[J] Pomoc w doborze silnika

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

Re: [J] Pomoc w doborze silnika

#131

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Wolę mieć M32 i 6 biegów niż skrzynię 5 -cio biegową i na autostradzie przy 130 km/h nie jeździć w zatyczkach na uszach. Vectrą b z silnikiem Z16XE jeździłem 7 lat przy 120 km/h silnik miał 3500 obrotów i powyżej tej prędkości nie dało się jechać ze względu na hałas silnika w kabinie. W Astrze 4000 obrotów to ja mam przy 200 km/h. Ostatnio na przeglądzie gwarancyjnym w serwisie miałem rozmowę na temat M32 bo też jak zacząłem czytać forum to już się prawie rozglądałem za zapasową skrzynią. Na szczęście gościu utwierdził mnie w przekonaniu w tym o czym myślałem. GM oraz Fiat tyle wypuścił tych skrzyń że patrząc na odsetek awarii to jest norma. Weźcie pod uwagę że nikt się nie rejestruje na forum żeby napisać że wszystko z autem jest ok tylko jak coś zaczyna stukać i pukać.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

hennd1

Zbanowany
Posty: 241
Rejestracja: 27 sty 2013, 22:32
Imię: Eryk
Auto: Astra ST
Silnik: 1,4 T LPG
Województwo: śląskie

#132

Nieprzeczytany post autor: hennd1 »

Kolego fuks
"Ja z moim 1.4 XER wyprzedzam bez problemu, fakt lubie jezdzic noca.
Dlatego w 2010 jak kupowalem wolalem kupic 100KM z wersja Cosmo plus fotele AGR i ksenony..... niz gola 1.4 turbo.
Po prostu taki mialem budzet i nie zaluje wyboru
.

Jest jeszcze jedna zaleta nie trzeba jezdzić tylko nocą ."

A na poważnie nie można porównywać spalania 1,4 XER do 1,4 T bo te silniki w Astrze J służą do calkiem innej techniki i dynamiki jazdy.

Dla mnie priorytetem była użyteczność dlatego wybrałem Astrę ST oraz ekonomiczność LPG w wersji Enjoy ( w moim przypadku najlepszy stosunek wyp. do ceny)
Poza tym LPG jest dostępny tylko z silnikiem 1,4 t.
Bez urazy,ale smieszne są dla mnie poziomy konfiguracji Opla wersja Cosmo/Sport z silnikiem 1,4 XER.
Ten silnik w Corsie ma mój ojciec i szału tam nie robi,a spalanie ma wyyższe niż ja miałem w Astrze H w silniku 1,6 XER.

Corsa waży ok 1150kg po 20 tys spalanie ma na poziomi 7,5 litra ;)
Co do skrzyni M32 kolega Melon mi napisał na priva że zmienił Astre H na J ST bo skrzynia przy 260 tys zaczynała już szumić, więc dla mnie to chyba raczej odległy problem.

Każdy wybiera to co mu odpowiada, podejrzewam,że w 2010 musiałeś zapłacic majątek za taką konfigurację?
Ja Astrę kupowałem zawsze na koniec produkcji modelu( najlepsza cena/brak chorób wieku dz).
Poprzednio miałem Classiki G z Gliwic i H z Bochum, ale classica już nie kupię strasznie na nich oszczedzano ( mam porównanie w stosunku do obecnej,która też nie jest idealna)
Nawet przy sprzedaży miałem problem z Astra H classic (Bochum) bo mi handlarz wyciagał szpary w karoserii i to ,że się niezgadzały numery szyb a taka niestety wyjechała z fabryki.
Astrę G sprzedałem koledzę i widzę ,że mu lecą nadkola co prawda auto ma już 10 lat, ale w Gliwicach jedak też oszczędzali .

Od roku modelowego 2016 Astra J Sedan ma być classikiem)

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#133

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Przed kupnem astry lubilem jezdzic noca :), gdyby bylo inaczej wzialbym golasa 1.4 Trubo :)
Za wersje Cosmo z ksenonami i fotelami AGR dalem 65 tys, zamawialem w grudniu 2009.
Od tego czasu jakos jezdzi i nie narzekam :)

Rozumiem, ze Corsa 1.4 XER spala wiecej niz Twoja Astra ST ?

bergmen

Astro-maniak
Posty: 709
Rejestracja: 30 kwie 2015, 23:00
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16SHT
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#134

Nieprzeczytany post autor: bergmen »

Fuks pisze:Przed kupnem astry lubilem jezdzic noca :), gdyby bylo inaczej wzialbym golasa 1.4 Trubo :)
Za wersje Cosmo z ksenonami i fotelami AGR dalem 65 tys, zamawialem w grudniu 2009.
Od tego czasu jakos jezdzi i nie narzekam :)
Auto za taką cenę z takim wyposażeniem to rewelacja. Wielu by brało nawet jakby napęd był na pedała :)
Też bym nie narzekał :)

Astra ma taki szeroki wachlarz konfiguracji, że co najmniej 80% kierowców dobierze furkę pod siebie...

