Pomoc w wyborze kosmetyków i akcesoriów

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

Pomoc w wyborze kosmetyków i akcesoriów

#1

Nieprzeczytany post autor: domior »

Witam. Chciałbym zakupić akcesoria i kosmetyki do porządnego umycia i na woskowania samochodu. Wosk już wybrałem i będzie to Finish Kare 1000P Hi-Temp. Mieszkam w Krakowie i mam tu sklep [External Link Removed for Guests] w którym chciałbym wszystko zakupić. Proszę o pomoc w wyborze szamponu, rękawicy, ręcznika do osuszania, mikrofibry do polerowania i cleanera z tego właśnie sklepu. Dodam że jest to nowy samochód w kolorze czarnym jeśli ma to jakieś znaczenie. Do tej pory myłem na myjniach bezdotykowych ale zawsze po tym zostają jakieś smugi. Szykuje się do mycia jak Pan Bóg przykazał na dwa wiadra. Lakier jest w idealnym stanie 0 rysek także żadnej korekty robić nie trzeba. Co do ceny to nie najtaniej i nie najdrożej :D Z góry dziękuje za pomoc.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#2

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Udasz się do shinigu i chłopaki są ogarnięci więc ci wszystko dobiorą :) wiesz tyle lat zajmuje się kosmetyką i nie widziałem jeszcze lakieru żeby nie miał ani jednej ryski :D Nawet moje auto zabezpieczone ceramiką od Gtechniq crystal serum ma delikatne ryski bo to normalne :D
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

zmstr

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014, 12:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: zmstr »

domior pisze: Lakier jest w idealnym stanie 0 rysek także żadnej korekty robić nie trzeba.
Poproszę fotki pod halogenami, bo chciałbym to zobaczyć :)
[External Link Removed for Guests]

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: domior »

No dobra może są ryski ale Ja ich nie widzę :D

Graniasty

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2015, 20:48
Imię: Marcin
Auto: Astra 2006
Silnik: 1.8
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Graniasty »

No to je widzisz czy ich nie widzisz?
Jak może ich nie być i mogą być jednocześnie !?

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: domior »

Nie widzę, ale skoro twierdzicie że to nie możliwe żeby w ogóle ich nie było to napisałem że może gdzieś tam są jakieś mikro ryski. Auto myłem tylko na bezdotykowej i nigdy nic nie przecierałem, smugi po wyschniętej wodzie są widoczne ale ich nie ruszam żeby właśnie nie zrobić rys.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#7

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Kolego lakier rysuje się od użytkowania auta, dlatego warto zakupić wosk i pielęgnować aby zmniejszyć powstawanie rys. Zakup sobie szapon duże wiadro do mycia rękawice i wtedy myj na bezdotyku, sam bezdotyk nie jest w stanie umyć auta. Ryski masz bo to normalne, postaw auto do w miejsce słoneczne i pooglądaj je pod kątem to zobaczysz, druga sprawa to myjąc na bezdotyku auto ciągle jest brudne, i syf zatyka rysy. Porządne ręczne mycie to auto odszczurzy Ci. Staraj się nie myć go zaczęsto tam bo różnej chemii używają to mycia, nie zawsze dobrej dla gum czy lakieru byle było tanio dla właściciela :)
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: domior »

Macie racje dokładnie oglądałem samochód i znalazłem mikro ryski przy klamkach od kierowcy i pasażera. Wiem że bezdotykowe myjnie nie umyja dobrze auta ale mieszkając w bloku z takiej opcji najłatwiej skorzystać bo pod blokiem odpada mycie na dwa wiadra a na myjnie jak wezmę swoje graty to mnie wyproszą.. Dlatego muszę udać się do rodziny za miasto na porządne mycie i woskowanie i zrobię to weekend majowy. Zrobiłem już sobie wstępną listę co kupić. Nie wiem tylko jaki cleaner pod Fk 1000 i czy w ogóle jest on konieczny w nowym samochodzie? Może wystarczy samo mycie i odrazu wosk? Jeśli nie to jaki cleaner żebym na koniec czegoś nie spaprał.

keszelski

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 10 kwie 2013, 12:54
Imię: Leszek
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 / 115 KM
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: keszelski »

nie tylko cleaner, ale jeszcze na wcześniejszym etapie jest niezbędna glinka. Nawet w przypadku "nowego" auta. Jeśli nie wierzysz, umyj dokładnie (2 wiadra) i wytrzyj (w odpowiedni sposób, właściwym ręcznikiem), a następnie dotknij opuszkami palców lakier. Wyczujesz z pewnością, że lakier nie jest idealnie gładki, a taki powinien być pod wosk. Jeśli pominiesz krok z glinkowanie, to sam możesz sobie narobić rys polerując przy woskowaniu. Na lakierze osiadają różne substancje (np. żywica z drzew, smoła, pył z klocków), które formują się w trwałe "chropki" i których najlepsze mycie nie usunie. Większość usuwa glinkowanie.Można jeszcze stosować specjalne środki do usuwania smoły i pyłu z klocków, ale w przypadku nowego auta zwykle glinkowanie wystarcza.

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: marcello »

Ja na twoim miejscu nie fixowałbym się na tym jednym sklepie. Przejrzyj ofertę przynajmniej 3 aby chociaż porównać ceny.
Temat cardetailngu przerabiałem rok temu ze swoim nowym pachnącym autkiem.
Po pierwsze przygotuj sobie „gruby portfel”, to kosztowna zabawa.
Po przeczytaniu wielu forów internetowych zainwestowałem głównie w markę GYEON.
Szampon GYEON Q2M Bathe – rewelacyjny produkt. Myje jak wariat i ma neutralne PH. Rękawica GYEON Q2M Woolie. Na felgi GYEON Q2M Iron - bez tego ciężko mówić o myciu felg. Glinkę sobie odpuściłem bo to był nowy lakier, zresztą nieumiejętne użycie glinki może narobić więcej złego niż dobrego.
Nie mam warunków do woskowania jak bóg przykazał, więc kupiłem GYEON Q2M Cure jako zabezpieczenie lakieru. Nie będę pisał o zaletach, wrzuć sobie filmik na youtube gdzie pokazują efekty. Nie jest to wosk ale trzyma się na lakierze przynajmniej 2miesiące. Jeśli miałbym iść w wosk to na pewno byłby to Collinite 476s. Tu na forum kolega kmy zaprezentował swoją astrę po pucowaniu tym specyfikiem. Palce lizać. :) Na zimę zakupiłem wosk na mokro GYEON Q2M WetCoat.
Na opony dałem GYEON Q2 Tire choć bez tego można się obyć.
Do tego wszystkiego ręcznik GYEON Q2M Waffle Dryer – struktura waflowa a nie typowy włochacz. Dlaczego? Wystarczy położyć go na karoserii i wciąga wodę bez potrzeby przecierania jak w przypadku mikrofibr.
To był podstawowy zestaw. Z czystym sumieniem mogę polecić ci markę GYEON. Na poprzednich autach używałem budżetowych środków typu Plack, Sonax, AutoAuto – i mogę powiedzieć szkoda czasu i pieniędzy.
GYEON jest drogi ale bardzo wydajny.

A dodam jeszcze w temacie wiosennego sprzątania auta…. Polecam [External Link Removed for Guests] właśnie zakupiłem u nich welurowe dywaniki z tkaniny premium… rewelacja. Wyszło taniej niż firmowe welury a jakość nie porównywalna.

ODPOWIEDZ