[J] Pomoc w doborze silnika

piter77

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 26 mar 2015, 20:09
Auto: Astra J kombi
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie

Re: [J] Pomoc w doborze silnika

#61

Nieprzeczytany post autor: piter77 »

bergmen pisze:gdybym ja sie kilka lat temu zastanawiał co mam dzisiaj kupić to zamiast teraz kupować astrę bym jeździł fiatem stilo którego już od kilku lat nie produkują :D

Ano widzisz - rożne są koncepcje. Ja począwszy od zakupu swojej pierwszej Astry (II) wraz z pojawianiem się kolejnych generacji wiedziałem że chcę ją mieć i po kilku latach ten zamiar realizowałem. I jest mi z tym dobrze :).Dlatego teraz ,mimo braku wolnossącego 1.6 zapewne polubię się z turbo i za parę lat zakupię kolejny model Astry :)

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#62

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Dodatkowo taki 1.0 turbo odpowiednik 1.6 wolnossącego spali z 1L mniej co na przeloszy sie na osczednosci na mozliwe awarie.
Chociaz o frodowskim 1.0 turbo jakos zle nie pisza...

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#63

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Ja teraz szukam auta dla żonki. Wolnossąca benzynka.

Miała być corsa bo wiadomo opel... Obejrzałem kilka i miałem już konkretny egzemplarz na widelcu.

I wtedy znajomy dał się przejechać clio. Powiem szczerze, że ta renówka zmiotła corsę po całości.

Komfort, jakość montażu, to jak się zbiera...

Decyzja już podjęta, że będzie reno. Za kilka lat jak ja będę zmienił auto to dobrze się zastanowię czy astra jest najlepszym wyborem.

Ople miałem cztery i nigdy żaden mnie nie zawiódł na trasie. Najdroższa awaria jaka mnie dopadła to pompa wspomagania za 900 PLN.

Wybór będzie trudny...
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
strahu89

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2015, 18:36
Auto: Golf MK IV
Silnik: ASZ
Województwo: dolnośląskie

#64

Nieprzeczytany post autor: strahu89 »

Witam, przejrzałem wszystkie wasze wypowiedzi i nikt z Was nie wypowiedział się o silniku 1,4 Turbo z LPG, mam teraz Golfa IV w dieslu 130KM (turbina+wtyski:(), miałem Astrę F, która do dziś wspominam z łezką wzruszenia w oku stąd wybór padł na AJ, czytałem o dieslach i zniechęcają mnie DPFy i wszystkie inne awaryjne gadżety, Benzyna+LPG przerabiałem na Astrze F z pozytywnym skutkiem. Więc pytam Was forumowicze co sądzicie o AJ 1,4 Turbo LPGTEC?
Pozdrawiam serdecznie:)

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#65

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

Jeździłem Mokką z tym silnikiem, jest ok jeśli chodzi o walory jezdne, przyspieszenie itp. Ale że teraz mam auto 170 kucy to wziąłem Astrę z silnikiem 1.6 SIDI. 140 KM to trochę mało jak dla mnie na 1500 kg. Za kilka lat będzie można pewnie dorzucić do niego LPG.

Phobos

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 04 lis 2014, 15:16
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: dolnośląskie

#66

Nieprzeczytany post autor: Phobos »

Imho wszystko, co zostało napisane o 1.4T odnosi się również do 1.4T lpg. Sam nigdy nie posiadałem zagazowanego auta i pewnie gdyby nie to, że w momencie zakupu, różnica miedzy A14NET i A14NET LPG wynosiła jedynie 2000zł, nadal z lpg nic wspólnego bym nie miał. Ta niewielka różnica w cenie sprawiła jednak, iż pomyślałem - raz kozie śmierć. Auto odbierałem pod koniec listopada i teraz mam najechane niecałe 7000km. O trwałości ciężko coś powiedzieć po takim przebiegu. Jeżeli chodzi o osiągi, to moim zdaniem szału nie ma. Ale to kwestia indywidualna. Wczoraj udostępniłem Astrę kumplowi, który jest na etapie poszukiwania nowego auta. Sam jeździ Skodą Octavią 1.9tdi 110KM. Po kilkukilometrowej przejażdżce stwierdził, że fajnie się zbiera i ogólnie był zadowolony. Jedno, co z pewnością odróżnia obie wersje, to ubytki pieniędzy w portfelu po wizytach na stacjach benzynowych. Przy pomocy aplikacji Fuelio, od pierwszej wizyty przy dystrybutorze, prowadzę dziennik tankowań. Z obliczeń wynika, że na chwilę obecną średnie spalanie to 8,53l/100km. Mowa oczywiście o gazie. Spalania benzyny nigdy nie próbowałem liczyć. Najniższe spalanie z całego zbiornika to 7,19, a najwyższe 10,44. Jak udało mi się zejść do 7,19, już nie pamiętam. Natomiast 10,44, to trasa Wałbrzych-Busko Zdrój. Na A4 Wrocław-Kraków realne 140km/h z nawigacji ustawione na tempomacie, do tego 4 osoby na pokładzie, w tym sporo ważący teściowie i nieco bagażu. Zawsze mogłoby być lepiej, ale biorąc pod uwagę, jak ciężkie jest to auto, to nie jest źle. To chyba tyle, co mogę dodać od siebie na temat Astry w gazie.

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#67

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Jak wyżej, z tym, że ja na LPG zrobiłem już ponad 90000 km.

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#68

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

Strasznie malutko Wam ssie tego gazu - zaskoczyliście mnie. Jaki zasięg jest na jednym zbiorniku w trasie (dobra droga i prędkość)

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#69

Nieprzeczytany post autor: mbar »

500 km robię.

Awatar użytkownika
irlandczyk007

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2015, 12:40
Auto: astraj niedługo
Województwo: Zagranica - UE

#70

Nieprzeczytany post autor: irlandczyk007 »

Panowie wiem żę to forum o astrze ale zadam wam pytanie.
Astra j ładne autko. No właśnie ale ale.Jaki silnik z rocznika 2011 jest najmniej awaryjna jednostką.Pomijamy żółwie i zacznijmy od 1.4 turbo.Mam do wybory właśnie astre j oraz honde ufo civic 1.8 wolnossąca.
Czy może ktoś z was te 2 auta porównać według awaryjności.

ODPOWIEDZ