Osłona przeciwsłoneczna na tylne drzwi

mivos2

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 21 kwie 2016, 14:28
Imię: Milosz
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.4 LPGTEC
Województwo: śląskie

Osłona przeciwsłoneczna na tylne drzwi

#31

Nieprzeczytany post autor: mivos2 »

Tak mi sie wydaje bo rozstaw osi jest ten sam. Oryginalne osłony mają różne nr części ale jak patrzę na oferty drzwi na allegro to rzadko są rozróżniane więc może są takie same.
Podjade do Opla jeszcze zapytam, dam znać jak coś ustale.

Awatar użytkownika
Groszek21

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2016, 13:53
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie

#32

Nieprzeczytany post autor: Groszek21 »

mivos2 pisze:QR_BBPOST Tak mi sie wydaje bo rozstaw osi jest ten sam. Oryginalne osłony mają różne nr części ale jak patrzę na oferty drzwi na allegro to rzadko są rozróżniane więc może są takie same.
Podjade do Opla jeszcze zapytam, dam znać jak coś ustale.
Udało się może ustalić czy te zasłonki od wersji hatchback pasują do wersji sedan? Teraz w dixicar są w promocji za 177 zł ale tylko na tylną szybę do wersji hatchback.

Transportowiec

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:38
Imię: Janek
Auto: Astra J sedan 2015
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#33

Nieprzeczytany post autor: Transportowiec »

Nie pasują na 100%.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: qtom »

jak sam czytasz na tylną szybę a tylna szyba jest inna jedyne podobieństwo może być w boczne w drzwiach muszę swoje osłonki do jakiegoś sedana przyłożyć to bedzie sprawa jasna ale podejrzewam ze różnice są tylko w tylnych bocznych bagażnika
Ostatnio zmieniony 15 mar 2017, 15:39 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Transportowiec

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:38
Imię: Janek
Auto: Astra J sedan 2015
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#35

Nieprzeczytany post autor: Transportowiec »

Zgadza sie. Różnią sie te tylne małe.

marcin27061979

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 22 lip 2015, 9:41
Imię: marcin
Auto: Astra J Sport HB
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 4 razy

#36

Nieprzeczytany post autor: marcin27061979 »

Różnice są nawet w samych hatchbackach, gdyż są wersje z anteną radiową w tylnej szybie (tj. navi + płetwa) i osłony nie pasują, jedna część da się założyć natomiast już druga zachodz na tą pierwszą, ni jak się nie udało inaczej, efekt wizualny fatalny, i nie tak to ma działać. Sam się na oryginalnych do hatchbacka przejechałem i musiałem odesłać, to tak dla przestrogi dla zainteresowanych. Póki co w ASO nie widzą problemu, ale problem jest i te osłony na tył są przeznaczone jedynie dla hatchacka z anteną typu bagnet na dachu.
Te do hatchbacka nie pasują do sedana.

Awatar użytkownika
Groszek21

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2016, 13:53
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie

#37

Nieprzeczytany post autor: Groszek21 »

Widzę że wprowadziłem w błąd, w cenie 177 zł są zasłonki na okna na tylne drzwi, 2 sztuki. Bez tych małych i bez osłony na tylną szybę. Tak się zastanawiam czy nie kupić, chodzi mi tylko o ochronę przed słońcem dla dzieciaków jeżdżących z tyłu. W sumie by dopełnić dzieła można dokupić na te małe okienka (astra sedan) folię statyczną (za 10 zł z przesyłką) i dociąć na wymiar.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#38

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Człowieku to sa na tylna szybe. Lopatologicznie mówiąc widzisz ja jak popatrzysz do tylu lub stosz za autem sedanie jest to ta nad klapą bagażnika i praktyczne nie daje zadnej oslony przed słońcem dla dzieci na rysunku sa dwie bo producent przewidzial taki sposób montażu.
A to jest na boczne drzwi [External Link Removed for Guests] a to co ty mówisz jet na tył i jest wyraźnie napisane [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 17:06 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
Groszek21

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2016, 13:53
Imię: Radek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie

#39

Nieprzeczytany post autor: Groszek21 »

No tak, trzeba czytać ze zrozumieniem :D Dobrze, że nie kliknąłem "zamów". Dzięki za sprostowanie. W takim razie najtaniej w necie znalazłem za 239 zł plus 30 zł koszty przesyłki [External Link Removed for Guests]. Ma może ktoś takie i czy duża jest różnica w jakości wykonania pomiędzy tymi a oryginalnymi ?

tomek505

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 18 sie 2015, 12:42
Imię: Tomek
Auto: ASTRA IV J ST i ASTRA II G
Silnik: A14NET i Z14XEP
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#40

Nieprzeczytany post autor: tomek505 »

W cenie oryginalnych nakładek jest folia na wszystkie tylne szyby w dowolnym odcieniu czerni zamontowana w porządnym warsztacie. Auto o wiele lepiej wygląda i nie nagrzewa się latem a i przejrzystość jest normalna a nie w kropki :D

ODPOWIEDZ