hennd1

Zbanowany
Posty: 241
Rejestracja: 27 sty 2013, 22:32
Imię: Eryk
Auto: Astra ST
Silnik: 1,4 T LPG
Województwo: śląskie

#135

Nieprzeczytany post autor: hennd1 »

Fuks pisze:Przed kupnem astry lubilem jezdzic noca :), gdyby bylo inaczej wzialbym golasa 1.4 Trubo :)
Za wersje Cosmo z ksenonami i fotelami AGR dalem 65 tys, zamawialem w grudniu 2009.
Od tego czasu jakos jezdzi i nie narzekam :)

Rozumiem, ze Corsa 1.4 XER spala wiecej niz Twoja Astra ST ?
To nie dużo ja dalem tysiąc więcej za auto pod zamówienienie(ST LPG nie bylo na stanie ) Astra ST 1,4 t LPG Mohogany
Enjoy katalogowo 89000
Czy golas nie wiem dla mnie ma co trzeba duży bagażnik, LPG i kopa.
To byly dla mnie priorytety.(tego nie miała poprzednia Astra H dlatego ją sprzedalem za rozsądną cene zanim wyszła Astra K)
Tyle tylko,że w 2009 roku uczyli się składać Astrę J jak teraz uczą się Astrę K , dwie serie do demontażu ,żeby zobaczyć błędy w montażu trzecia już do klienta.

Napisałem,że
Corsa 1,4 XER ojca spalała więcej od mojej poprzedniej Astry H XER 115km (na kołach 16) którą sprzedałem
Tak samo corsa 1,2 potrafi spalić wiecej od corsy 1,4 (za mały silnik do tej masy)
Czy od moje Astry ST lpg wiem ,zależy od trasy i stylu jazdy.
sprubój sobie wyobraźić podróż i spalanie corsą z kompletem pasażerów i bagażnikiem 140-160km/h przez 500km na autostradzie
Z ostatniego tankowania auto na dotarciu 1000 km mam spalanie 8 litrów LPG, benzyny uzywam od nowości tylko do rozruchu.

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#136

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Proponuje maly test, z dowolnie wybrana predkoscia przez Ciebie na autostadzie i zobaczymy czy twoje 1.4 Turbo pali mniej.
Wedlug producenta cykl mieszany
1.4 XER 5,6
1.4 Turbo 6,1


EDIT:
Enjoy katalogowo 89000 kupiles za 66000 czyli dostales 23tys upustu.
Ja wytargowalem wtedy z 15 tys upustu bo byl to NOWY model, gdybym dostal te 8 wiecej na pewno bralbym turbo :).

PS. Co do jakosci to z kazdym rokiem raczej tansze czesci montuja, np. tlumiki :)

hennd1

Zbanowany
Posty: 241
Rejestracja: 27 sty 2013, 22:32
Imię: Eryk
Auto: Astra ST
Silnik: 1,4 T LPG
Województwo: śląskie

#137

Nieprzeczytany post autor: hennd1 »

Do fuks
Nie będziemy się licytwali na piedoły bo nas wyrzucą z wątku, każdy się powinien cieszyć z tego co ma, bo każdy ma inne potrzeby i priorytety.
Co do danych producenta to w jednym i drugim przypadku są nierealne ,strasznie zaniżone.
Upust dostałem GM-mowski ,ale te cenniki są strasznie napompowane i inne też są realne ceny zakupu.
Ceny niższe już nie będą,Astra J się bardzo dobrze sprzedaje,koniec produkcji HB, ST tylko do końca roku ,Sedan bedzię jako Classic, ale pewnie za bardzo zaoszczędzą jak w porzednich modelach.
Więc jak kupować to teraz, Astra K ma być na początku bardzo droga, dopiero jak wyprzedaja J-tki to będą upusty.
Wszystko jest przemyślane,żeby klient myślał ,że trafił na wyjątkową okazję.
Tlumniki nie wiem jak Astrach J ,ale szwagrowi w 3 letnim Cruzie już leci , w mojej poprzedniej Astrze G ma 10 lat i się trzyma, za to lecą nadkola Bo Gliwice zaoszczędziły na ocynku :lol:
Co do propozycji do rozważenia na 8-mce do Wa-wy :lol:
Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 21:48 przez hennd1, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#138

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

spalanie zanizone ale mniejsze o 0,5L dla silnika bez turbo... :)

Awatar użytkownika
white14xer100

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sie 2015, 19:48
Imię: michaił
Auto: Astra J lift / hatchback
Silnik: B14XER
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#139

Nieprzeczytany post autor: white14xer100 »

cytat z Wikipedii w zakresie silnika A14XER o mocy 100 KM:
"...Zastosowano tłumik drgań skrętnych poprawiający równomierność pracy silnika..."

Mam rozumieć, że oznacza to że silnik ten posiada dwumasowe koło zamachowe?

hennd1

Zbanowany
Posty: 241
Rejestracja: 27 sty 2013, 22:32
Imię: Eryk
Auto: Astra ST
Silnik: 1,4 T LPG
Województwo: śląskie

#140

Nieprzeczytany post autor: hennd1 »

white co się w Komorowskiego bawisz?
ludzie tam piszą różne dziwne rzeczy

ODPOWIEDZ