Navi 650 - A2DP bluetooth

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Sadek86

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2018, 10:21
Imię: Michał
Auto: Astra J 2014 1.7 CDTI
Województwo: pomorskie

Navi 650 - A2DP bluetooth

#1

Nieprzeczytany post autor: Sadek86 »

Witam wszystkich!
Nie znalazłem rozwiązania problemu przez szukajkę, tak więc zakładam nowy temat (w dotychczasowych tematach panowała na ten temat rozbieżność) - chodzi o słuchanie muzyki z telefonu poprzez podłączenie za pomocą bluetooth do radia Navi 650 - jeśli ma to jakieś znaczenie, to Astra z 2014 r., natomiast telefon to Huawei P10 Lite z androidem 7.0.
Po podłączeniu bluetooth mogę tylko rozmawiać przez zestaw głośnomówiący. Nie mogę zmienić źródła muzyki na bluetooth, jest ono nieaktywne. Czy to kwestia oprogramowania w samym Navi 650? Czytałem, że niektórym na forum udawała się sztuka podłączenia Navi 650 z telefonem i słuchania przez niego muzyki.

pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc

Awatar użytkownika
Lookazz

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 07 lis 2015, 21:31
Imię: Łukasz
Auto: Astra J 1,4T+LPG
Województwo: zachodniopomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Lookazz »

temat wałkowany od dawna, navi650 nie ma takiej opcji, dopiero navi950, jak dobrze poszukasz to znajdziesz dlaczego itd

jako ciekawostkę powiem Ci ze ubozsze wersje naszych astr z lat 2016-2017 ze zwykłym cd 400 maja a2dp

sam mam tez navi 650
Ostatnio zmieniony 25 lip 2018, 23:27 przez Lookazz, łącznie zmieniany 1 raz.

adaś

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2016, 9:24
Auto: astra j 1.6 executive
Silnik: a16let
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: adaś »

Navi 950 miała ad2p? Nie przypadkiem Navi 900?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

r3b

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2018, 14:47
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: r3b »

Podepnę się pod temat jeśli można, zastanawiam się nad zakupem astry z NAvi 650, wiem, że ta konkretna sztuka ma bluetooth tylko pod telefon, bez A2DP. Z instrukcji doczytałęm się, że można odtwarzać muzykę poprzez kabel z Iphona, a czy podłączenie telefonu z androidem też pozwoli na odtwarzanie z niego muzyki czy nie?

pikar133

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2014, 21:49
Auto: Astra G
Silnik: x20DTL
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: pikar133 »

Sprawdził bym to dokładnie u mnie w 950 jest problem z muzyka po kablu a przez Bt działa

adaś

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2016, 9:24
Auto: astra j 1.6 executive
Silnik: a16let
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: adaś »

Muzyka po usb działa tylko z iphone, pod warunkiem ze mamy wgrana jakaś muzykę w pamięć telefonu przez iTunes
Działa spotify i radia internetowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
subratri

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2018, 9:25
Imię: pawel
Auto: astra j
Silnik: 1,6cdti
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: subratri »

Witam, to mój pierwszy post więc.... Powitał :)
Ja też padłem ofiarą windowsa. No ostatnie co bym sprawdzał to czy jest streaming w tak zaawansowanym w guziki sprzęcie :).
Bez tego auto jest niestety bezużyteczne.
A już miałem nadzieję, że w chociaż jednym aucie radia nie będę zmieniał.
No i mam pytane.
Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu radia? U chińczyka są jakieś "a'la tesla" co wcale mnie nie przekonuje, ale może by i przeszło. Problemem są opisy na aliexpres. Czasami radia są opisane, że od 2011 do 2014r, a ja mam 2015 :) . Fajnie było by kupić coś co nie zmieni drastycznie wyglądu auta, ale to już mniej istotne.
Czy może mi ktoś podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując radio? nie koniecznie musi być android. Najchętniej bym szarpnął jakąś alpinę ale pewnie nie ma a jeśli jest to cena pewnie mnie zniszczy.
Może mi ktoś pomóc? :)
Samochód mam z połowy 2015roku silnik 136 koni z 1.6 diesela
Zdjęcie mojego samochodu, jeszcze pobrane ze strony ale wszystko widać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2018, 9:43 przez subratri, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robert05050

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2019, 12:09
Imię: Robert
Auto: Astra j kombi
Silnik: 1.4 turbo
Województwo: pomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: robert05050 »

witam wszystkich mam problem i ogromna prośbę
od niedawna jestem posiadaczem astry j 2015 z Polski , jest w niej nawigacja ( na obudowie napis NAVI 650 )
nie działa u mnie "ROZPOZNAWANIE MOWY" nie mam pojęcia czy coś źle robię czy jest inny powód .
jeśli jet włączone BT i przycisnę przycisk na kierownicy łączy sie z telefonem tylko z asystent Google ,jeśli BT jest wyłączony nie reaguje na nic
proszę o pomoc

r3b

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 13 sie 2018, 14:47
Auto: Astra J
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: r3b »

Wiem, że istnieje wersja modułu bluetooth z obsługą a2dp do Navi650 bo koleżanka w swojej Astrze służbowej ma. Czy ktoś się orientuje jak rozpoznać ten moduł i czy wymiana jest trudna (wymaga programowania)?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

To radio to jakis dramat... Myslalem, ze moze uda sie po kablu z iphonem korzystac z apple music, ale nic z tego radio chwilke gra, potem komumikat, ze brakuje plikow i przelacza soe na FM... A jak na zlosc to auto sluzbowe i nie moge sobie wymienic tego radia na np navi950. :-(

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zofiacdti

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2019, 16:41
Imię: Tomek
Auto: Zafira
Silnik: Z20
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Zofiacdti »

Cześć witam wszystkich. Co prawda mam Zofię a nie Asterixa ale widzę że macie ten sam problem czyli radio Navi 650. Ja obszedłem to następująco. We wnęce pod wysuwanym panelem z gniazdem zapalniczki USB i AUX zamontowałem w małym pudełeczku moduł Bluetooth stereo który podłączyłem krótkim przewodem do AUX i USB skąd moduł bierze prąd po włączeniu stacyjki. Co prawda mam dwa bluetooth' y w aucie ale wszystko działa bez zarzutu. Jak dzwoni telefon to ścisza się muzyka, odtwarzam muzę z Spotify i steruję z telefonu zmiana piosenek, bo na wyświetlaczu mam w tym czasie napis we AUX i brak możliwości sterowania z kierownicy. Ale koszty śmieszne. Działa już rok i jest ok. Jeśli ktoś chce to @ dam namiary na moduł. Koszty śmiech, nie musisz się znać na elektronice. Proste i bez ingerencji w instalację. Mogę zrobić zdjęcia jak ktos chce. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