Pomoc w wyborze kosmetyków i akcesoriów

"czyli jak i czym zadbać o wygląd naszych aut"
zmstr

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014, 12:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze kosmetyków i akcesoriów

#11

Nieprzeczytany post autor: zmstr »

Jak odpuściłeś glinkę, to całą resztę też mogłeś sobie odpuścić. To, że nowy lakier to co? Kupiłeś auto w salonie i stało w garażu, nie widziało ulicy? Jeśli tak, to rozumiem odpuszczenie, w innym wypadku to nieporozumienie.
Zainwestowałeś w Gyeon - drogi i dobry wybór, ale kolega może równie dobre preparaty kupić dużo taniej.
Szampon polecam polski Shiny Garage, już jest oszczędność, a szampon świetny. Zamiast Irona, tańszy niewiele, ale nieśmiertelny IronX od Car Pro. Glinki polecałem, polecam i będę polecał od Bilt Hambera, lepszy stosunek ceny do ilości i jakości niż w popularnych Valet Pro. Na opony Endurance Megsa lub Brillance Nielsena i jest kolejna korzyść finansowa. Co do wosku to Colli jest oczywiście fajny i mega popularny, ale woskiem się nie pucuje, tylko zabezpiecza, więc bez wcześniejszego przygotowania nawet wosk Zymola nie zrobi efektu wow. Jako wisienkę na torcie można dać każdy dobry wosk - FK 1000p to dobra opcja choć raczej na zimę bardziej popularna. Jaki cleaner? Popytaj kolegi diablo, ja najczęściej stosowałem cleanery od Valet Pro, Poorboy'sa i Duraglossa. Jeśli masz ciemny lakier możesz jeszcze pokusić się od Black Hole od PB, fajnie ożywi lakier.
[External Link Removed for Guests]

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#12

Nieprzeczytany post autor: domior »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Zakupiłem już część gratów: Rękawica FLEXIPADS Merino Lambskin Wash Mitt, miałem brać Meguiar's Microfiber Wash Mitt ale facet w sklepie powiedział że tamta będzie lepsza. Mam nadzieję że miał rację a nie wcisnął mi jej bo nie schodzi. Szampon Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner, Ręcznik do osuszania Monster Shine Fluffy Dryer 90|60cm, Aplikator Meguiar's Soft Foam Applicator Pad żółty do wosku i Monster Shine Aplikator bawełniany do cleanera. Mikrofibrę do polerowania wosku Koch Chemie Microfasertuch Grau. FK 1000p nie było ani testera ani całej puszki. Gość polecił mi wosk Harly Wax, 400g za 109 zł. Wstrzymałem się z zakupem bo wolałem coś poczytać w necie i zapytać tutaj co sądzicie o tym wosku? Warto go zakupić? Cleanera też nie kupiłem bo nie wiedziałem jaki ten wosk w końcu kupie. Co do glinki to chętnie bym to ogarnął ale z czasem raczej się nie wyrobię więc na początek sam cleaner zastosuje a glinką się zabawię jak będę miał więcej czasu. Patrząc na to jak "Kowalski" myje samochód ludwikiem i do tego zmiatką do zamiatania śmieci to myślę że nie będzie tragedii bez tej glinki na początek :)

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: marcello »

zmstr pisze:Jak odpuściłeś glinkę, to całą resztę też mogłeś sobie odpuścić.
Nie koniecznie. Bez glinkowania efekt był wow.

Chcesz mi powiedzieć że przed każdym użyciem quick detailera glinkujesz całe auto? :)
zmstr pisze:To, że nowy lakier to co? Kupiłeś auto w salonie i stało w garażu, nie widziało ulicy?
No tak się składa że wyprodukowali i "od razu" go odebrałem. Nie stał w salonie i nie kurzył się :)

zmstr

Astro-maniak
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014, 12:58
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: zmstr »

Niektórzy twierdzą, że po tempie jest efekt wow:) qd używam doraźnie między pielęgnacjami. Przy każdej większej zabawie z autem glinki używam bo to podstawa:) raz na góra dwa miesiące glinka idzie w ruch gdy widzę już słabsze kropelkowanie, dużo osób zapomina, że te ostatnie podrygi kropelkowania wosku, to qd, a nie wosk:)
[External Link Removed for Guests]

