silnik faluje, film

macgaw24

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2015, 16:08
Imię: maciek
Auto: Astra J Tourer
Silnik: 1.7
Województwo: wielkopolskie

silnik faluje, film

#1

Nieprzeczytany post autor: macgaw24 »

witam.
od praktycznie kupna mam pewnien problem, falujace obroty, kiedy auto stoi jest to najmocniej odczuwalne, silnik przy tym tez pracuje raz glosniej raz ciszej. w zalaczniku film jak to wyglada

dzieki za podpowiedzi
[External Link Removed for Guests]

DeeR

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2014, 14:47
Auto: Astra Sport Tourer
Silnik: A17DTR
Województwo: wielkopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: DeeR »

Kolego u mnie przy zimnym silniku, a widzę że taki jest na filmie zdarzy się, że kilka razy tak się stanie. Sprawdź czy tak robi na rozgrzanym. Jeśli tak, zawór SCV do wymiany. O nim już było więc poczytaj.

Awatar użytkownika
dd8911

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2014, 11:42
Auto: ASTRA J
Silnik: A17DTR
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: dd8911 »

Kolego miałem dokładnie takie same dolegliwości.. nie chcę straszyć, ale moja astra czeka na nowe serducho.
Jak kolega wyżej SCV, albo DPF - u mnie zapchany DPF.
Tylko dobra rada - znajdź dobry serwis, żeby mechanik znał te nowe silniki.

slawekg

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 11 sty 2015, 19:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: slawekg »

Przesadziłeś, falujące obroty to dość częsta przypadłość, ale jeszcze u nikogo nie kończyło to się wymianą silnika, nie wiem dlaczego twój samochód to spotkało ale powód musiałbyć duuuużżżo bardziej poważny.

Awatar użytkownika
KKaroLL

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2015, 16:45
Imię: Karol
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 DTJ
Województwo: zachodniopomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: KKaroLL »

i co rozwiązałeś swój problem?

Awatar użytkownika
ace

Astro-maniak
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2015, 9:18
Imię: Łukasz
Auto: Astra J, 2011
Silnik: A17DTR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#6

Nieprzeczytany post autor: ace »

Niespodzianka, od czwartku czy piątku mam ten sam kłopot (falowanie na zimnym silniku, komunikat na wyświetlaczu). Byłem dzisiaj w ASO - pierwsza reakcja: normalna rzecz przy tym silniku, można jeździć dalej. Poprosiłem jednak o diagnozę, bo słyszałem o SCV. 3 godziny siedziałem grzecznie, po czym dowiedziałem się, że 1) w moim przypadku nie miało to nic wspólnego z SCV 2) problemem były napięcia w okolicy świec (nie pamiętam, gdzie dokładnie) 3) możliwe, że walnięty mam sterownik świec. Po tym, jak przypomniałem gościowi, że wymieniałem u nich sterownik 2-3 miesiące temu, przeprosił mnie i zniknął. Wrócił, dał znać, że wyregulowali dawkę paliwa i silnik chodzi równo. Nie wzięli kasy, a jak znowu dostanę komunikat o błędzie, mam się zgłosić bez wyłączania silnika w międzyczasie. Taka sytuacja. Obroty dalej minimalnie falują - wcześniej na biegu jałowym zawsze były idealnie równe.

Awatar użytkownika
thomasclaim

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 06 kwie 2014, 12:59
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: Zagranica - UE

#7

Nieprzeczytany post autor: thomasclaim »

ace dokladnie rok temu wymienilem w ASO SVC teraz przyjechalem do Pl.
Na trasie wszystko ok spalnie itd.
Podczas tych upalow samochod zaczal sie zachowywac bardzo dziwnie. Spalanie na biegu jalowym 2.2-2,5 masakra jakas spalanie na trasie 11 litrow spalanie w miescei 13 obroty falowalay wylaczylem klime rowniez pojechalem nabic klime to silnik pracowal jak kombajn w polu. zadzwonilem do ASo w Dabrowie G. kazali przyjechac nagralem ze dwa filmiki sprawdzili SVC poraz kolejny trafiony wymienili na nowhy zaprogramowali na gwarancji teraz auto spisuje sie idealnie spalanie 5,7 do 6.2

Jakies bardziej zrywne jest wczesniej takie zamulone masakra przepraszali ze to nie mozliwe itd.

arka3

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 14 sty 2011, 20:49
Imię: Tomasz
Auto: Astra J Sports tourer
Silnik: 1.7 DTJ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#8

Nieprzeczytany post autor: arka3 »

Ja miałem dzisiaj dziwną sytuację. W sobotę wróciłem z trasy, wskazówka poziomu paliwa zbliżała się do rezerwy.
Samochód stał 2 dni i dzisiaj popołudniu odpaliłem i wracam do domu. Cały czas mam komputer ustawiony na spalanie chwilowe z racji obserwowania wypalania DPF. Dzisiaj na wolnych obrotach działo się tak: po zatrzymaniu pokazywał 0,9-1l/h (z klimą) i po chwili zaczyna spadać do 0,4 i zaraz do 0,2l/h i następują drgania jednostki. Przejechałem tak 35 km i zatankowałem pod korek 48,75l (dziwna sprawa że wskazówka nie weszła na rezerwę...) Po zatankowaniu wszystko wróciło do normy tj. 0,7l/h z klimą i 0,4l/h bez klimy.
Zbiornik paliwa się zassał w tych temperaturach czy co ?
1.7 DTJ

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

ja miałem podobnie rano jak jechałem do pracy +15C spalanie na światłach na rozgrzanym silniku 0,2l/h -0,3l/h mi pokazywał (auto chodziło bez klimy) po pracy już inne wskazania włączona klima i spalanie wyższe 0,7l/h-1.1l /h. Zasięg jaki mogę zrobić to jeszcze 200km. Myślę że to normalne drgania chwilowe (lekko wyczuwalne na postoju podobne jak w czasie wypalania filtra DPF) mogą występować jak masz climatronic i ustawiony na AUTO - wtedy komputer reguluje temperaturą. Bynajmniej u mnie tak jest.

Awatar użytkownika
aaliyah

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:07
Imię: Bartek
Auto: Astra J COSMO
Silnik: 1.7 CDTI 125KM
Województwo: wielkopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: aaliyah »

z pod mojego zaworu poci się ON musiałbym wymienić uszczelkę. Ktoś może wie jaki numer i co dokładnie tam jeszcze jest? Jakiś oring czy coś jeszcze czego nie widać?
Czasem lepiej się nie odzywać i uchodzić za głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości:)

ODPOWIEDZ