No to jest odarte i mam wglebienia. Jutro skontaktuje sie z agentem hestii co i jak. Bylem chwile temu na Policji spisac protokol jakby cos bo pewnie sie doczepia tylko ze jest po niemiecku bo stalo sie to tu. A wie ktos ile cos takiego moze kosztowac we wlasnym zakresie?
Pzdr

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Pomalowanie elementu to w zaleznosci od regionu od 350zł w góre.Przy sprzedazy juz lakier nie oryginał...

Vegetka

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 lut 2014, 0:03
Imię: Damian
Auto: ASTRA H 1.9 CDTi
Silnik: Z19DTL
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Golkrath/Roermond

#5

Nieprzeczytany post autor: Vegetka »

Hej,
Dzis gadalismy z agentka hesti jesli zglosimy szkode to podobno dostaniemy do 1000zl ale jesli teraz placimy ok.2tys za AC Assistance i OC to za rok bedzie ponad 5 tys!... Moral olac AC albo ubezpieczyciela bo to rozbuj zeby ze stawki -20% wskoczyc za cos takiego na +10%!!
Plan taki:
Zabezpieczenie zaprawka a potem w razie cos wymiana elementu w oryg. lakierze. Bo malowanie tez ciezko bo barwa ciezka.
Dobry plan?

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Nigdy nie miałem AC,takze nie doradze.Jezeli sie nie opłaca zgłaszac to jak piszesz zaprawka a w przyszłosci przy wiekszym zdarzeniu wymiana elementu w oryginalnym kolorze.Przy sprzedazy zawsze mozesz obnizyc na malowanie maski, ale wysoka wartosc, bo masz nadal auto w oryginalnym kolorze.'
Dziwna sytuacja,miec ubezpieczenie z którego nie warto korzystac :|

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: melon »

Można tez poszukać maski z demontażu...

Vegetka

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 lut 2014, 0:03
Imię: Damian
Auto: ASTRA H 1.9 CDTi
Silnik: Z19DTL
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Golkrath/Roermond

#8

Nieprzeczytany post autor: Vegetka »

No tez jestem w szoku. Place 1.4tys za AC niepotrzebnie, przy najblizszej okazji rezygnacja a moze nawet zmiana TU bo za 1000 to mi ASO nie zrobi a auto ciagle tam serwisowane. Tak kolego mowimy tu o czesci oryginalnej z demontarzu. Dzis kupilem w ASO lakier zaprawkowy 13eur benzynke do czyszczenia 5eur i sprej na rdze z podkladem za 8eur. Porobie tez mniejsze ubytki od kamyczkow bo gdzie niegdzie juz cos lapie. Masz racje moge opuscic na malowanie ale jakos estetyka by mnie wkurzala..zabezpiecze i bedzie git :) a jak cos dziac sie bedzie wiecej to nowa macha.

PS. Czytalem Opinie o Hestii..ludzie masakra z nimi jest w PL a jakbym to mial robic tu w DE to juz wogole wole nie myslec..

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Nie tylko Hestia,ja miałem odszkodowania z OC sprawcy i tez szarpanie.
A nie mozesz wziac odszkodowanie i zrezygnowac w nastepnym roku z AC :) ?
Zamiast spray na rdzebyło ,zwykły podkład i malutki miekki pedzelek.

Ps Kolega miał podobnie,dostał kamieniem w maske,pomalował i za miesiąc...powtórka z rozrywki, i potem tez juz zaprawka.Dlatego jak sa małe wgniecienia,ja jestem za tym by nie robic,ewentualnie przy innej naprawie lakierniczej

Vegetka

Astro-maniak
Posty: 67
Rejestracja: 12 lut 2014, 0:03
Imię: Damian
Auto: ASTRA H 1.9 CDTi
Silnik: Z19DTL
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Golkrath/Roermond

#10

Nieprzeczytany post autor: Vegetka »

Dzięki Marku za zainteresowanie.
Postanowiliśmy z żoną, że nie będziemy tracić zniżek tylko po prostu Hestia straci klienta ;-) Ten sprej jest 2 fazowy( odrdzewia i działa jako podkład) doradził mi go sprzedawca żeby napsikać do małego pojemniczka a potem pędzelkiem na uszkodzenie.

Też się z Tobą w tym zgadzam, załatamy to a jak będzie coś jeszcze (odpukać pfu pfu...) to pójdzie cały element z demobilu. Mam ciężkie wspomnienia z dnia kiedy sprzedawałem Saxo i się każdy czepiał, że to nie oryginał a tamto... wiadomo.

A z tego AC nie ruszam też dlatego, że podobno Hestia bardzo zaniża kwoty i nie chce potem z własnej kieszeni ładnie dopłacać.
A napisz w czym Ty teraz jesteś bo my myślimy o PZU z pakietem mini AC (podobno wybierasz co chcesz ubezpieczyć i nie tracisz zniżek jak coś) i jaką masz opinie o TU?
Szerokości ;)

ODPOWIEDZ