Czujnik temperatury paliwa p0181

Awatar użytkownika
sebalos2

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:20
Imię: Sebastian
Auto: ASTRA J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

Czujnik temperatury paliwa p0181

#1

Nieprzeczytany post autor: sebalos2 »

WITAM
Posiadam opla astre 1.7 cdti codziennie rano wyskakuje mi błąd p0181-00 skontaktuj się z serwisem póżniej w trakcie użytkowania samochodu jest spokój sprawdzałem na kompie że jest to czujnik temperatury paliwa czy może ktoś wie gdzie ten czujnik się znajduje bo nie mogę go zlokalizować z góry dziękuje
Ostatnio zmieniony 10 cze 2017, 17:19 przez Darian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa nazwy tematu.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4856
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 99 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

sebalos2,
trzeba bylo odrazu napisac ze bledow masz cale stado a nie tylko jeden.
Na poczatek szukaj pogryzionych kabelkow...
Wylistuj wszystkie bledy.....

Awatar użytkownika
sebalos2

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:20
Imię: Sebastian
Auto: ASTRA J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: sebalos2 »

To są już wszystkie jakie mam
POZDRAWIAM

SenzU

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2015, 20:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.7DTS
Województwo: podkarpackie

#4

Nieprzeczytany post autor: SenzU »

Podpinam się pod temat. U mnie jest to samo, co rano awaria pojazdu.... nic się nie dzieje, autko jeździ normalnie. Wiązka była sprawdzana, styki przesmarowane dodatkowo smarem przewodzącym. Mówię o wiązce która idzie do filtru paliwa, bo ponoć tam jest ten czujnik (w obudowie). Samego czujnika nie wymieni, trzeba całą obudowę filtra. Pytałem kilka dni temu w aso - koszt 435 zł na zamówienie. Błąd jak był, tak jest. Pojawia się tylko rano i jak auto postoi ponad 10 godzin. O dziwo w zimie błędu nie pokazywało.

P.S Nie mam pewności co do umiejscowienia tego czujnika, i nikt z pytanych przeze mnie osób nie był w stanie potwierdzić tego. Czy ktoś wie na 100% czy to jest właśnie ten czujnik ???

Awatar użytkownika
sebalos2

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:20
Imię: Sebastian
Auto: ASTRA J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: sebalos2 »

SenzU pisze:QR_BBPOST mnie
WITAM
Mam pytanie czy zlikwidowałeś ten błąd jeśli tak to w jaki sposób P0181

SenzU

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2015, 20:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.7DTS
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: SenzU »

Witam wszystkich.


Dawno tu nie zaglądałem, ale cały czas mam ten błąd. Wczoraj byłem w końcu na wymianie całej obudowy filtra paliwa ( wraz z czujnikiem temp. paliwa - który jest w niej umieszczony ). Nowa w ASO. Dzisiaj rano znowu ten sam błąd. Poczytałem troszkę dzisiaj zagraniczne fora i znalazłem pewien ciekawy post. Otóż jeden z użytkowników Astry w UK miał ten sam problem i po długiej walce i wymianie wielu wiązek, filtra, usunięciu dpf'a, okazało się że, i tu przytoczę jego słowa:

"Hi matey, so it was the dpf sensor no 2, had most of the electrics/wiring changed on warranty including a brand new ecu but apparently (what a surprise) someone in opel made an error and the display message is being screwed up. Not cool about removing the dpf though, I gathered by now it's a poor engineering feature on the car but keep in mind it's there for a reason, don't keep the car running in an underground garage etc."

Czyli w skrócie, błąd był spowodowany przez czujnik temperatury spalin. A ktoś w OPLU dał d*** i spieprzył treść wyświetlanej wiadomości o błędzie.

U mnie by to miało sens bo czujnik miałem wcześniej uszkodzony, wymieniłem na nowy, ale nie był ze złączem, tylko przewody połączyliśmy ze sobą i zaizolowaliśmy osłonką termokurczliwą. Czyli następne co wymienię to właśnie ten czujnik na nowy. Po za tym błąd tego czujnika (nie zdiagnozowany), spowodował w moim przypadku bez potrzebne usunięcie DPF'a. Jakby ASO zdiagnozowało od razu problem, to wymieniłbym ten czujnik i na nowy i nie musiałbym usuwać DPF'a, teraz kupować nowej obudowy filtra paliwa i płacił za wymianę.

Więcej info nie znalazłem związanego z tym problemem. Ja pójdę tym tropem i wymienię ten czujnik. Mam nadzieję że w moim przypadku jak i Twoim będzie to rozwiązaniem naszego problemu :)

Wklejam dla potomnych, co by może komuś ułatwić życie :)

P.S Mam nadziej że to to. Jeden mały czujnik, a tyle problemu... MASAKRA

P.S 2 Link do forum UK, skąd mam tą wiadomość.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
irkoo

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2020, 5:37
Auto: astra j
Województwo: dolnośląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: irkoo »

Witam,

czy wymiana czujnika temperatury spalin pomogła na błąd P0181? Nie pojawia się już błąd czujnika temperatury paliwa?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Nowas

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2021, 22:13
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra J Sports Tourer
Silnik: A17DTS
Rocznik: 2013
Województwo: kujawsko-pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Nowas »

Polecam sprawdzić świece czy są w porządku. U mnie też były takie błędy a okazało się że jedna świeca jest do wymiany. Po wymianie wszystkie błędy zniknęły.

Awatar użytkownika
Marco2016

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2023, 13:36
Imię: Marek
Auto: Astra k
Województwo: opolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Marco2016 »

Na 51% to nie świece (sprawdziłem świece), błąd nadal aktywny.
Błąd pojawia się zawsze rano, po pierwszym uruchomieniu silnika,później już nie.
Ktoś ma podobny problem?

ODPOWIEDZ