Problem z bagaznikiem i dachem astra TT

Awatar użytkownika
Kotarscyk

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 2:28
Imię: Paweł
Auto: Jeszcze zaden
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

Problem z bagaznikiem i dachem astra TT

#1

Nieprzeczytany post autor: Kotarscyk »

Witam. pokrótce postaram się przedstawić mój problem.

Pacjent to astra 3 TT 2007 rok, zaraz po kupnie wszystko było ok, wszystko działało. w zeszły weekend nie mogłem otworzyć bagażnika (brak reakcji na mikrowłącznik w klapie) oraz pojawił się sygnał dzwiękowy powyżej 30km/h. Pikanie jakby coś było było nie zamknięte. Oczywiście nie chciał rozłorzyć się też dach (3 piknięcia). Bagażnik otworzyłem mechanicznie, sprawdziłem kable przy lewym zawiasie, wszystko ok. Po zamknięciu klapy dalej to samo, nie otwiera się. Co dziwne po odpięciu sterownika dachu który jest po prawej stronie w bagażniku klapa zaczęła działać. Czy ktoś wie w czym może tkwić problem?

Awatar użytkownika
Kotarscyk

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 2:28
Imię: Paweł
Auto: Jeszcze zaden
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Kotarscyk »

Temat można usunąć, problem rozwiązany

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

Kotarscyk pisze:
10 mar 2019, 16:19
Temat można usunąć, problem rozwiązany
Założyłeś temat, szukałeś pomocy na forum. Jak rozwiązałeś problem to przynajmniej pochwal się co było przyczyną usterki. Może komuś się przydadzą te informacje.

Awatar użytkownika
Kotarscyk

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 2:28
Imię: Paweł
Auto: Jeszcze zaden
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Kotarscyk »

tadekfo pisze:
10 mar 2019, 16:29
Kotarscyk pisze:
10 mar 2019, 16:19
Temat można usunąć, problem rozwiązany
Założyłeś temat, szukałeś pomocy na forum. Jak rozwiązałeś problem to przynajmniej pochwal się co było przyczyną usterki. Może komuś się przydadzą te informacje.
Szukałem i znalazłem rozwiązanie na forum z tym że na Brytyjskim forum AstraOwnersClub. Przyczyną był mikrostyk przy szybie przedniej od strony pasażera. Dokładniej rygiel ze zdjęcia musiałem delikatnie wydłużyć poprzez poluzowanie dwóch srób torx tak aby rygiel naciskał mikrostyk. Przy nie wciśnietym mikrostyku sterownik dachu mysli ze dach jest nie zamknięty i blokuje bagażnik. Można to sprawdzić miernikiem, jeżeli mikrostyk jest wciśnięty (czyli zaryglowało się dobrze) po podlaczeniu miernika do wtyczki 2pin pokaże obwód czyli przejsćie. jeżeli przerwany obwód to uszkodzony jest mikrostyk lub rygielek nie naciska na niego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tadekfo

Astro-maniak
Posty: 527
Rejestracja: 28 wrz 2008, 16:36
Imię: Tadeusz
Auto: Astra H Kombi Astra K kombi 1,6CDTI
Silnik: Z1,9DTL 1,6CDTI
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy
Pomocny: 6 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tadekfo »

:D I o to chodzi

kyruu

Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:01
Imię: Ariel
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: kyruu »

Cześć. Czy mógłbyś bardziej precyzyjniej opisać jak otworzyłeś bagażnik od środka. Mam ten sam problem teraz że naciskając na przycisk od klapy to mechanizm nie reaguje. I nie mam bladego pojęcia jak otworzyć teraz bagażnik.

