Uchwyt telefonu na kratkę nawiewu

Awatar użytkownika
Tomek85

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2015, 13:29
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

Uchwyt telefonu na kratkę nawiewu

#1

Nieprzeczytany post autor: Tomek85 »

Cześć,

czy polecićie uchwyt na kratkę do telefonu?
na allegro znalazłem [External Link Removed for Guests] jednak nie wiem czy bede w stanie zamontować telefon na prawo od kierownicy, gdzie w astrze nawiew jest pionowy.

Aphi

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 mar 2015, 19:12
Imię: Piotr
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: 1.4 NET LPG
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Aphi »

Niestety nie mam jeszcze swojej Astry, ale mogę coś napisać o tym uchwycie, bo mam podobny w aktualnym samochodzie:

Dla mnie jak do tej pory jest to najlepszy uchwyt jeśli chodzi o wkładanie i trzymanie telefonu, ale niestety ten element który wkłada się w kratkę to (wg mojego doświadczenia) nie sprawdza się - po prostu strasznie ślizga się i wypada z kratki zupełnie uniemożliwiając włożenie telefonu jedną ręką i nie można być pewnym że uchwyt pod ciężarem telefonu nie wypadnie.

Tak mnie to denerwowało, że wywaliłem to dziadostwo i część przednią skręciłem blaszkami z kratką.
Teraz mam idealny uchwyt, ale w nowym samochodzie na pewno tak go nie będę przykręcał.

Wiec tak jak Ty szukam jakiegoś innego fajnego, albo spróbuję jakoś połączyć ten co mam z takim mocowaniem do kratki:
[External Link Removed for Guests]
I jeszcze jedno: ten uchwyt nie ma przegubu pozwalającego przechylić telefon, trzyma telefon praktycznie w jednej pozycji. Jeśli kratka jest pod złym kątem to będziesz patrzył na telefon przechylony np w stronę pasażera.

Awatar użytkownika
Tomek85

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2015, 13:29
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Tomek85 »

kupiłem forever av-110, uchwyt który można przymocować do kratki. Jest tego cała masa na allegro [External Link Removed for Guests]

w Astrze jedyne miejsce gdzie w miare sensownie można zamontować telefon przy pomocy takiego uchwytu to nawiew na lewo od kierownicy. Dodatkowo warto poprowadzić kabel zasilający telefon co można dokonać poprzez zrobienie gniazda zapalniczki schowanego w rozdzielce pod kierownica

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#4

Nieprzeczytany post autor: Creep »

Ja mam uchwyt wkładany do gniazda zapalniczki. Jest w nim zintegrowana (i bardzo wydajna) ładowarka USB z dwoma gniazdami. Ogółem bardzo sobie chwalę. Trzyma stabilnie, telefon jest pod ręką i dobrze widoczny. Jedyny feler to zasłonięta konsola środkowa, ale da się z tym żyć ;)

Awatar użytkownika
Tomek85

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2015, 13:29
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Tomek85 »

a możesz wrzucić zdjęcie i napisać jaki to model uchwytu?

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#6

Nieprzeczytany post autor: Creep »

Obrazek

Model widać na zdjęciu ;) Na allegro jest za niespełna 60 zł.

Awatar użytkownika
astraTTastra

Astro-maniak
Posty: 310
Rejestracja: 04 mar 2015, 20:28
Imię: KAMIL
Auto: CASCADA
Silnik: 1.6 TURBO
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: astraTTastra »

ten uchwyt jest elegancki

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Pewnie wyjdę na marudę, ale wszelakiej maści uchwytki działają mi na nerwy.

Tyle, że korzystam z wbudowanego zestawu i fabrycznej navi. Więc nie wiem po co telefon ma być na widoku non stop.

Uchwyt na kratce powoduje, że telefon jest nisko. Korzystanie z nami w taki sposób jest bardzo niewygodne i uciążliwe.

Dzwonienie w świetle prawa wymaga zestawu. Najtańszy zestaw by kupimy za około 100 PLN. I telefonu nawet nie musimy wyjmować z kieszeni/torby.

Co najwyżej wyprowadziłem sobie kabelek micro usb w rejon między fotelami by awaryjnie móc podładować telefon.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#9

Nieprzeczytany post autor: Creep »

Wiesz, nie każdy ma wbudowany zestaw głośnomówiący w radiu. A kupowanie zewnętrznego, to w moim mniemaniu, atrapa. Niewiele gorszy efekt jestem w stanie osiągnąć wbudowanym głośnomówiącym w telefonie. Ponieważ nie rozmawiam w aucie przesadnie dużo - wystarczy. Pewnie bluetooth w radiu byłby znacznie wygodniejszy, ale inwestycja w moim przypadku nieracjonalna.

Podobnie z navi. Wolę to z telefonu, niż gdybym miał wbudowane. Lepsze opcje aktualizacji, większa elastyczność. A do tego używam dość rzadko, więc inwestowanie w fabryczne navi byłoby nieracjonalne. Dobrą opcją byłoby możliwość bieżącego transferu obrazu z telefonu do ekranu w aucie. Ale nie mam takiej opcji, wiec uchwyt pozostaje najrozsądniejszym rozwiązaniem.

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Akurat navi wolę mieć jak najwyżej, stąd taki uchwyt odpada. Co do zewnętrznego głośnomówiący vs. telefon to w sumie fakt ale zależy od konkretnego modelu. Wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

ODPOWIEDZ