kod błędu 0001

grig1970

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 cze 2012, 6:49
Imię: Grzegorz
Auto: ASTRA H
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wałbrzych

kod błędu 0001

#1

Nieprzeczytany post autor: grig1970 »

Witam po dłuższej przerwie..
Panowie, mam problem ze swoją Astrą 1,9 CDTI w wersji 150KM.
Objawy są takie, że przy mocniejszym wciśnięciu pedału paliwa, w momencie, kiedy silnik potrzebuje zwiększoną dawkę paliwa wyskakuje mi kontrolka kluczyka i oczywiście silnik przechodzi w tryb awaryjny... Po restarcie kontrolka gaśnie, silnik pracuje prawidłowo, jest moc powyżej 2000 obrotów, znowu do momentu zwiększonego obciążenia i zapotrzebowania na paliwo.
Co zostało sprawdzone ?
W sumie prawie wszystko, EGR, DPF, kolektor dolotowy wraz z listwą sterującą-wyczyszczone, sprawdzona przepływka, turbina, wymieniony filtr paliwa...wszystko ok.
W tamtym tygodniu podjechałem w końcu do ASO, po podłączeniu do kompa pokazał błąd 0001 - niskie ciśnienie szyny, polecono mi wymianę regulatora ciśnienia przy pompie. Kupiłem nowy za 400 zł, został skalibrowany w ASO ( przynajmniej tak twierdzą )... i niestety dalej to samo. Wyjeżdżam z ASO -wsio ok, jest moc, następnego dnia objawy wracają, ASO z kolejnych zaleceń to poleciło jeździć z niedokręconym korkiem paliwa, a teraz koncepcja związana jest ze sprawdzeniem pompy paliwa i baku, czy jakiś glut się nie zrobił.

Poradźcie proszę bo mi ręce opadają...
Pozdrawiam
Grigori

grig1970

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 24 cze 2012, 6:49
Imię: Grzegorz
Auto: ASTRA H
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wałbrzych

#2

Nieprzeczytany post autor: grig1970 »

Dziękuję za liczne odpowiedzi :x , samochód już jest sprawny.
Pozdrawiam
Grigori

ppablo88

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 06 mar 2015, 22:45
Imię: Pawel
Auto: Astr H 1.9 150km
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: ppablo88 »

co było przyczyna?

ODPOWIEDZ