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: marcello »

Podstawa to dobre umycie i wysuszenie auta a następnie dokładne obejrzenie lakieru i "macalna" ocena. Tak zrobię przy najbliższym poważnym pucowaniu mojego auta. Wtedy tam gdzie będzie to potrzebne pojdzie glinka. Ale zanim glinka to prysnę ironem, może tar'em.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#16

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

Jeśli się nie jest w temacie dobrze obeznanym to lepiej się nie wypowiadać :) Glinka to podstawa tak jak mydło do mycia. To że się umuje wodą nie oznacza że będzie się czystym.

Harly Wax to bardzo fajny wosk daje dobre wykończenie więc spokojnie możesz go kupić, a chłopaki z Shining car to nie laiki którzy siedzą 1 dzień w temacie detailingu. Nie wiem jaki sens kłaść wosk na zasyfiały lakier :) Podstawa to przygotowanie lakieru a dopiero potem zabezpieczenie. I tak właśnie potem się rodzi opinia kupiłem polecane produkty i miały mi chronić lakier x miesięcy a po 2 tygodniach kropelek już nie było :) Idąc takim tokiem myślenia lepiej się nie brać za tą robote, nie wydawać kasy na dobre produkty tylko kupić sobie w tesco za 20zł sonaxa i też bedzie efekt.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#17

Nieprzeczytany post autor: domior »

A jak z trwałością tego Harly Waxa? Bardziej mi w sumie zależy żeby wosk dłużej wytrzymał niż lepiej wyglądał bo nie mam zbytnio warunków i też czasu do częstego woskowania. Co do glinki to jednak ją zakupie i zrobię jak piszecie. Piszesz że chłopaki z Shining car to nie laiki, tylko ze jak zapytałem czy konieczne jest glinkowanie w nowym samochodzie to mi gość powiedział że nie. Jeśli Harly Wax to krótko dystansowiec to postawię na sprawdzonego Colinite 476.

diablo228

Astro-maniak
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:13
Imię: Łukasz
Auto: Octavia II 200
Silnik: PB98
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#18

Nieprzeczytany post autor: diablo228 »

trwałość to coli ale zero efektu oprócz zabezpieczenia, coli przyciąga mnóstwo kurzu, i raczej ten wosk dobrze spisuje się zimą w trudnych warunkach.Zawsze możesz auto oddać pod zabezpieczenie powłoką :) i nie bawić się w woski itd. a auto całkiem inaczej wygląda, lakier mniej się brudzi itd. To całkiem inne zabezpieczenie niż wosk na lakierze. Przy nowym aucie wydatek 1000-1500 nie wydaje mi się dużą sumą i tu skłaniał bym się w takie zabezpieczenie.
harly wytrzymuje około 2 miesięcy lub troszkę mniej ciężko stwierdzić jak użytkujesz auto, gdzie parkujesz itd. Nowe to już to auto nie jest, więc soki, syf uliczny na lakierze już leży i glinka zółta z Valet Pro Ci pomoże a reszte schowiesz na późniejszą pielęgnacje.
Kosmetyka pięlęgnacja samochodów

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: marcello »

diablo228 pisze: Nie wiem jaki sens kłaść wosk na zasyfiały lakier :)
W jaki sposób sprawdzasz i oceniasz po czyszczeniu czy lakier nie jest zasyfiały? Mikroskopem?

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#20

Nieprzeczytany post autor: domior »

Dokładnie tą glinke będę kupował. Myślałem o powłoce ale mam jeszcze sporo innych wydatków więc póki co odpada. Czyli schemat ma wyglądać tak: mycie na dwa wiadra, osuszanie, glinka, cleaner i wosk. Tylko jaki cleaner pod tego Harly Waxa byś doradził najlepiej bez właściwości sciernych i w przystępnej cenie? Jakby dwa miesiące wytrzymał to nie było by źle. Na zagranicznych forach czytałem że nawet w zimie ten wosk daje rade jak się dwie warstwy położy.

ODPOWIEDZ