buczenie po włączeniu zapłonu

Awatar użytkownika
mat15krk

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie

buczenie po włączeniu zapłonu

#1

Nieprzeczytany post autor: mat15krk »

Witam wszystkich jestem nowy na forum z góry przepraszam jeśli temat był już poruszany ale nie mogę nigdzie znaleźć, mam problem przy włączonym zapłonie słychać dziwne buczenie coś jak pompa paliwa tylko głośniejsze (dodam że to nie pompa paliwa ponieważ ona pompuje i po chwili jej nie słychać a tamto nadal pozostaje) pozostaje również po włączeniu silnika i wtedy dalej to słychać aż do momentu zgaszenia auta , wyłączeniu zapłonu i odczekaniu około 7sekund . na Youtube znalazłem ktoś miał taki sam dźwięk tutaj wstawię filmik może ktoś będzie wiedział o co chodzi ? z góry bardzo dzięki za pomoc !
[External Link Removed for Guests]

czambi122

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:33
Auto: Astra H 1.9cdti
Silnik: 19dt
Województwo: wielkopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: czambi122 »

Ja tam nic nie słysZę

Awatar użytkownika
mat15krk

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: mat15krk »

Jak możesz to wsluchaj się bardziej jest taki dźwięk jakby właśnie pompa paliwa tylko u mnie głośniejszy. Dodam jeszcze że jak podniose maskę to ten dźwięk wydobywa się gdzieś ze środka w głąb

czambi122

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 mar 2017, 22:33
Auto: Astra H 1.9cdti
Silnik: 19dt
Województwo: wielkopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: czambi122 »

A zadam jedno pytanie , cos sie dzieję itp?

Awatar użytkownika
mat15krk

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: mat15krk »

Nie, nic ale nigdy tak nie miałem zawsze słychać było pompę paliwa przez parę sekund i było cicho a teraz doszło to coś i utrzymuje się od włączenia zapłonu do wyłączenia zapłonu czyli przez całą jazdę również. Jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam że pojawiło mi się to po tym jak odebrałem auto od mechanika który robił mi szczelność klimy

Awatar użytkownika
mat15krk

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz
Auto: Opel Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: mat15krk »

Sprawa się wyjaśniła, mechanik który robił mi szczelność klimy urwał mi czujnik zaworu ciśnienia EGR który dotykał karoserii (wisiał tylko na kablach) i przez to ten dźwięk. Mam do Was pytanie czy ten czujnik ma być 'aktywny', załączany razem z zapłonem i wyłączany z zapłonem?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2018, 22:41 przez mat15krk, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