Zakup Astry J - kilka pytań

Pytania, porady, niezbędne informacje dot. zakupu samochodu
Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

Re: Zakup Astry J - kilka pytań

#2491

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Wiele osób poszukuje zadbanej, serwisowanej astry, z małym przebiegiem i nie naprawianej blacharsko, ale mają na to około 23-25 tys. zł :)

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#2492

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Poszukuja,to jedno.A czy znajduja?

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#2493

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Cena będzie taka nie za ile wystawił sprzedający tylko taka ile jest wart zapłacić kupujący...

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#2494

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

KaMYk pisze:
12 mar 2019, 8:05
Wiele osób poszukuje zadbanej, serwisowanej astry, z małym przebiegiem i nie naprawianej blacharsko, ale mają na to około 23-25 tys. zł :)
Coraz bardziej skłaniam się ku temu, żeby potrzymać swój samochód dłużej, niż początkowo zakładałem. Kupując swojego myślałem o zmianie po 3 latach, ale 3 lata się zbliżają i w chwili obecnej nie widzę potrzeby (do pracy już autem nie jeżdżę bo w między czasie zmieniłem miejsce zatrudnienia), więc na weekendowe i wakacyjne wypady to auto jest więcej niż wystarczające ... być może sprzedam po 8 czy 10 latach ... zobaczymy jak się potrzeba rozwinie. Tak czy inaczej w chwili obecnej mam na to auto 3 chętnych kupców i twierdzą, że będą czekać na moment, w którym się zdecyduję na sprzedaż ...
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#2495

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

kecram pisze:
12 mar 2019, 9:37
Cena będzie taka nie za ile wystawił sprzedający tylko taka ile jest wart zapłacić kupujący...
Nie tak do końca....

Czyli mam rozumieć, że np cenisz swoją astrę na 35tys, ja dam Co 15tys. I Ty ją mi sprzedasz? :D

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#2496

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Jak zwykle skrajności... To jest przenośnia. Są ludzie co odbiegają mocno od ceny rynkowej a tak naprawdę wartość jest niższa i to kupujący zweryfikuje końcową cenę...biernością takich ogłoszeń.
Oglądam kilka takich ogłoszeń. Auta ładne wypasione tylko o jakieś 20-25% droższe od podobnych ofert. Co z tego jak ogłoszenia są już kilka tygodni i średnio co 2-3 dni cena spada o kilka stówek... Albo ktoś sprzedaje albo chce sprzedać.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#2497

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

@@mk5 w skrajnym przypadku możesz mieć jako sprzedający tylko 2 wyjścia: 1 sprzedać, za ile ktoś chce kupić lub 2. zostawić sobie.

Tak to niestety jest, że rządzi rynek popytu i podaży. Każda rzecz, jest tyle warta, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Nie ma czegoś takiego jak wartość obiektywna.

@kecram każdy próbuje i sonduje rynek :) jak nie ma pilnej potrzeby sprzedaży, to czeka na klienta. Jak go pili, to wychodzi z ofertą poniżej rynkowej, aby klienci się zainteresowali :)

Życie, niestety astra J nie jest w cenie, nową kupisz z silnikiem 1,4T z LPG ze średnim wyposażeniem za mniej niż 60 tys. zł. To ile może być warta 8-mio letnia? Ta z ogłoszenia @miszkoo też ma taki sam silnik, też średnie wyposażenie, 8 lat i cenę ponad 50 % nowej, ktoś się skusi? Niestety opel nam, posiadaczom astry J, robi wielka krzywdę utrzymując cały czas w ofercie tego sedana w tak niskich cenach. Do tego te setki tysięcy astr po flotowych, które kończą żywot we flotach, diesle w Niemiec, które już nie mają wjazdu do centrów miast i cena leci na pysk.

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#2498

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

W zalewie badziewia z zagranicy, gruzów i ulepów odpicowanych pod sprzedaż trudno jest wybić się z uczciwą ofertą. Zwykle auta uczciwe (dbane, pierwszy właściciel, historia serwisowa i przebiegu) rozchodzą się szybko wśród znajomych lub rodziny ... raczej rzadko takie sztuki trafiają na ulice. Jak już trafią to trzeba odrobinę cierpliwości, żeby ktoś to odłowił z tego szamba. A poszukiwaczy nie brakuje.
Niedawno mój wujek sprzedawał 8-letniego Aurisa (wyposażenie przeciętne, benzyna VVTi), pierwszy właściciel, dbane, robione tylko w ASO, najechane 65k km. I auto poszło o ponad 6 tys. pln wyżej niż średnia dla tego typu auta. Gość jechał pół kraju, żeby wziąć go od ręki dla siebie. Twierdził, że jednego Aurisa z takim silnikiem już ma i chciał drugiego w rodzinie, bo to auto bezobsługowe. Podobno niedawno dzwonił, żeby podziękować i powiedzieć, że nadal jest zadowolony :)

No ale po stronie kupującego musi się trafić ktoś wymagający z rozsądkiem, a nie wierzący w okazyjną cenę przy niskim przebiegu od NIemca, który gonił auto do granicy ...

Astra teżpotrafi pójść drożej niż podpowiada rozsądek, znajomy sprzedał w zeszłym roku 6 letniego HB z wyposażeniem typu CD400 i bez szaleńsw za 32tys. pln podczas gdy kupił go na wyprzedaży rocznika + jakiejś promocji za 54tys.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#2499

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Ja jak kupowałem to krajowe do końca serwisowane w ASO. Miałem wszystkie wykazy napraw. Cena jaką dałem była bardzo rynkowa. Podobna do tych "okazji z Niemiec". Ten samochód jednak był w ogłoszeniu 2 dni.
Tu za to jest przykład: [External Link Removed for Guests]
ja ją zacząłem obserwować kilka ładnych tygodni temu to zaczynała od ceny około 36...już doszła do 31. Ile jeszcze byla wczesniej? Nie wiem. Ogólnie cena leci w dół dość szybko.
Więc ktoś chce sprzedać lub sprzedawać...




Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#2500

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Tak na prawdę, to dużo zależy od przysłowiowego fartu, musi się znaleźć klient, który się zdecyduje :) są auta, które zasługują na uwagę, a miesiącami się nie sprzedają, przecież te 31 tys. zł za 2012, poliftowe, to wcale nie drogo.

ODPOWIEDZ