sterownik silnika

Awatar użytkownika
hoops

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:10
Auto: Astra G
Województwo: śląskie

sterownik silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: hoops »

Mam problem z moją Astrą. Auto szarpie, dosyć obficie dymi, nie ma mowy o przełączeniu na LPG mimo sporej ilości gazu, spala bardzo dużo benzyny.
Wyskakuje check z następującymi kodami błędów: 0203, 0202, 0300, 0302, 0304.
Mechanik sprawdził cewki, świece, wtryski, kompresje - wszystko ok. Jakiś czas temu wymieniałem wydech, filtry, wycinałem katalizator. Mechanik stwierdził, że to musi być sterownik silnika i wezwał elektryka, który zdiagnozuje czy jest z nim wszystko ok, czy nadaje się do regeneracji.

W między czasie poczytałem trochę internetu, podzwoniłem po warsztatach i trochę się zaniepokoiłem, bo po podaniu silnika Z14XE - dwóch elektryków stwierdziło, że nie podejmują się regeneracji, bo każdy z dotychczasowych regenerowanych z tych aut wracał do nich po tygodniu, jeden stwierdził, że może mi to zrobić, ale wszystko co na ten silnik da to trzymiesięczną gwarancję, ale proponuje mi kupić sterownik w Oplu za kilka tys., bo długo nie pochodzi.

Dlatego mam pytanie, co jest z tymi sterownikami, rzeczywiście regeneracja pomaga na krótko, czy raczej chodzi o umiejętności elektryków? Miał ktoś regenerowany ten sterownik i był zadowolony? Miał ktoś odwrotną sytuację? Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami...

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Pewne jest że byle kto nie naprawi, w zasadzie nikt 100% . Jest mnóstwo tematów odnośnie naprawy. W mojej ocenie ten o z14xe nie rózni sie w naprawie od hybrydowych pozostałych. Niestety to bubel, którego faktycznie nie zawsze sie naprawic Do z14xe bedzie chyba pasował ten z16xe ale na 100% nie jestem pewien.

Ps. Mi naprawiał elektronik(z16se) z marnym skutkiem, skończyło sie zakupem uzywki.

Tu masz do samodzielnego montazu( po uprzednim sprawdzeniu numerów z swoim) [External Link Removed for Guests]

Golmist70

Astro-maniak
Posty: 593
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:54
Imię: Miłosz
Auto: Była Astra G ... Jest Astra J
Silnik: X18XE1...A16XER
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: G-D
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Golmist70 »

Zajrzyj na PW. Skontaktuj się z Nimi.

JEREMIASZ

Astro-maniak
Posty: 504
Rejestracja: 01 paź 2017, 10:09
Auto: astra g chevrolet epica
Silnik: z18xe x25d1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 21 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: JEREMIASZ »

ja wysłałem swój do redy do elektrobipa
oprócz drobnych problemów z przesyłką złego słowa nie powiem
już 2 lata po naprawie i działa

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Dlatego mam pytanie, co jest z tymi sterownikami, rzeczywiście regeneracja pomaga na krótko, czy raczej chodzi o umiejętności elektryków? Miał ktoś regenerowany ten sterownik i był zadowolony? Miał ktoś odwrotną sytuację? Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami...
wyślij do elektrobip, sprawdzają sterownik pod kątem sensu naprawy za darmo. Osatnio naprawili taki sterownik w corsie c i smiga. w najgorszym przypadku stracisz tylko kilka złoty na wysłke

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6258
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Akurat na temat tej firmy sa zdana podzielone...

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Jest gość w Kłomnicach k- Częstochowy, co robi wszystkie marki, osobiście też naprawiałem dawno temu ster do z18xe i dał rade. Programuje elektronikę i stery, klucze i co tam jeszcze wymyślimy.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
hoops

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2019, 19:10
Auto: Astra G
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: hoops »

Dziękuję wszystkim za pomoc i odzew. Mój niepokój związany ze sterownikiem silnika okazał się niepotrzebny. Problemem okazał się sterownik, ale gazu, który mimo jazdy na benzynie rozmontował mi auto :)

Po wymianie auto odżyło, mniej pali, nawet nie gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł na mrozie, co wcześniej się zdarzało.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Z tego co piszesz to mocno masz rozjechane mapy PB, czas zresetować kompa i polatać na benzynie i wszystko będzie ok.
Przy wypadających zapłonach i szarpaniu wychodzi, że był bardzo zły skład mieszanki jeśli oczywiście zakładamy ,że świece cewka/kable i luz zaworowy jest ok.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

ODPOWIEDZ