Awatar użytkownika
Kotarscyk

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 2:28
Imię: Paweł
Auto: Jeszcze zaden
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Kotarscyk »

Przez tunel na narty będzie widać otwór w klapie a w nim linkę. Jakimś haczykiem np elektroda musimy zaczepić za tą linkę i pociągnąć. Bagażnik się otworzy. W przypadku gdy nie znajdziemy usterki dachu (każda usterka dachu w TT wiąże się z zablokowaniem bagażnika) możemy odłączyć sterownik dachu znajdujący się w bagażniku pod wygluszeniem przy nadkolu po prawej stronie. Po odpięciu tego sterownika bagażnik będzie się otwierał normalnie. To tak apropo gdyby ktoś miał awarie a musiał korzystać z bagażnika. Przestanie też pikac brzęczyk powyżej 30km/h.


Tutaj zdjęcia. W razie czego proszę pisać, postaram się pomóc. Ten dach nie jest taki skomplikowany jak się wydaje. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Badmichal

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2019, 15:20
Imię: Michal
Auto: Astra H Twin Top
Silnik: Z18XER
Rocznik: 2007
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Badmichal »

Niekoniecznie każda usterka dachu wiąże się z blokada tylnej klapy.
U mnie dach przestał działać a bagażnik mogłem spokojnie otworzyć. Nie działały również 4 szyby elektryczne w podsufitce natomiast z pozycji drzwi było ok. Problemem okazał się przycisk Easy Load który po otwarciu w deszczowe dni klapy dostał wody i zrobił zwarcie. Po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy i dach działa jak należy

Awatar użytkownika
pawcio69699

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2019, 12:10
Imię: Pawel
Auto: Astra Twin Top
Silnik: 19dth
Województwo: lubuskie
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: pawcio69699 »

Witam Mój problem dachu, mianowicie mam problem z jego otwarciem niema zadnej reakcji bagażnik nie otwiera sie.
Jak wciskam przycisk otwierania dachu otwierają się zyby stopniowo co wcisniecie w doł, po odpieciu kostki sterownika mozna normalnie otworzyc bagaznik sprawdzony został sterownik , wiazka polutowana sprawna , czujniki 2 do ktorej idzie wiazka rowniez sa sprawne , przekazniki pompy rowniez ok,sprawdzona zostala rowniez instalacja idaca z lewej strony przez caly dach od przodu do tylu rowniez jest ok moze ktos mial na ten moment koncza mi sie pomysly co jeszcze ??? na kompie zreo błedow
Prosze o pomoc jesli ktos ma jakies pomysły Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rasz

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2019, 23:07
Imię: Rafał
Auto: ASTRA H
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: Rasz »

Na początek się przywitam. Cześć wszystkim :)
Od niedawna jestem posiadaczem astry TT 2006 1,6B. Auto kupione z niesprawnym dachem. Sprawdzone sporo podzespołów. Problem jest z zamkiem klapy, ryglem, jak zwał tak zwał. Chodzi o zawias który uchyla klapę przy rozpoczynaniu procesu otwierania dachu. Mianowicie, jak go tylko kupiłem sprawdziłem wszystko co mogłem. Doszedłem do zamka klapy. Jak podłącze silniczek na krótko w celu zwolnienia zawiasu, cała procedura działa i dach się otwiera. Dziwna rzecz i nie potrafię tego zdiagnozować, dlaczego napięcie na zamku pojawia się w momencie dociągania klapy po zakończonym cyklu a nie ma napięcie jak chcę rozpocząć procedurę. Jak to jest sterowane, zapewne przez moduł, ale czy w przypadku całego bezproblemowego procesu byłby z nim jakiś problem? Może jest jeszcze jakiś przekaźnik, chociaż z moich obserwacji raczej nie.

Bezpieczniki sprawdzone, przejścia, przekaźniki. Czego szukać i gdzie? Może ma ktoś pomysł?
Sporadyczny błąd jaki się pojawia B130F-5A - NIEZGODNOŚĆ PRZEŁĄCZNIKÓW POKRYWY BAGAŻNIKA.

Dodam, że zamek rozkręcałem. Krańcówki (styczniki) zamykają, silnik chodzi, kable ok.

ODPOWIEDZ