CAN SMART MODULE - polski odpowiednik Happy Light Show

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

CAN SMART MODULE - polski odpowiednik Happy Light Show

#311

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Czy moduł będzie odsługiwał połączenia BT i będzie np. możliwość skasowania błędów przez np. telefon?

Usunięty użytkownik 857091

#312

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

w przyszłym tygodniu mogę pomóc

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#313

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

marcinsu pisze:QR_BBPOST Mi osobiście zależy na domykaniu z pilota
tego nie robiłem, bo mam u siebie w aucie w standardzie, ale trzeba by zobaczyć co się da zrobić :)
Mushasi pisze:Czy moduł będzie odsługiwał połączenia BT i będzie np. możliwość skasowania błędów przez np. telefon?
połączenie po BT... a po co? od tego masz np ELM327... tam możesz telefonem błędy skasować. U mnie błędy się kasuje z menu wyświetlacza. Była mi ta funkcja potrzebna, bo często podczas jazdy autostradą pojawiał mi się błąd P0234-52 no i oczywiście silnik wtedy przechodził w tryb awaryjny... a że nie było jak się bezpiecznie na autostradzie zatrzymać, to zrobiłem tak, że w kilkanaście sekund z menu wyświetlacza kasuje błędy i tryb awaryjny znika - można dalej jechać :) wszystko bez zatrzymywania się i bez odrywania rąk od kierownicy...
Mam nadzieję, że z błędem już sobie poradziłem bo ostatnio się już nie pojawia :)

Komunikacja z modułem jest poprzez UART... jakby podpiąć pod to jakiś moduł BT... to było by i po BT... tylko nie bardzo widzę zastosowania u mnie.

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#314

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Też mi się wydaje że to zbędna funkcja. To wymagałoby zrobienia aplikacji na telefony. Ktoś będzie mieć od Apple, ktoś od Google lub inny system i się nie dochodzi.
Wystarczy jak da się z CIDa wykasować.

Wrzucisz jakieś fotki modułu i opcji na wyświetlaczu? :)
Ewentualne może zrób na forum wątek dla siebie.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 18:56 przez marcinsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#315

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Co najwyżej mogę Signuma udostępnić do testów. To chyba podobnie jeśli chodzi o umiejscowienie.

Niestety używam UHP i pewnie nie będzie to do obejścia?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#316

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

LWPM pisze:QR_BBPOST połączenie po BT... a po co? od tego masz np ELM327... tam możesz telefonem błędy skasować.
Też mam problem z pojawiającym się nagle błędem i w związku z tym mam podpięty na stałe ELM327 co umożliwia mi awaryjne sczytanie i skasowanie ewentualnego błędu telefonem.

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#317

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Z tego co napisał @LWPM wynika że będziesz mógł kasować z poziomu wyświetlacza. Także moim zdaniem to jeszcze lepsze rozwiązanie.
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#318

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

marcinsu pisze:QR_BBPOST Wrzucisz jakieś fotki modułu i opcji na wyświetlaczu? :)
Ewentualne może zrób na forum wątek dla siebie.
fotki wrzucę i opiszę wszystko chyba dopiero jak dokończę sterowanie światłami (tydzień, max dwa...) oraz będę miał jakiś pomysł na dostosowanie tego tak, by pasowało do gniazda OBD w Astrze bez żadnej przedłużki. Na razie wszystko można znaleźć na forum Zafiry. Nie podaję linków, bo nie wiem jakie tutaj panują zwyczaje (na innym forum dostałem informację, że jak tylko wspomnę o moim urządzeniu od razu dostanę bana - no bo przecież jest już CSM) - kto chce, bez problemu znajdzie (ew na PW).
FalconTech pisze:QR_BBPOST Co najwyżej mogę Signuma udostępnić do testów. To chyba podobnie jeśli chodzi o umiejscowienie.
W Signum patrzyłem już... zupełnie inaczej to wygląda
FalconTech pisze:QR_BBPOST Niestety używam UHP i pewnie nie będzie to do obejścia?
nie wiem skąd taki pogląd, że z UHP nie działa. z UHP działa wszystko bez żadnego problemu - tylko prezentacja danych wygląda nieco inaczej - nie można przecież użyć zakładki UHP (ale jest normalne menu, itp...). Jedyny warunek: wersja oprogramowanie wyświetlacza różna od 8.0.x - tutaj faktycznie nie do obejścia.
marcinsu pisze:QR_BBPOST Z tego co napisał @LWPM wynika że będziesz mógł kasować z poziomu wyświetlacza.
tak, możesz zobaczyć jakie masz błędy i je skasować (na wyświetlaczu)

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#319

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Tylko czy będzie to ograniczone tylko do CID czy również z GID też się da?

Awatar użytkownika
marti_ns

Astro-maniak
Posty: 248
Rejestracja: 31 maja 2011, 6:03
Imię: Marcin
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Krościenko nad Dunajcem
Kontakt:

#320

Nieprzeczytany post autor: marti_ns »

A jak wygląda sprawa z CD 50 Phone? Bo mam GID i zakładkę telefon.
Było: Astra F C14SE + LPG '96 sedan czerwony - 8 l LPG/100 km
Jest: Astra H Z19DTL '06 kombi Panacotta - 6.4 l ON/100 km
oraz Meriva A Z16SE '04 Spirmint Silver - 8 l Pb/100 km

CanSmartModule - to jest to czego zawsze mi brakowało :)

ODPOWIEDZ