Chiptuning Astra J 1.4 NET (1.4 turbo 140 km)

Porady, propozycje - wszystko co dotyczy tuningu mechanicznego i wizualnego Astry
Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

Chiptuning Astra J 1.4 NET (1.4 turbo 140 km)

#51

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Turbina jest wyliczona na max 172KM. Nie da więcej powietrza aby efektywnie spalić więcej paliwa dla uzyskania większej mocy.

R63

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:49
Imię: Robert
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SD

#52

Nieprzeczytany post autor: R63 »

Te 170KM nie więcej bez żadnych przeróbek, to raczej z rozsądku. Wszystko zależy od tego jak długo i bezawaryjnie chce się jeżdzić autem po chipie. Do tego trzeba też zwrócić uwagę na skrzynię biegów, a te są raczej delikatne 8-).
Astra J

Awatar użytkownika
Tomas1

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 11:42
Imię: Tomek
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 1.4 NET
Województwo: łódzkie

#53

Nieprzeczytany post autor: Tomas1 »

Który warsztat w łódzkim polecacie zajmujący się chiptuningiem ?

R63

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:49
Imię: Robert
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SD

#54

Nieprzeczytany post autor: R63 »

Podjedż do GCS. Polecam bo sam robiłem i jest OK.
Astra J

roksip

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2016, 17:37
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#55

Nieprzeczytany post autor: roksip »

A jak osiągi samochodu po chipie? Głównie zależy mi na informacji jak przyśpieszenie do 100 km/h?

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

#56

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

Je... przyspieszenie do 100. Masz jakies pomiary przyspieszenia 80-120 na IV, V, VI biegu?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 11:19 przez abc77, łącznie zmieniany 1 raz.

R63

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:49
Imię: Robert
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SD

#57

Nieprzeczytany post autor: R63 »

Przyspieszenie po chipie poprawiło się o około 1.5 sekundy, na 3 i 4 biegu w zakresie 80- 100 i 80- 120 km/h. Przyspieszenia od 0 do 100km/h nie sprawdzałem.
Astra J

Awatar użytkownika
billymaster

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2017, 8:18
Imię: Patryk
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie

#58

Nieprzeczytany post autor: billymaster »

Witam wszystkich... jestem tu nowy... mam zapytanie.. kto chipował i jak długo juz jezdzi na chipie... coraz bardziej zastanawiam sie nad tą czynnością... raz hamowałem moje autko... bo mialem problem z czujnikiem ciśnienia doładowania zaraz po zakupie ( używka wtedy 98 tys km)... bylem u kilku mechanikow i nikt nie potrafil mi konkretnej diagnozy postawić, dopiero znajomy gazownik polecił mi tunera gregor10 z Jasła, że on może pomoże... no i postawił mi diagnoze ze to zapewne ten czujnik... wymienił i auto śmiga do dzisiaj... przy okazji mi wyhamował samochód i na benzynie mialem 153 KM a na gazie 150.... powiedział mi że jak chce to jest w stanie wyciągnąć z niego 180 KM za 1300 zł :)... troche sie boje no bo to jednak moja perełka i nie chciałbym jej zaszkodzić... warto czy nie warto chipować?

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#59

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Dość optymistycznie ma wyskalowaną tę hamownię :)

180KM nie wyciągnie, bo teoretyczna wydajność turbiny jest na 172KM.
Realnie ten silnik jest w stanie uzyskać samym programem około 165KM.

Generalnie oczywiście, że warto zmienić program. Optymalizuje pracę silnika. Nawet jeśli na co dzień nie korzysta się z pełnej mocy.
Natomiast, osobom, które zadają takie pytania
billymaster pisze:QR_BBPOST troche sie boje no bo to jednak moja perełka i nie chciałbym jej zaszkodzić... warto czy nie warto chipować?
zawsze mówię: nie warto, bo wewnętrzny spokój jest więcej wart niż te parę koni mechanicznych. Cokolwiek w przyszłości Ci się uszkodzi, to będziesz się zadręczał że to przez program. Jakbyś nie zrobił, to awarii by nie było.
Oczywiście, to zapewne w rzeczywistości nie będzie miało żadnego związku z programem, ale w głowie będzie siedziało.
Spokojny sen jest więcej wart.
Programy są dla ludzi zdecydowanych, którzy wiedzą czego chcą. Dbaj o tę perełkę i daj sobie spokój z programem.

A na koniec pytanie, zanim napisałeś posta, przeczytałeś ten temat od początku? Tu są wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2017, 8:49 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
billymaster

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2017, 8:18
Imię: Patryk
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie

#60

Nieprzeczytany post autor: billymaster »

Skoro twierdzisz że
Generalnie oczywiście, że warto zmienić program. Optymalizuje pracę silnika. Nawet jeśli na co dzień nie korzysta się z pełnej mocy.
to chyba się zdecyduje... zrobilem ostatnio 3500 km w ciągu jednego tygodnia i przydalby sie troszke większy ten moment obrotowy w szczególności na tym VI biegu bo vw'owskie diesle 2,0 170 km zbyt czesto siedziały mi na dupie i pomagala dopiero redukcja na V bieg ... :)

Owszem przeczytalem wcześniejsze posta... ale jednak dzisiaj pytając mógłbym cos się dowiedzieć więcej jak sie zachowuje auto po np 10, 20, 50 tys km po chipie :)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2017, 9:32 przez billymaster, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